Kilpailu 25.10.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK 38,10 4,17 -14,90 0 -14,90 SERT
2 209 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 50,52 3,15 -2,48 0 -2,48  
3 208 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 44,29 3,59 -8,71 5 5  
4 203 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU 47,47 3,35 -5,53 5 5  
5 201 lanhee Hulda Coppercoat´s Ursa Minor Heel Sanna Samio-Karine KEKO 55,25 2,88 2,25 20 22,25  
  200 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK         HYL  
  202 shelam Tuju Sleepless Never Close Our Eyes Katri Mäkinen ATD         HYL  
  204 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  205 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  207 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT         HYL  
  210 shelam Trini Bernoban Jollipop Kari Vuojolainen KSSK         HYL  
  211 petbra Onni Herttainen Harald Erika Ripatti HAU         HYL  
  213 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH         HYL  
  212 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT 35,38 4,49 -17,62 0 -17,62 SERT
2 232 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 28,48 5,58 -24,52 5 5  
3 224 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 29,02 5,48 -23,98 5 5  
4 215 espves Desi Semilla's Cantarina Jonna Lehtinen IMPHA 39,66 4,01 -13,34 5 5  
5 214 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 47,04 3,38 -5,96 10 10  
6 218 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 47,47 3,35 -5,53 10 10  
7 231 bulter Luna Bt-Mania Desdemona Jenna Vihervuori AGRY 41,90 3,80 -11,10 15 15  
  216 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  
  217 skette Hilla Latolly Top Cimberly Silja Rauhansalo AGRY         HYL  
  219 shelam Sansa Silimen Kamarineito Pirjo Kilpi P-HAU         HYL  
  220 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  221 brater Lyyli Don Parlino's Perla Bianca Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  223 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  225 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY         HYL  
  226 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH         HYL  
  228 shelam Sora Bumtsi Bum Winning Ways Vappu Takala HSKK         HYL  
  229 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  230 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  222 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 27, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 252 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 27,76 5,73 -25,24 0 -25,24 LUVA
2 239 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH 30,65 5,19 -22,35 0 -22,35 SERT
3 255 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA 34,18 4,65 -18,82 0 -18,82 SERT
4 256 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 36,30 4,38 -16,70 5 5  
5 236 auspai Iker Pikipaimenen Soronoo Taru Auranne ATD 37,93 4,19 -15,07 5 5  
6 253 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU 40,31 3,94 -12,69 5 5  
7 246 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 46,20 3,44 -6,80 5 5  
8 238 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 34,90 4,56 -18,10 10 10  
9 249 borcol Momo Cabaroo I Feel Th Earth Move Lotta Holmberg IMPHA 39,80 3,99 -13,20 10 10  
10 254 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 39,97 3,98 -13,03 10 10  
11 258 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH 36,22 4,39 -16,78 15 15  
12 233 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 39,36 4,04 -13,64 15 15  
13 240 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 42,10 3,78 -10,90 15 15  
  234 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  235 borcol Freya Amazeme February Stars Nina-Maria Surola HSKH         HYL  
  237 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH         HYL  
  241 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  242 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT         HYL  
  243 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  244 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  245 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  247 novnou Martta Steppoint`s Simplyclever Hyacint Leena Paavola TUUKK         HYL  
  248 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  250 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY         HYL  
  251 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Anni Strang HSKH         HYL  
  257 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  259 belpag Rita Black Master´s Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  

E agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Tuju Sleepless Never Close Our Eyes Katri Mäkinen ATD 30,77 4,81 -18,23 0 -18,23 LUVA
2 201 lanhee Hulda Coppercoat´s Ursa Minor Heel Sanna Samio-Karine KEKO 44,34 3,34 -4,66 0 -4,66 LUVA
3 207 boster YODA Macondon Alfa Romeo Eveliina Mildh KIRSUT 38,20 3,87 -10,80 5 5  
4 200 schipp Ode Coros Odessa Aliisa Haljoki HSKK 42,22 3,51 -6,78 5 5  
5 210 shelam Trini Bernoban Jollipop Kari Vuojolainen KSSK 48,26 3,07 -0,74 10 10  
  203 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU         HYL  
  204 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  205 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  208 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  209 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  211 petbra Onni Herttainen Harald Erika Ripatti HAU         HYL  
  213 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH         HYL  
  206 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK         POIS  
  212 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 brater Lyyli Don Parlino's Perla Bianca Laura Merivirta KOIVU 31,68 4,67 -17,32 0 -17,32 SERT
2 226 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH 34,42 4,30 -14,58 0 -14,58 SERT
3 215 espves Desi Semilla's Cantarina Jonna Lehtinen IMPHA 35,03 4,22 -13,97 0 -13,97 LUVA
4 219 shelam Sansa Silimen Kamarineito Pirjo Kilpi P-HAU 45,61 3,24 -3,39 0 -3,39 SERT
5 230 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 38,27 3,87 -10,73 5 5  
6 214 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 45,50 3,25 -3,50 5 5  
7 225 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 42,84 3,45 -6,16 10 10  
  216 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  
  217 skette Hilla Latolly Top Cimberly Silja Rauhansalo AGRY         HYL  
  218 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  220 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  223 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  224 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  228 shelam Sora Bumtsi Bum Winning Ways Vappu Takala HSKK         HYL  
  229 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  231 bulter Luna Bt-Mania Desdemona Jenna Vihervuori AGRY         HYL  
  232 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  222 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH         POIS  

E agilityrata, maksi 1, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 24, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 30,77 4,81 -18,23 0 -18,23 LUVA
2 240 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 31,27 4,73 -17,73 0 -17,73 LUVA
3 246 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 33,39 4,43 -15,61 0 -15,61 LUVA
4 237 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 41,38 3,58 -7,62 0 -7,62 SERT
5 251 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Anni Strang HSKH 44,28 3,34 -4,72 0 -4,72 SERT
6 245 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 48,44 3,06 -0,56 0 -0,56 LUVA
7 259 belpag Rita Black Master´s Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 37,46 3,95 -11,54 5 5  
8 233 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 34,09 4,34 -14,91 10 10  
9 249 borcol Momo Cabaroo I Feel Th Earth Move Lotta Holmberg IMPHA 38,99 3,80 -10,01 10 10  
10 238 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 40,18 3,68 -8,82 15 15  
  235 borcol Freya Amazeme February Stars Nina-Maria Surola HSKH         HYL  
  236 auspai Iker Pikipaimenen Soronoo Taru Auranne ATD         HYL  
  241 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  242 auskel Mortti Kelmi Kroisos Minna Haimi-Hakala ATT         HYL  
  243 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  244 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  247 novnou Martta Steppoint`s Simplyclever Hyacint Leena Paavola TUUKK         HYL  
  248 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  250 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY         HYL  
  252 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  253 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU         HYL  
  254 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         HYL  
  257 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  258 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  234 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         POIS  
  239 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH         POIS  
  255 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 270 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 43,67 3,53 -3,33 0 -3,33 LUVA
2 261 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 46,10 3,34 -0,90 0 -0,90 SERT
3 269 lägpys William Fennican William Katja Rahkola I-HAH 33,83 4,55 -13,17 5 5  
4 263 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 51,44 2,99 4,44 5 9,44  
5 268 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen HSKH 53,21 2,89 6,21 5 11,21  
6 264 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT 43,03 3,58 -3,97 15 15  
  260 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         HYL  
  262 lanhee Nuka Coppercoat's Uncle Sam Heel Minttu Janssen HSKH         HYL  
  266 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH         HYL  
  267 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  265 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 274 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 33,97 4,53 -13,03 0 -13,03 SERT
2 271 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 35,00 4,40 -12,00 0 -12,00 SERT
3 278 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 41,20 3,74 -5,80 0 -5,80  
4 281 pumi Funny Bennaz´ Tt-Trayszih Bra-Myz Anne Leivo HAU 42,00 3,67 -5,00 0 -5,00  
5 280 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 36,14 4,26 -10,86 5 5  
6 275 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 38,61 3,99 -8,39 5 5  
7 277 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT 41,21 3,74 -5,79 10 10  
  273 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  276 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  279 mudi Aimi Kisbiró Cseresznye Kirsti Saarela BAT         HYL  
  272 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 296 labnou Ulla Näpsänakkelin Kyttorppi Anni Peltoniemi MKK 44,69 3,93 -8,31 0 -8,31 LUVA
2 295 borcol Viivi Briskness Laughing Lena Jukka Liponkoski HAU 37,03 4,74 -15,97 5 5  
3 289 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK 44,22 3,97 -8,78 5 5  
4 293 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 38,06 4,61 -14,94 15 15  
  282 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         HYL  
  283 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Anni Strang HSKH         HYL  
  284 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST         HYL  
  285 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  287 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  288 espves Jetta Unna's Una Jera Marko Huikuri SISU         HYL  
  290 belpam Raisa Kutinan Nappula Piia Rantala HSKH         HYL  
  294 amstaf Eino Masterbolt Drummer Boy Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  286 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         POIS  
  291 pitcol Sura Wishping Navi Mayana Tea Lemmetyinen VAU         POIS  
  292 belpam Hippi Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 46,70 3,76 -6,30 0 -6,30 LUVA
2 268 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen HSKH 47,98 3,66 -5,02 0 -5,02 LUVA
3 263 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 55,47 3,16 2,47 0 2,47  
4 264 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT 45,61 3,85 -7,39 5 5  
  262 lanhee Nuka Coppercoat's Uncle Sam Heel Minttu Janssen HSKH         HYL  
  266 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH         HYL  
  267 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  269 lägpys William Fennican William Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  261 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH         POIS  
  265 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 275 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 44,60 3,93 -8,40 0 -8,40 LUVA
2 273 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 45,33 3,87 -7,67 0 -7,67 LUVA
3 278 koohon Juju Huvi-Tuulen Juultje Duck Jarmo Ollila AGRY 51,52 3,41 -1,48 0 -1,48  
4 281 pumi Funny Bennaz´ Tt-Trayszih Bra-Myz Anne Leivo HAU 56,79 3,09 3,79 10 13,79  
  227 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  276 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  277 shelam Roope Crimson Light´s Billy Idol Henna Holkko SHELT         HYL  
  279 mudi Aimi Kisbiró Cseresznye Kirsti Saarela BAT         HYL  
  280 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  271 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         POIS  
  272 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         POIS  
  274 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 290 belpam Raisa Kutinan Nappula Piia Rantala HSKH 47,28 3,71 -5,72 0 -5,72 SERT
2 296 labnou Ulla Näpsänakkelin Kyttorppi Anni Peltoniemi MKK 49,13 3,57 -3,87 0 -3,87 SERT
3 293 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU 39,75 4,41 -13,25 5 5  
4 285 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 59,93 2,93 6,93 0 6,93  
5 294 amstaf Eino Masterbolt Drummer Boy Kaisa Pulliainen CITYB 56,10 3,13 3,10 5 8,10  
6 289 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK 57,25 3,07 4,25 5 9,25  
7 295 borcol Viivi Briskness Laughing Lena Jukka Liponkoski HAU 40,66 4,32 -12,34 10 10  
8 288 espves Jetta Unna's Una Jera Marko Huikuri SISU 61,74 2,84 8,74 10 18,74  
9 282 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH 66,36 2,64 13,36 10 23,36  
10 284 x-rotu Seri Seri Tapio Metsä AST 70,20 2,50 17,20 10 27,20  
  283 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Anni Strang HSKH         HYL  
  287 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  239 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH         POIS  
  255 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  286 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         POIS  
  291 pitcol Sura Wishping Navi Mayana Tea Lemmetyinen VAU         POIS  
  292 belpam Hippi Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY         POIS