Kilpailu 21.11.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 67, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 37,55 4,93 -14,45 0 -14,45  
2 180 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 37,89 4,88 -14,11 0 -14,11  
3 191 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 40,79 4,53 -11,21 0 -11,21  
4 117 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 41,13 4,50 -10,87 0 -10,87 SERT-A
5 172 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK 43,20 4,28 -8,80 0 -8,80  
6 192 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 44,18 4,19 -7,82 0 -7,82  
7 137 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 54,11 3,42 2,11 0 2,11  
8 159 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 37,61 4,92 -14,39 5 5  
9 113 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 39,19 4,72 -12,81 5 5  
10 160 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 39,33 4,70 -12,67 5 5  
11 164 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 41,34 4,47 -10,66 5 5  
12 151 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH 44,88 4,12 -7,12 5 5  
13 169 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH 45,44 4,07 -6,56 5 5  
14 132 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 45,88 4,03 -6,12 5 5  
15 155 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 41,75 4,43 -10,25 10 10  
16 150 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 45,79 4,04 -6,21 10 10  
17 114 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi K-PKK 46,47 3,98 -5,53 10 10  
18 176 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 50,84 3,64 -1,16 10 10  
19 139 borcol Lunki Rocker Erja Nimander KOTKA 41,08 4,50 -10,92 15 15  
20 129 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 42,20 4,38 -9,80 15 15  
21 188 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 43,72 4,23 -8,28 15 15  
22 171 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 44,86 4,12 -7,14 15 15  
23 118 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 46,83 3,95 -5,17 15 15  
24 194 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 40,10 4,61 -11,90 20 20  
25 112 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 41,03 4,51 -10,97 20 20  
26 184 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 47,65 3,88 -4,35 20 20  
27 148 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 58,97 3,14 6,97 15 21,97  
28 268 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 43,01 4,30 -8,99 25 25  
  115 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  116 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT         HYL  
  120 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  123 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  124 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  125 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  127 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  130 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  134 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  135 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  166 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  140 isovil Teuvo Nerian Fudo Alli Arppe I-HAH         HYL  
  141 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  142 lksaks Vito Mercedes Niina Forsblom KSSK         HYL  
  144 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  145 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Taika Kämppi NODO         HYL  
  147 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  149 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  152 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  154 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  156 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  157 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  158 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  162 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  163 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  136 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  167 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  174 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  178 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  179 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  181 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  182 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  183 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  185 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  186 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  187 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  190 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  193 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  195 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  119 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         POIS  
  121 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         POIS  
  133 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  173 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU         POIS  
  175 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         POIS  
  177 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS  
  189 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 42, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK 32,85 4,90 -10,15 0 -10,15  
2 110 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 33,44 4,82 -9,56 0 -9,56  
3 108 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,29 4,70 -8,71 0 -8,71  
4 88 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 35,84 4,49 -7,16 0 -7,16  SERT-H
5 81 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 37,50 4,29 -5,50 0 -5,50  
6 77 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 38,09 4,23 -4,91 0 -4,91  
7 105 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 38,98 4,13 -4,02 0 -4,02  
8 80 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme Jenny Rautiainen JAT 41,89 3,84 -1,11 0 -1,11  
9 99 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 42,88 3,76 -0,12 0 -0,12  
10 87 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 43,43 3,71 0,43 0 0,43  
11 73 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 46,38 3,47 3,38 0 3,38  
12 106 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 33,27 4,84 -9,73 5 5  
13 94 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 35,62 4,52 -7,38 5 5  
14 102 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 46,12 3,49 3,12 5 8,12  
15 85 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 47,41 3,40 4,41 5 9,41  
16 111 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK 47,90 3,36 4,90 5 9,90  
17 107 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 35,36 4,55 -7,64 10 10  
18 70 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 47,09 3,42 4,09 10 14,09  
  96 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  67 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  71 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  72 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH         HYL  
  74 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  78 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  79 shelam IDA Lucky Garden's Edla Elpida Annika Pihlajasaari KOTKA         HYL  
  82 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  83 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  
  84 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  90 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  91 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  92 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  93 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  95 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  97 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  98 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  100 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  101 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  103 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  104 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  109 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  89 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU         HYL  
  76 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  69 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         POIS  
  75 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 09:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 59, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,46 5,12 -11,54 0 -11,54  
2 29 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 31,82 5,06 -11,18 0 -11,18  
3 41 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 33,36 4,83 -9,64 0 -9,64  
4 54 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 33,45 4,81 -9,55 0 -9,55  
5 57 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 33,92 4,75 -9,08 0 -9,08  
6 13 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 34,53 4,66 -8,47 0 -8,47  
7 63 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 35,33 4,56 -7,67 0 -7,67  
8 66 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 35,98 4,47 -7,02 0 -7,02  
9 19 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 37,16 4,33 -5,84 0 -5,84  
10 36 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 37,47 4,30 -5,53 0 -5,53  
11 43 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 37,84 4,26 -5,16 0 -5,16  
12 16 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 39,39 4,09 -3,61 0 -3,61  
13 1 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 40,09 4,02 -2,91 0 -2,91  
14 45 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 41,25 3,90 -1,75 0 -1,75  
15 53 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 41,99 3,83 -1,01 0 -1,01  
16 59 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 43,22 3,72 0,22 0 0,22  
17 23 shelam Sandra Mutkis Sentraali-Santra Katarina Lassheikki KKK 45,97 3,50 2,97 0 2,97  
18 52 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 32,35 4,98 -10,65 5 5  
19 9 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 33,86 4,76 -9,14 5 5  
20 10 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 37,66 4,28 -5,34 5 5  
21 11 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 37,71 4,27 -5,29 5 5  
22 64 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 37,73 4,27 -5,27 5 5  
23 2 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 39,28 4,10 -3,72 5 5  
24 31 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 35,60 4,52 -7,40 10 10  
25 55 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 38,45 4,19 -4,55 10 10  
26 28 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 32,74 4,92 -10,26 15 15  
27 47 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 38,00 4,24 -5,00 20 20  
28 25 kesvil Peikko Woolly Bohemia's Fairy King Marja Lahtia KKK 57,36 2,81 14,36 15 29,36  
  3 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  4 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  5 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  6 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  8 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  14 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  17 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         HYL  
  20 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  21 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  22 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  24 espves Ronja Caraydan Felucia Jade Erkko BAT         HYL  
  26 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  32 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  33 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK         HYL  
  34 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT         HYL  
  35 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  37 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  38 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  40 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Nikkola HAU         HYL  
  42 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  46 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA         HYL  
  49 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  50 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Heini Leskinen HSKH         HYL  
  51 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  56 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN)         HYL  
  58 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  61 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  62 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  65 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen TAMSK         HYL  
  7 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  18 stbter Saana Hups´staff Saana Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  12 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         POIS  
  27 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         POIS  
  30 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  39 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         POIS  
  44 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  48 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 12:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 76, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 33,10 4,95 -9,90 0 -9,90  
2 165 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 33,50 4,90 -9,50 0 -9,50  
3 123 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 34,41 4,77 -8,59 0 -8,59  
4 155 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 36,50 4,49 -6,50 0 -6,50 SERT-H
5 149 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 33,91 4,84 -9,09 5 5  
6 191 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 34,41 4,77 -8,59 5 5  
7 136 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 37,60 4,36 -5,40 5 5  
8 171 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 42,58 3,85 -0,42 5 5  
9 154 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 36,53 4,49 -6,47 10 10  
10 148 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 49,58 3,31 6,58 5 11,58  
11 126 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Alexandra Lappalainen I-HAH 38,63 4,24 -4,37 15 15  
12 114 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi K-PKK 43,00 3,81 0,00 15 15  
  112 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  113 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  115 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  117 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  118 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  119 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  120 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  124 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  125 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  127 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  128 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa I-HAH         HYL  
  129 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  130 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  131 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA         HYL  
  132 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  134 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  135 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  137 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  139 borcol Lunki Rocker Erja Nimander KOTKA         HYL  
  140 isovil Teuvo Nerian Fudo Alli Arppe I-HAH         HYL  
  141 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  142 lksaks Vito Mercedes Niina Forsblom KSSK         HYL  
  143 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  144 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  145 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Taika Kämppi NODO         HYL  
  146 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  147 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  150 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  151 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  152 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  153 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  156 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  157 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  158 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  159 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  160 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  161 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  162 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU         HYL  
  163 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  164 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  167 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  168 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  169 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  170 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  172 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK         HYL  
  174 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  176 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  178 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  179 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  181 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  182 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  183 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  184 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA         HYL  
  185 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  186 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  187 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  188 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  189 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  190 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  192 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK         HYL  
  193 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH         HYL  
  194 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  195 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  122 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  121 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         POIS  
  138 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         POIS  
  173 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU         POIS  
  175 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         POIS  
  177 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 14:05, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 75, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 34,66 5,11 -14,34 0 -14,34  
2 188 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 35,23 5,02 -13,77 0 -13,77  
3 174 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW 35,59 4,97 -13,41 0 -13,41  
4 180 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 36,02 4,91 -12,98 0 -12,98  
5 143 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 36,09 4,90 -12,91 0 -12,91  
6 135 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 36,23 4,89 -12,77 0 -12,77  
7 185 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 36,49 4,85 -12,51 0 -12,51  
8 165 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri HAU 36,64 4,83 -12,36 0 -12,36  
9 147 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 37,05 4,78 -11,95 0 -11,95  
10 130 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 37,35 4,74 -11,65 0 -11,65  
11 193 borcol Manya Eyewitness Gimme Allyour Lovin' Hertta-Maria Ketola HSKH 38,39 4,61 -10,61 0 -10,61  
12 116 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen BAT 38,49 4,60 -10,51 0 -10,51  
13 113 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 38,95 4,54 -10,05 0 -10,05  
14 155 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 39,65 4,46 -9,35 0 -9,35  
15 162 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 40,64 4,36 -8,36 0 -8,36  
16 144 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 40,90 4,33 -8,10 0 -8,10  
17 192 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa KKK 42,45 4,17 -6,55 0 -6,55  
18 183 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 46,21 3,83 -2,79 0 -2,79  
19 125 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 35,56 4,98 -13,44 5 5  
20 190 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 36,00 4,92 -13,00 5 5  
21 178 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 36,02 4,91 -12,98 5 5  
22 160 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 36,81 4,81 -12,19 5 5  
23 123 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 36,86 4,80 -12,14 5 5  
24 164 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 36,89 4,80 -12,11 5 5  
25 194 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 37,48 4,72 -11,52 5 5  
26 149 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 37,66 4,70 -11,34 5 5  
27 182 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 39,08 4,53 -9,92 5 5  
28 126 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Alexandra Lappalainen I-HAH 40,96 4,32 -8,04 5 5  
29 179 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 41,67 4,25 -7,33 5 5  
30 122 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 42,01 4,21 -6,99 5 5  
31 151 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH 43,43 4,08 -5,57 5 5  
32 159 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 43,53 4,07 -5,47 5 5  
33 158 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 43,88 4,03 -5,12 5 5  
34 176 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 45,14 3,92 -3,86 5 5  
35 131 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA 58,15 3,04 9,15 0 9,15  
36 112 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 38,61 4,58 -10,39 10 10  
37 129 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 40,61 4,36 -8,39 10 10  
38 132 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 41,96 4,22 -7,04 10 10  
39 115 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH 50,91 3,48 1,91 10 11,91  
40 120 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 46,48 3,81 -2,52 15 15  
41 163 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA 45,46 3,89 -3,54 20 20  
42 148 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 61,18 2,89 12,18 10 22,18  
  268 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  114 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi K-PKK         HYL  
  117 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  118 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  119 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  124 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  127 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  128 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa I-HAH         HYL  
  136 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  137 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  139 borcol Lunki Rocker Erja Nimander KOTKA         HYL  
  140 isovil Teuvo Nerian Fudo Alli Arppe I-HAH         HYL  
  141 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  142 lksaks Vito Mercedes Niina Forsblom KSSK         HYL  
  145 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Taika Kämppi NODO         HYL  
  150 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  152 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  153 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  154 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  156 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  157 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  161 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  167 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  169 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  171 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  172 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen PORSK         HYL  
  181 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  184 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA         HYL  
  186 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  187 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  189 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  191 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  195 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  121 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         POIS  
  133 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  138 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         POIS  
  173 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU         POIS  
  175 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         POIS  
  177 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS