Kilpailu 21.11.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 36, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 39,36 4,83 -13,64 0 -13,64  
2 108 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 39,40 4,82 -13,60 0 -13,60  
3 74 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 40,30 4,72 -12,70 0 -12,70  
4 101 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 41,35 4,59 -11,65 0 -11,65  
5 77 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 44,13 4,30 -8,87 0 -8,87  
6 97 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 45,07 4,22 -7,93 0 -7,93  
7 106 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 38,89 4,89 -14,11 5 5  
8 109 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 39,12 4,86 -13,88 5 5  
9 93 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 48,39 3,93 -4,61 5 5  
10 79 shelam IDA Lucky Garden's Edla Elpida Annika Pihlajasaari KOTKA 48,54 3,91 -4,46 5 5  
11 99 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 49,69 3,82 -3,31 5 5  
12 85 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 51,20 3,71 -1,80 5 5  
13 70 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 53,46 3,55 0,46 5 5,46  
14 73 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 54,94 3,46 1,94 5 6,94  
15 78 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 43,60 4,36 -9,40 10 10  
16 95 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 49,17 3,86 -3,83 10 10  
17 104 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 54,33 3,50 1,33 10 11,33  
  96 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  67 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  68 parson Luru Green Perry's Butterfly Petra Morbin PRT         HYL  
  71 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT         HYL  
  72 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH         HYL  
  76 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  86 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  90 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  91 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  92 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  94 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  98 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  100 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  102 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  103 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  105 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  107 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  110 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL  
  111 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK         HYL  
  69 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         POIS  
  75 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 8:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 52, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 36,66 5,18 -16,34 0 -16,34  
2 60 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 36,88 5,15 -16,12 0 -16,12  
3 31 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 38,05 4,99 -14,95 0 -14,95  
4 41 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 39,33 4,83 -13,67 0 -13,67  
5 35 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 40,00 4,75 -13,00 0 -13,00  
6 14 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Lotta Kortteinen HSKH 40,69 4,67 -12,31 0 -12,31  
7 66 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 40,73 4,66 -12,27 0 -12,27  
8 10 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 43,57 4,36 -9,43 0 -9,43  
9 1 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 45,68 4,16 -7,32 0 -7,32  
10 33 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 37,94 5,01 -15,06 5 5  
11 13 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 39,35 4,83 -13,65 5 5  
12 40 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Nikkola HAU 40,87 4,65 -12,13 5 5  
13 62 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 41,23 4,61 -11,77 5 5  
14 64 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 44,73 4,25 -8,27 5 5  
15 43 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 46,74 4,07 -6,26 5 5  
16 16 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 50,95 3,73 -2,05 5 5  
17 17 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 55,42 3,43 2,42 5 7,42  
18 15 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 41,94 4,53 -11,06 10 10  
19 28 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 37,60 5,05 -15,40 15 15  
20 11 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 47,96 3,96 -5,04 15 15  
  2 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  3 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  4 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  5 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  6 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  8 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  9 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  24 espves Ronja Caraydan Felucia Jade Erkko BAT         HYL  
  29 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  32 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  34 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT         HYL  
  36 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  37 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  38 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  39 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  42 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  45 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  46 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA         HYL  
  47 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  49 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  51 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  52 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  54 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  55 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  56 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN)         HYL  
  57 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  58 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  59 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  61 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  63 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  65 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen TAMSK         HYL  
  7 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  12 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         POIS  
  27 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         POIS  
  30 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  44 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  48 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 39, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU 36,07 4,91 -12,93 0 -12,93  
2 78 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 36,72 4,82 -12,28 0 -12,28  
3 94 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 37,02 4,78 -11,98 0 -11,98  
4 106 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 37,28 4,75 -11,72 0 -11,72  
5 110 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 37,55 4,71 -11,45 0 -11,45  
6 101 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 39,48 4,48 -9,52 0 -9,52  
7 104 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 41,51 4,26 -7,49 0 -7,49  
8 79 shelam IDA Lucky Garden's Edla Elpida Annika Pihlajasaari KOTKA 42,70 4,14 -6,30 0 -6,30  
9 81 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,80 4,04 -5,20 0 -5,20  
10 93 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 45,70 3,87 -3,30 0 -3,30  
11 96 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 46,16 3,83 -2,84 0 -2,84  
12 87 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 46,47 3,81 -2,53 0 -2,53  
13 73 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 47,28 3,74 -1,72 0 -1,72  
14 72 x-rotu Nelli Nelli Vera Veremenko I-HAH 51,66 3,43 2,66 0 2,66  
15 92 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 53,96 3,28 4,96 0 4,96  
16 108 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 37,89 4,67 -11,11 5 5  
17 109 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 39,08 4,53 -9,92 5 5  
18 71 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 50,11 3,53 1,11 5 6,11  
19 102 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 50,26 3,52 1,26 5 6,26  
20 70 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 50,45 3,51 1,45 5 6,45  
21 80 jappys Mila Mahti Vahdin Ayeme Jenny Rautiainen JAT 53,05 3,34 4,05 5 9,05  
22 91 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT 53,97 3,28 4,97 5 9,97  
23 97 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 39,53 4,48 -9,47 10 10  
  67 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  74 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  76 stbter Lotta Hups'staff Justiina Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  77 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  83 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  
  84 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  85 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  88 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  90 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  95 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  98 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  99 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  103 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  105 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  107 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT         HYL  
  111 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK         HYL  
  69 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         POIS  
  75 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:15, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 52, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 36,63 4,83 -12,37 0 -12,37  
2 60 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 36,86 4,80 -12,14 0 -12,14  
3 20 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 37,13 4,77 -11,87 0 -11,87  
4 54 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 37,49 4,72 -11,51 0 -11,51  
5 57 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 38,48 4,60 -10,52 0 -10,52  
6 47 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 38,68 4,58 -10,32 0 -10,32  
7 66 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 38,93 4,55 -10,07 0 -10,07  
8 13 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 40,75 4,34 -8,25 0 -8,25  
9 51 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH 41,05 4,31 -7,95 0 -7,95  
10 10 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 41,26 4,29 -7,74 0 -7,74  
11 65 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts Päivikki Kähönen TAMSK 41,82 4,23 -7,18 0 -7,18  
12 4 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 42,22 4,19 -6,78 0 -6,78  
13 61 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 43,79 4,04 -5,21 0 -5,21  
14 49 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 49,22 3,60 0,22 0 0,22  
15 38 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 38,32 4,62 -10,68 5 5  
16 9 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 38,80 4,56 -10,20 5 5  
17 58 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 39,97 4,43 -9,03 5 5  
18 62 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 41,12 4,30 -7,88 5 5  
19 45 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 44,94 3,94 -4,06 5 5  
20 56 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN) 48,06 3,68 -0,94 5 5  
21 1 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 52,59 3,37 3,59 5 8,59  
22 5 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 52,81 3,35 3,81 5 8,81  
23 64 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 42,67 4,15 -6,33 10 10  
24 11 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 45,06 3,93 -3,94 10 10  
25 59 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 49,10 3,61 0,10 10 10,10  
26 33 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 46,08 3,84 -2,92 15 15  
  2 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  3 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  6 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  8 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  14 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  17 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         HYL  
  19 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  21 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  28 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  29 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  32 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  34 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT         HYL  
  35 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  36 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  37 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  39 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  40 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Nikkola HAU         HYL  
  42 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  43 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  46 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA         HYL  
  50 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Heini Leskinen HSKH         HYL  
  55 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  63 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  31 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  7 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  18 stbter Saana Hups´staff Saana Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  12 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         POIS  
  27 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         POIS  
  30 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  44 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  
  48 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS