Kilpailu 22.11.2015, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 bicfri onni Tarlyyn Toby Leena Hakolahti HEILU 50,17 3,03 -0,83 0 -0,83 LUVA
2 200 shelam Tuju Sleepless Never Close Our Eyes Katri Mäkinen ATD 35,87 4,24 -15,13 5 5  
  201 lägpys Lara Karjakon Päivänsäde Miia Kierikki-Malinen SAVPK         HYL  
  203 shelam Trini Bernoban Jollipop Kari Vuojolainen KSSK         HYL  
  205 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK         HYL  
  202 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS  
  204 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 38,97 3,90 -12,03 0 -12,03 LUVA
2 213 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 41,19 3,69 -9,81 0 -9,81 LUVA
3 209 shiba Ilo Seon Duudson Virvamaria Toikka TSAU 45,87 3,31 -5,13 0 -5,13 LUVA
4 210 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH 52,42 2,90 1,42 10 11,42  
5 218 novnou Assi Grezagord's Viisas Venla Nora Nurmio TUUKK 45,61 3,33 -5,39 15 15  
  208 shelam Sora Little Buddy's Ain't She Admirable Saara Heimonen I-HAH         HYL  
  211 espves Neo Caraydan Intensivo Ulla Virtanen HSKH         HYL  
  214 espves Tuukka Caraydan Jig Heini Mölsä HSKH         HYL  
  215 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU         HYL  
  216 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  217 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 21, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Terhi Louhekari KIRSUT 42,07 3,61 -8,93 0 -8,93 SERT
2 241 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo HSKH 38,65 3,93 -12,35 5 5  
3 225 walspa Muru Doniol All You Need Is Love Jaana Dolk HSKH 41,21 3,69 -9,79 5 5  
4 224 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK 46,31 3,28 -4,69 5 5  
5 237 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 52,72 2,88 1,72 5 6,72  
6 230 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 34,57 4,40 -16,43 10 10  
7 240 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT 35,10 4,33 -15,90 10 10  
8 226 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka SBCAK 40,51 3,75 -10,49 10 10  
9 233 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 41,67 3,65 -9,33 10 10  
10 227 borcol Freya Amazeme February Stars Riia Kurikka HSKH 48,25 3,15 -2,75 10 10  
  219 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  220 bokser Boni Ma Baker's Boney M Päivi Holm KKK         HYL  
  221 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  222 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  228 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         HYL  
  231 novnou Martta Steppoint`s Simplyclever Hyacint Leena Paavola TUUKK         HYL  
  232 borcol Trygg Trygg Alar Kivilo (EST)         HYL  
  234 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  236 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  238 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  239 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  223 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 33,30 4,62 -13,70 0 -13,70 LUVA
2 242 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 43,73 3,52 -3,27 0 -3,27 SERT
3 251 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 42,15 3,65 -4,85 10 10  
4 248 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT 42,26 3,64 -4,74 10 10  
  243 kääsna Etna Nouzer´s Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  245 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  246 parson Tara Tupla-Täplän Katla Mia Vlasoff P-HAU         HYL  
  249 mittel Chili Dischile´s Chili Pepper Helena Koski KOTKA         HYL  
  250 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen HSKH         HYL  
  247 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 shelam Kira Shegur'n Uskomaton Ursula Tuuli Laukkanen KOVA 36,64 4,20 -10,36 0 -10,36 LUVA
2 254 x-rotu Winston Strands Doggy Pigalle Jonna Aaltonen HAU 33,22 4,64 -13,78 5 5  
3 258 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 57,11 2,70 10,11 5 15,11  
  212 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  252 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Jasmin Hasu KOTKA         HYL  
  253 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  255 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         HYL  
  259 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  256 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU         POIS  
  257 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH         POIS  
  260 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 275 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK 30,54 5,04 -16,46 0 -16,46 LUVA
2 235 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK 34,48 4,47 -12,52 0 -12,52 LUVA
3 270 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU 35,30 4,36 -11,70 0 -11,70 LUVA
4 269 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU 35,40 4,35 -11,60 0 -11,60  
5 262 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Sari Siitonen HSKH 39,58 3,89 -7,42 5 5  
6 266 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 39,68 3,88 -7,32 5 5  
7 271 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 45,74 3,37 -1,26 5 5  
8 265 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 53,55 2,88 6,55 0 6,55  
9 264 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH 38,72 3,98 -8,28 10 10  
10 273 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 37,18 4,14 -9,82 15 15  
11 274 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 52,27 2,95 5,27 15 20,27  
  267 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST         HYL  
  276 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH         HYL  
  277 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  278 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  263 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         POIS  
  268 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         POIS  
  272 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 11:36, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 shelam Tuju Sleepless Never Close Our Eyes Katri Mäkinen ATD 31,49 4,95 -20,51 0 -20,51 SERT
2 206 bicfri onni Tarlyyn Toby Leena Hakolahti HEILU 73,47 2,12 21,47 0 21,47  
  201 lägpys Lara Karjakon Päivänsäde Miia Kierikki-Malinen SAVPK         HYL  
  203 shelam Trini Bernoban Jollipop Kari Vuojolainen KSSK         HYL  
  205 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK         HYL  
  202 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS  
  204 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 11:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 33,34 4,68 -18,66 0 -18,66 LUVA
2 213 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 36,67 4,25 -15,33 0 -15,33 LUVA
3 209 shiba Ilo Seon Duudson Virvamaria Toikka TSAU 43,72 3,57 -8,28 0 -8,28 SERT
4 217 pyrpap Pinea Drole D´oiseau Jaseuse De Pluie Sinikka Nordman LÄGI 37,11 4,20 -14,89 5 5  
5 215 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 49,37 3,16 -2,63 5 5  
6 210 kromfo Jyrä Bingis Bamse Martti Salonen HSKH 37,45 4,17 -14,55 15 15  
  208 shelam Sora Little Buddy's Ain't She Admirable Saara Heimonen I-HAH         HYL  
  211 espves Neo Caraydan Intensivo Ulla Virtanen HSKH         HYL  
  214 espves Tuukka Caraydan Jig Heini Mölsä HSKH         HYL  
  216 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  218 novnou Assi Grezagord's Viisas Venla Nora Nurmio TUUKK         HYL  

E agilityrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 20, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 241 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo HSKH 35,67 4,37 -16,33 0 -16,33 SERT
2 225 walspa Muru Doniol All You Need Is Love Jaana Dolk HSKH 38,09 4,10 -13,91 0 -13,91 SERT
3 230 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 28,75 5,43 -23,25 5 5  
4 239 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD 33,15 4,71 -18,85 5 5  
5 226 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka SBCAK 33,79 4,62 -18,21 5 5  
6 228 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH 53,65 2,91 1,65 5 6,65  
7 236 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH 32,11 4,86 -19,89 10 10  
8 222 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK 34,30 4,55 -17,70 10 10  
9 227 borcol Freya Amazeme February Stars Riia Kurikka HSKH 36,10 4,32 -15,90 10 10  
10 238 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 43,50 3,59 -8,50 10 10  
11 240 auskel Turo Vickulas Trix Elina Lammi RAGIT 36,06 4,33 -15,94 15 15  
12 237 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 58,39 2,67 6,39 10 16,39  
13 233 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 40,05 3,89 -11,95 20 20  
  219 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  220 bokser Boni Ma Baker's Boney M Päivi Holm KKK         HYL  
  221 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  224 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK         HYL  
  231 novnou Martta Steppoint`s Simplyclever Hyacint Leena Paavola TUUKK         HYL  
  232 borcol Trygg Trygg Alar Kivilo (EST)         HYL  
  234 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  223 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 42,47 3,79 -6,53 5 5  
2 249 mittel Chili Dischile´s Chili Pepper Helena Koski KOTKA 47,86 3,36 -1,14 10 10  
3 251 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 52,59 3,06 3,59 10 13,59  
4 248 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT 46,56 3,46 -2,44 15 15  
  243 kääsna Etna Nouzer´s Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  245 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  246 parson Tara Tupla-Täplän Katla Mia Vlasoff P-HAU         HYL  
  250 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen HSKH         HYL  
  247 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala MKK         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU 38,71 4,16 -10,29 0 -10,29 SERT
2 255 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 57,76 2,79 8,76 0 8,76  
3 212 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 45,38 3,55 -3,62 15 15  
  252 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Jasmin Hasu KOTKA         HYL  
  253 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  254 x-rotu Winston Strands Doggy Pigalle Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  257 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH         HYL  
  258 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH         HYL  
  259 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  261 shelam Kira Shegur'n Uskomaton Ursula Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  260 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 16, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 278 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA 39,93 4,03 -9,07 0 -9,07 LUVA
2 271 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 51,19 3,14 2,19 0 2,19  
3 266 parcol Noomi Oldbear Diva Las Vegas Minttu Koiranen AST 41,78 3,85 -7,22 5 5  
4 262 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Sari Siitonen HSKH 48,59 3,31 -0,41 5 5  
5 274 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 49,16 3,28 0,16 5 5,16  
6 265 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 62,13 2,59 13,13 0 13,13  
7 277 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 43,33 3,72 -5,67 15 15  
8 267 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä AST 59,20 2,72 10,20 5 15,20  
  229 auspai Felix Let's Talk About Flying Aero Terhi Louhekari KIRSUT         HYL  
  235 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  264 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  269 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         HYL  
  270 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  273 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  275 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Karoliina Myllyoja VEIKK         HYL  
  276 borcol Joku Piggyland´s Orlando Nea Ahola HSKH         HYL  
  263 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         POIS  
  268 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         POIS  
  272 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU         POIS