Kilpailu 25.2.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Medi 1] [A Mini 1] [A Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 2] [B Mini 2] [B Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 18, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén HAUHAU 39,58 3,89 -15,42 0 -15,42 SERT
2 16 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 41,21 3,74 -13,79 0 -13,79 SERT
3 14 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 43,17 3,57 -11,83 0 -11,83 LUVA
4 12 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 46,05 3,34 -8,95 0 -8,95 LUVA
5 6 tiiter Napsu Lövskär's Nag Po Elisa Nevalainen ATD 49,24 3,13 -5,76 0 -5,76 LUVA
6 1 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 50,83 3,03 -4,17 0 -4,17 LUVA
7 19 mudi Muru Mustapippurin Päivänsäde Terhi Multamäki HSKH 55,48 2,78 0,48 5 5,48  
  2 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus KAT         HYL  
  3 parson Dooris Bordetella's Peggy Sue Tiina Pulkkinen HSKH         HYL  
  4 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU         HYL  
  8 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  9 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  10 espves Ronja Caraydan Felucia Minna Vittaniemi HSKH         HYL  
  11 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  13 kesvil Cookie Chic Icecream Saila Kurki HAU         HYL  
  15 manter Bindi Kimblewick Ne Plus Ultra Paula Valpas BAT         HYL  
  18 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  20 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  5 shelam Manu Foxitar Discoshadow Maarit Aukeala NPKH         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 39,33 3,92 -15,67 0 -15,67 SERT
2 34 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen SKPIN 39,72 3,88 -15,28 0 -15,28 LUVA
3 24 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 50,02 3,08 -4,98 0 -4,98 LUVA
4 26 ceskyt Aatu Willow Of Bumble-Bee Castle Jenni Huttunen I-HAH 50,95 3,02 -4,05 0 -4,05 LUVA
5 37 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 40,12 3,84 -14,88 5 5  
6 25 vlyter Vilde Rockin Riot Superego Freja Fagerholm AGRY 45,79 3,36 -9,21 5 5  
7 23 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT 48,60 3,17 -6,40 10 10  
8 41 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU 50,65 3,04 -4,35 10 10  
9 40 kesvil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK 52,62 2,93 -2,38 10 10  
  29 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Miia Kallio I-HAH         HYL  
  30 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH         HYL  
  32 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  33 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  35 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH         HYL  
  36 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  22 vlyter Metku Alderhill's Cutie Pie Sanna Mähönen JAU         POIS  
  38 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Mähönen JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 33, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 33,91 4,54 -21,09 0 -21,09 LUVA
2 75 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 34,50 4,46 -20,50 0 -20,50 LUVA
3 72 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 38,84 3,96 -16,16 0 -16,16 LUVA
4 73 borcol Riitti Covateco Casino Royale Tiia Katajamäki I-HAH 40,42 3,81 -14,58 0 -14,58 LUVA
5 58 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 42,48 3,62 -12,52 0 -12,52 LUVA
6 65 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT 41,10 3,75 -13,90 5 5  
7 47 unkviz Fanni Hunter´s Chum Fun Fun Susanna Reimari HAU 44,72 3,44 -10,28 5 5  
8 69 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH 48,24 3,19 -6,76 5 5  
9 51 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH 49,28 3,12 -5,72 5 5  
10 44 slapko Saga Jegolas Cukca Keijo Kaarakainen HSKK 58,82 2,62 3,82 5 8,82  
11 71 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT 41,53 3,71 -13,47 10 10  
12 70 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH 43,26 3,56 -11,74 10 10  
13 60 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU 44,56 3,46 -10,44 10 10  
14 61 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST 45,18 3,41 -9,82 10 10  
15 82 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,29 4,36 -19,71 15 15  
16 66 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK 36,76 4,19 -18,24 15 15  
17 74 novnou Molla Lauvstuas Zolla Stardust Anna-Maria Orilähde HSKH 43,51 3,54 -11,49 15 15  
18 52 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 46,12 3,34 -8,88 15 15  
19 45 isovil Milka Zanita's Beverly Hills Miia Eloranta I-HAH 62,51 2,46 7,51 10 17,51  
  42 lyhcol Tedy Koiruuksien Veikka Kuperkeikka Heidi Lindholm HSKH         HYL  
  43 silnou Moona Flat Power Golden Eye Marja Vierros HSKH         HYL  
  48 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Tiina Janka HSKH         HYL  
  50 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  59 holpak Riki Suzi-Dog´s Fixed Star Mirva Salminen HSKH         HYL  
  62 borcol Rilla Mustan Magian Siru Soili Huusko AST         HYL  
  64 labnou Cola Balnova Guest Of Honour Katarina Stenfors I-HAH         HYL  
  68 pyrpap Rita Iwaz Ambre Jaune Maria Tarhi HSKH         HYL  
  76 auskel Gitte Maiskis Neveroo Noora Oikarinen VAU         HYL  
  77 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen CITYB         HYL  
  78 borcol Kim Mawlch Kim Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  80 koohon Dimi Black Amiikos Dim Dagowin Saara Laakko HSKH         HYL  
  81 parcol Saimi Hippuliinan Dejavu Deluxe Mirka Pekkalainen ATT         HYL  
  83 dalmat Nella Zabavan Vaclava Anu Ahvenainen HSKH         HYL  
  84 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI         POIS  
  46 afgaan Taisha Kirman Taisha Kirsi Nousiainen AGRY         POIS  
  49 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU         POIS  
  67 dalmat Rosvo Little Village's Knacky Knucker Riina Zetterman HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 31,31 4,57 -14,69 0 -14,69 LUVA
2 2 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus KAT 34,68 4,12 -11,32 0 -11,32 LUVA
3 4 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU 36,54 3,91 -9,46 0 -9,46 SERT
4 1 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 42,06 3,40 -3,94 0 -3,94 LUVA
5 10 espves Ronja Caraydan Felucia Minna Vittaniemi HSKH 36,16 3,95 -9,84 5 5  
6 11 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 36,62 3,90 -9,38 5 5  
7 14 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 39,11 3,66 -6,89 5 5  
8 7 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 40,14 3,56 -5,86 5 5  
9 19 mudi Muru Mustapippurin Päivänsäde Terhi Multamäki HSKH 41,47 3,45 -4,53 5 5  
10 15 manter Bindi Kimblewick Ne Plus Ultra Paula Valpas BAT 41,50 3,45 -4,50 5 5  
11 8 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH 42,47 3,37 -3,53 10 10  
  9 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  13 kesvil Cookie Chic Icecream Saila Kurki HAU         HYL  
  20 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  5 shelam Manu Foxitar Discoshadow Maarit Aukeala NPKH         POIS  

B hyppyrata, mini 1, kello 11:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 27,73 5,16 -18,27 0 -18,27 LUVA
2 29 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Miia Kallio I-HAH 35,56 4,02 -10,44 0 -10,44  
3 27 jackru Awa Vauhtihurtan Kutri Karoliina Konola HSKH 36,92 3,87 -9,08 0 -9,08 LUVA
4 41 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU 37,38 3,83 -8,62 0 -8,62 LUVA
5 32 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 38,68 3,70 -7,32 0 -7,32 LUVA
6 25 vlyter Vilde Rockin Riot Superego Freja Fagerholm AGRY 42,35 3,38 -3,65 0 -3,65 LUVA
7 24 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 44,82 3,19 -1,18 5 5  
8 40 kesvil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK 41,84 3,42 -4,16 10 10  
9 28 lägpys Taiga Fixan's Freddie Final Marika Rautiainen HSKH 47,46 3,01 1,46 10 11,46  
  23 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  
  26 ceskyt Aatu Willow Of Bumble-Bee Castle Jenni Huttunen I-HAH         HYL  
  33 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  34 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen SKPIN         HYL  
  35 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH         HYL  
  22 vlyter Metku Alderhill's Cutie Pie Sanna Mähönen JAU         POIS  
  38 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Mähönen JAU         POIS  
  39 wecoca Tupla Darling Dinga Controversia Marja Liikanen HAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, kello 12:15, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 34, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI 35,80 3,99 -10,20 0 -10,20 LUVA
2 54 x-rotu Hammer Hammer Hannamari Nieminen HSKH 38,44 3,72 -7,56 0 -7,56  
3 43 silnou Moona Flat Power Golden Eye Marja Vierros HSKH 39,90 3,58 -6,10 0 -6,10 LUVA
4 69 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH 40,37 3,54 -5,63 0 -5,63 SERT
5 57 borcol Eve Away To Me Eve Britt Perez (SWE) 27,79 5,15 -18,21 5 5  
6 75 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 28,52 5,01 -17,48 5 5  
7 65 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT 29,81 4,80 -16,19 5 5  
8 47 unkviz Fanni Hunter´s Chum Fun Fun Susanna Reimari HAU 33,32 4,29 -12,68 5 5  
9 79 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 35,62 4,01 -10,38 5 5  
10 60 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU 37,56 3,81 -8,44 5 5  
11 80 koohon Dimi Black Amiikos Dim Dagowin Saara Laakko HSKH 49,31 2,90 3,31 5 8,31  
12 82 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 28,66 4,99 -17,34 10 10  
13 81 parcol Saimi Hippuliinan Dejavu Deluxe Mirka Pekkalainen ATT 34,28 4,17 -11,72 10 10  
14 77 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen CITYB 36,85 3,88 -9,15 10 10  
15 52 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 37,44 3,82 -8,56 10 10  
16 70 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH 38,30 3,73 -7,70 10 10  
17 59 holpak Riki Suzi-Dog´s Fixed Star Mirva Salminen HSKH 38,46 3,72 -7,54 10 10  
18 58 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 40,52 3,53 -5,48 10 10  
19 53 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT 40,64 3,52 -5,36 10 10  
20 66 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK 30,76 4,65 -15,24 15 15  
21 48 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Tiina Janka HSKH 36,93 3,87 -9,07 15 15  
22 44 slapko Saga Jegolas Cukca Keijo Kaarakainen HSKK 56,87 2,52 10,87 5 15,87  
23 42 lyhcol Tedy Koiruuksien Veikka Kuperkeikka Heidi Lindholm HSKH 43,58 3,28 -2,42 20 20  
  50 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  55 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH         HYL  
  61 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST         HYL  
  62 borcol Rilla Mustan Magian Siru Soili Huusko AST         HYL  
  64 labnou Cola Balnova Guest Of Honour Katarina Stenfors I-HAH         HYL  
  68 pyrpap Rita Iwaz Ambre Jaune Maria Tarhi HSKH         HYL  
  72 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  73 borcol Riitti Covateco Casino Royale Tiia Katajamäki I-HAH         HYL  
  76 auskel Gitte Maiskis Neveroo Noora Oikarinen VAU         HYL  
  78 borcol Kim Mawlch Kim Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  83 dalmat Nella Zabavan Vaclava Anu Ahvenainen HSKH         HYL  
  84 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI         POIS  
  46 afgaan Taisha Kirman Taisha Kirsi Nousiainen AGRY         POIS  
  49 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU         POIS  
  67 dalmat Rosvo Little Village's Knacky Knucker Riina Zetterman HSKH         POIS  
  74 novnou Molla Lauvstuas Zolla Stardust Anna-Maria Orilähde HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 2, kello 13:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH 35,58 4,41 -11,42 0 -11,42  
2 87 shelam Retu Halivaaran Tumma Karpaasi Noora Haakana KOIVU 38,11 4,12 -8,89 0 -8,89  
3 92 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 42,28 3,71 -4,72 0 -4,72  
4 91 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 43,66 3,60 -3,34 0 -3,34  
5 88 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 36,77 4,27 -10,23 5 5  
6 89 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Paula Häkkinen KKK 44,91 3,50 -2,09 5 5  
7 16 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 45,94 3,42 -1,06 10 10  
  90 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  17 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén HAUHAU         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK 36,57 4,29 -10,43 0 -10,43  
2 97 kääpin Stella Klenweisen Stella Arctica Harri Kauhanen KAT 38,66 4,06 -8,34 0 -8,34 LUVA
3 96 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH 46,77 3,36 -0,23 0 -0,23  
4 102 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 48,18 3,26 1,18 15 16,18  
5 101 cavspa Martta Jasmin Valley`s Forbidden Flirt Johanna Pakarinen KSSK 54,18 2,90 7,18 10 17,18  
  93 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet Merja Nousiainen HAUHAU         HYL  
  99 kääpin Tilli Bonzer's Ukulele Minna Heloterä HAU         HYL  
  100 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  21 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  31 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  94 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU         POIS  
  95 mittel Milo Mintgarden's Rhesos Riikka Hoffrén HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 14:20, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 mudi Luksi Takkutukan Uudet Kujeet Laura Lindeman MAH 38,61 4,07 -8,39 0 -8,39 LUVA
2 123 pitcol Terra Twilight Moon Kind Of Kiss Heidi Kemppainen HSKH 43,20 3,63 -3,80 0 -3,80 LUVA
3 126 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK 37,31 4,21 -9,69 5 5  
4 130 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 38,15 4,11 -8,85 5 5  
5 125 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA 41,35 3,80 -5,65 5 5  
6 124 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 40,75 3,85 -6,25 10 10  
7 113 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 44,48 3,53 -2,52 10 10  
8 128 borcol Knut Seglinges Knut Eva Karlsson (SWE) 45,36 3,46 -1,64 10 10  
9 108 belpat Ringa Foolproof Fast Forward Sinikka Leino-Rahikka KANAV 46,47 3,38 -0,53 15 15  
  103 belpam Blondi Mecberger Hinna Nina Kangas KKK         HYL  
  107 espves Rambo Cisne Alfie Elina Salo HSKH         HYL  
  109 doberm Qissa Ascomannis Qaili Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  110 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  111 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  112 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  114 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH         HYL  
  115 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         HYL  
  118 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH         HYL  
  119 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  129 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  131 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK         HYL  
  116 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  120 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI         POIS  
  121 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 41,16 3,84 -9,84 0 -9,84 LUVA
2 91 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 53,91 2,93 2,91 0 2,91  
3 92 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 51,22 3,09 0,22 5 5,22  
  85 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  86 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  89 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Paula Häkkinen KKK         HYL  
  90 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK 40,64 3,89 -10,36 0 -10,36 LUVA
  93 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet Merja Nousiainen HAUHAU         HYL  
  96 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  97 kääpin Stella Klenweisen Stella Arctica Harri Kauhanen KAT         HYL  
  99 kääpin Tilli Bonzer's Ukulele Minna Heloterä HAU         HYL  
  100 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  101 cavspa Martta Jasmin Valley`s Forbidden Flirt Johanna Pakarinen KSSK         HYL  
  102 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  21 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  94 kääpin Ruu Baron Castle Red Fox Jaana Mustonen HAU         POIS  
  95 mittel Milo Mintgarden's Rhesos Riikka Hoffrén HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 24, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA 41,72 3,79 -9,28 0 -9,28 LUVA
2 111 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT 42,00 3,76 -9,00 0 -9,00 SERT
3 105 mudi Luksi Takkutukan Uudet Kujeet Laura Lindeman MAH 45,48 3,47 -5,52 0 -5,52 SERT
4 110 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH 47,43 3,33 -3,57 0 -3,57 LUVA
5 118 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 52,14 3,03 1,14 0 1,14  
6 131 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 38,03 4,16 -12,97 5 5  
7 108 belpat Ringa Foolproof Fast Forward Sinikka Leino-Rahikka KANAV 40,70 3,88 -10,30 5 5  
8 107 espves Rambo Cisne Alfie Elina Salo HSKH 56,59 2,79 5,59 0 5,59  
9 127 labnou Quattro Chrismes Indio Quattro Wilhelmiina Pironetti HSKH 53,22 2,97 2,22 5 7,22  
10 113 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 59,35 2,66 8,35 0 8,35  
11 116 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 42,05 3,76 -8,95 10 10  
12 114 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH 53,40 2,96 2,40 10 12,40  
13 119 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 66,89 2,36 15,89 5 20,89  
14 122 doberm Deri Darya´s Dall Defender Tarja Ivakko HSKH 56,49 2,80 5,49 20 25,49  
  103 belpam Blondi Mecberger Hinna Nina Kangas KKK         HYL  
  104 borcol Kelli Seemework Kelli Eva Karlsson (SWE)         HYL  
  109 doberm Qissa Ascomannis Qaili Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  115 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         HYL  
  117 borcol Eve Away To Me Eve Britt Perez (SWE)         HYL  
  123 pitcol Terra Twilight Moon Kind Of Kiss Heidi Kemppainen HSKH         HYL  
  124 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  126 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK         HYL  
  129 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  130 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  120 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI         POIS  
  121 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         POIS