Kilpailu 26.2.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Medi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [C Mini 3] [C Maksi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, medi 3, kello 8:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 324 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 35,58 4,72 -12,42 0 -12,42 SERT-A
2 320 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 35,89 4,68 -12,11 0 -12,11  
3 329 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 40,53 4,14 -7,47 0 -7,47  
4 301 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 40,56 4,14 -7,44 0 -7,44  
5 306 koohon Inka Bullbenz Kooi Ushi Geri Ari Partti LAU 44,41 3,78 -3,59 0 -3,59  
6 309 parson Vili Batzi's Arden Douglas Jenni Signell HSKH 45,63 3,68 -2,37 0 -2,37  
7 315 parson Pilkku Mikki Minna Karhu HSKH 48,90 3,44 0,90 0 0,90  
8 327 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen BAT 40,70 4,13 -7,30 5 5  
9 314 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK 44,03 3,82 -3,97 5 5  
10 317 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT 44,60 3,77 -3,40 5 5  
11 323 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 45,87 3,66 -2,13 5 5  
12 325 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 48,09 3,49 0,09 5 5,09  
13 330 breton Wanda Yavanna´s Monique Taina Heini VAU 52,03 3,23 4,03 5 9,03  
14 333 kääsna Bitti Super Play's Tempest Sani Nevalainen KAT 56,87 2,95 8,87 5 13,87  
15 307 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 77,56 2,17 29,56 10 39,56  
  302 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT         HYL  
  303 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  304 walspa Tessa Mawredd Tes Outi Siirtola HSKH         HYL  
  305 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  308 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  319 shelam Lupin Arsenio Lupin Nicola Giraudi (ITA)         HYL  
  322 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  331 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  332 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  313 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  
  316 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  
  318 schape Cassu Swifty´s Challenger Tuija Laurila VAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 9:05, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 24, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 320 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 34,26 4,47 -9,74 0 -9,74  
2 326 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 38,08 4,02 -5,92 0 -5,92  
3 314 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK 39,26 3,90 -4,74 0 -4,74  
4 306 koohon Inka Bullbenz Kooi Ushi Geri Ari Partti LAU 42,63 3,59 -1,37 0 -1,37  
5 309 parson Vili Batzi's Arden Douglas Jenni Signell HSKH 43,76 3,50 -0,24 0 -0,24  
6 332 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 37,16 4,12 -6,84 5 5  
7 302 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT 36,29 4,22 -7,71 10 10  
8 331 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 39,25 3,90 -4,75 15 15  
9 330 breton Wanda Yavanna´s Monique Taina Heini VAU 52,50 2,91 8,50 10 18,50  
  301 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  304 walspa Tessa Mawredd Tes Outi Siirtola HSKH         HYL  
  305 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  307 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  312 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  313 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  315 parson Pilkku Mikki Minna Karhu HSKH         HYL  
  317 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT         HYL  
  319 shelam Lupin Arsenio Lupin Nicola Giraudi (ITA)         HYL  
  322 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  323 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA         HYL  
  324 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  325 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK         HYL  
  327 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen BAT         HYL  
  329 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH         HYL  
  316 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  
  318 schape Cassu Swifty´s Challenger Tuija Laurila VAU         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 26, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 331 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 28,56 5,11 -10,44 0 -10,44  
2 319 shelam Lupin Arsenio Lupin Nicola Giraudi (ITA) 29,74 4,91 -9,26 0 -9,26 SERT-H
3 326 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 31,20 4,68 -7,80 0 -7,80  
4 314 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK 34,41 4,24 -4,59 0 -4,59  
5 323 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 36,11 4,04 -2,89 0 -2,89  
6 325 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 36,92 3,95 -2,08 0 -2,08  
7 305 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 39,09 3,73 0,09 0 0,09  
8 324 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 28,26 5,17 -10,74 5 5  
9 327 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen BAT 28,44 5,13 -10,56 5 5  
10 329 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 34,99 4,17 -4,01 5 5  
11 311 cocspa Manta Pretty Flower's Hula-Ba-Loo Elina Murto COC 36,23 4,03 -2,77 10 10  
12 330 breton Wanda Yavanna´s Monique Taina Heini VAU 46,14 3,16 7,14 10 17,14  
  301 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  302 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT         HYL  
  303 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  304 walspa Tessa Mawredd Tes Outi Siirtola HSKH         HYL  
  306 koohon Inka Bullbenz Kooi Ushi Geri Ari Partti LAU         HYL  
  308 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         HYL  
  309 parson Vili Batzi's Arden Douglas Jenni Signell HSKH         HYL  
  310 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU         HYL  
  312 lakter Peikku Big Lady´s Micro-player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  313 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  320 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  322 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  332 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  333 kääsna Bitti Super Play's Tempest Sani Nevalainen KAT         HYL  
  316 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         POIS  
  318 schape Cassu Swifty´s Challenger Tuija Laurila VAU         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 46, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 360 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA 30,07 4,86 -8,93 0 -8,93 SERT-H
2 382 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT 32,56 4,48 -6,44 0 -6,44  
3 380 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 32,89 4,44 -6,11 0 -6,11  
4 387 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 33,08 4,41 -5,92 0 -5,92  
5 352 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU 33,15 4,40 -5,85 0 -5,85  
6 344 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 34,41 4,24 -4,59 0 -4,59  
7 347 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD 34,54 4,23 -4,46 0 -4,46  
8 362 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH 35,10 4,16 -3,90 0 -3,90  
9 372 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 35,19 4,15 -3,81 0 -3,81  
10 373 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 35,25 4,14 -3,75 0 -3,75  
11 359 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 36,14 4,04 -2,86 0 -2,86  
12 379 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 36,38 4,01 -2,62 0 -2,62  
13 377 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 36,47 4,00 -2,53 0 -2,53  
14 348 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 37,05 3,94 -1,95 0 -1,95  
15 336 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU 39,66 3,68 0,66 0 0,66  
16 376 boster Eetu Barroco's Perfect One Saara Laakko HSKH 43,17 3,38 4,17 0 4,17  
17 345 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 31,50 4,64 -7,50 5 5  
18 334 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 35,39 4,12 -3,61 5 5  
19 357 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 35,73 4,09 -3,27 5 5  
20 371 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 31,64 4,61 -7,36 10 10  
21 383 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU 43,24 3,38 4,24 10 14,24  
22 337 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 29,75 4,91 -9,25 20 20  
  338 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  341 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH         HYL  
  342 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  343 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  346 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  349 borter Papu Flagstones Maine Maria Eriksson PORSK         HYL  
  353 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  354 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  355 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH         HYL  
  356 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  361 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  363 kleins Anni Annia Von Der Rosenpforte Johanna Wüthrich YLÖKK         HYL  
  364 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  365 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK         HYL  
  367 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT         HYL  
  369 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  370 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         HYL  
  374 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  378 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         HYL  
  381 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  384 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT         HYL  
  385 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  388 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  389 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  339 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH         POIS  
  350 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         POIS  
  366 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS  
  368 parson Aapo Frostwood Ivanhoe Sari Pekonen RIIHI         POIS  
  386 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 47, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 360 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA 34,50 4,43 -9,50 0 -9,50  
2 334 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 36,58 4,18 -7,42 0 -7,42  
3 337 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 37,27 4,11 -6,73 0 -6,73  
4 367 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 37,98 4,03 -6,02 0 -6,02  
5 353 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 38,55 3,97 -5,45 0 -5,45  
6 344 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 38,76 3,95 -5,24 0 -5,24  
7 374 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 38,94 3,93 -5,06 0 -5,06  
8 357 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 39,36 3,89 -4,64 0 -4,64  
9 381 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 39,59 3,87 -4,41 0 -4,41  
10 382 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT 39,64 3,86 -4,36 0 -4,36  
11 379 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 41,21 3,71 -2,79 0 -2,79  
12 346 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 41,30 3,70 -2,70 0 -2,70  
13 384 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 41,31 3,70 -2,69 0 -2,69  
14 372 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 41,90 3,65 -2,10 0 -2,10  
15 377 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 42,15 3,63 -1,85 0 -1,85  
16 370 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH 36,56 4,18 -7,44 5 5  
17 363 kleins Anni Annia Von Der Rosenpforte Johanna Wüthrich YLÖKK 45,08 3,39 1,08 5 6,08  
18 373 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 46,25 3,31 2,25 5 7,25  
19 385 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 48,59 3,15 4,59 5 9,59  
20 365 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK 42,79 3,58 -1,21 10 10  
21 351 borter Tina Heathberry´s Spellbound Heli Hildén BAT 45,75 3,34 1,75 10 11,75  
22 389 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH 51,18 2,99 7,18 5 12,18  
23 341 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 53,91 2,84 9,91 5 14,91  
24 340 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 41,96 3,65 -2,04 15 15  
25 343 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK 46,53 3,29 2,53 15 17,53  
26 371 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 41,99 3,64 -2,01 20 20  
  336 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  338 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  342 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  345 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  347 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen ATD         HYL  
  349 borter Papu Flagstones Maine Maria Eriksson PORSK         HYL  
  352 cavspa Melli Fireboy´s My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  354 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  355 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH         HYL  
  356 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  359 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  361 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  362 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH         HYL  
  364 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  369 shelam Tira Gretagarbo Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  376 boster Eetu Barroco's Perfect One Saara Laakko HSKH         HYL  
  378 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         HYL  
  380 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  383 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  387 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  388 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  335 borter Polkka Grindstones Polkagris Arita Lindblad BAT         POIS  
  339 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH         POIS  
  350 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         POIS  
  366 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS  
  368 parson Aapo Frostwood Ivanhoe Sari Pekonen RIIHI         POIS  
  386 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 34, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 371 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 36,92 4,39 -8,08 0 -8,08 SERT-A
2 388 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 38,28 4,23 -6,72 0 -6,72  
3 380 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 38,39 4,22 -6,61 0 -6,61  
4 367 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 38,45 4,21 -6,55 0 -6,55  
5 353 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 39,64 4,09 -5,36 0 -5,36  
6 387 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU 40,05 4,05 -4,95 0 -4,95  
7 374 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 41,17 3,93 -3,83 0 -3,83  
8 372 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 41,72 3,88 -3,28 0 -3,28  
9 338 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Kirsi Viitasaari BAT 42,60 3,80 -2,40 0 -2,40  
10 346 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 44,01 3,68 -0,99 0 -0,99  
11 385 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 47,03 3,44 2,03 0 2,03  
12 376 boster Eetu Barroco's Perfect One Saara Laakko HSKH 47,65 3,40 2,65 0 2,65  
13 355 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH 48,77 3,32 3,77 0 3,77  
14 360 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA 35,59 4,55 -9,41 5 5  
15 337 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 37,62 4,31 -7,38 5 5  
16 361 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 38,51 4,21 -6,49 5 5  
17 334 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 39,70 4,08 -5,30 5 5  
18 379 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 41,15 3,94 -3,85 5 5  
19 384 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 43,75 3,70 -1,25 5 5  
20 363 kleins Anni Annia Von Der Rosenpforte Johanna Wüthrich YLÖKK 48,91 3,31 3,91 5 8,91  
21 378 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU 54,28 2,98 9,28 0 9,28  
22 342 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH 45,46 3,56 0,46 10 10,46  
23 341 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 51,37 3,15 6,37 5 11,37  
24 365 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK 45,15 3,59 0,15 15 15,15  
25 364 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 55,96 2,89 10,96 10 20,96  
  336 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  340 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  343 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  345 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  348 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         HYL  
  349 borter Papu Flagstones Maine Maria Eriksson PORSK         HYL  
  351 borter Tina Heathberry´s Spellbound Heli Hildén BAT         HYL  
  356 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  373 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT         HYL  
  335 borter Polkka Grindstones Polkagris Arita Lindblad BAT         POIS  
  350 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         POIS  
  362 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH         POIS  
  366 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS  
  381 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         POIS  
  386 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 14:00, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 38, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 397 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 33,19 4,88 -11,81 0 -11,81 SERT-A
2 422 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 33,82 4,79 -11,18 0 -11,18  
3 399 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 34,88 4,64 -10,12 0 -10,12  
4 441 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU 34,92 4,64 -10,08 0 -10,08  
5 415 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 35,52 4,56 -9,48 0 -9,48  
6 393 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU 35,58 4,55 -9,42 0 -9,42  
7 403 belpat Nisse Macnillian Running Free Joona Sumela HSKH 35,79 4,53 -9,21 0 -9,21  
8 432 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA 36,51 4,44 -8,49 0 -8,49  
9 442 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU 36,97 4,38 -8,03 0 -8,03  
10 430 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 37,94 4,27 -7,06 0 -7,06  
11 438 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH 40,42 4,01 -4,58 0 -4,58  
12 402 silnou Myy Flat Power Spiders Web Heidi Gräsbeck TSAU 45,14 3,59 0,14 0 0,14  
13 444 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 45,49 3,56 0,49 0 0,49  
14 391 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 49,59 3,27 4,59 0 4,59  
15 439 borcol Dis Away To Me Dis Britt Perez (SWE) 34,24 4,73 -10,76 5 5  
16 431 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 35,45 4,57 -9,55 5 5  
17 446 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 35,89 4,51 -9,11 5 5  
18 405 borcol Pray Öbetet´s Dusk Anja Lehtiö LAW 35,97 4,50 -9,03 5 5  
19 445 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 36,45 4,44 -8,55 5 5  
20 404 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK 39,22 4,13 -5,78 5 5  
21 409 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 40,79 3,97 -4,21 5 5  
22 411 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 43,32 3,74 -1,68 5 5  
23 418 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 36,15 4,48 -8,85 10 10  
24 413 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 38,65 4,19 -6,35 10 10  
25 394 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 42,00 3,86 -3,00 10 10  
  392 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT         HYL  
  395 borcol Knut Seglinges Knut Eva Karlsson (SWE)         HYL  
  396 auspai Tellervo Bywater Dorin Teemu Hakanpää UPK         HYL  
  400 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  419 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  421 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU         HYL  
  423 borcol Tauno Vallhunden Tom Johanna Rissanen HAU         HYL  
  424 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  434 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  436 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK         HYL  
  437 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  440 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  447 borcol Spiiku Tarawood´s I Feel Good Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  414 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         POIS  
  416 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH         POIS  
  417 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         POIS  
  425 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         POIS  
  443 borcol Sin Tending Eye Catcher Anja Lehtiö LAW         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:15, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 47, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 405 borcol Pray Öbetet´s Dusk Anja Lehtiö LAW 29,89 4,78 -10,11 0 -10,11  
2 431 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT 31,75 4,50 -8,25 0 -8,25  
3 419 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 35,46 4,03 -4,54 0 -4,54 SERT-A
4 413 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 36,27 3,94 -3,73 0 -3,73  
5 446 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 30,76 4,65 -9,24 5 5  
6 399 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 31,25 4,58 -8,75 5 5  
7 394 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 35,12 4,07 -4,88 5 5  
8 404 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK 35,73 4,00 -4,27 5 5  
9 411 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 37,07 3,86 -2,93 5 5  
10 428 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH 45,26 3,16 5,26 0 5,26  
11 396 auspai Tellervo Bywater Dorin Teemu Hakanpää UPK 33,96 4,21 -6,04 10 10  
12 393 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne-Maria Riihimäki JAU 36,66 3,90 -3,34 10 10  
13 420 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH 37,22 3,84 -2,78 10 10  
14 445 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 39,29 3,64 -0,71 10 10  
15 402 silnou Myy Flat Power Spiders Web Heidi Gräsbeck TSAU 39,62 3,61 -0,38 10 10  
16 441 borcol Fun Kvarkin Eowyn Minna Viitanen KKK 40,99 3,49 0,99 10 10,99  
17 106 slapko Minni Dunja Inkeri Vapalahti KARKK 47,84 2,99 7,84 5 12,84  
18 418 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 34,34 4,16 -5,66 15 15  
19 440 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 37,37 3,83 -2,63 15 15  
  390 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         HYL  
  391 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  392 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT         HYL  
  395 borcol Knut Seglinges Knut Eva Karlsson (SWE)         HYL  
  397 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  400 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  401 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH         HYL  
  403 belpat Nisse Macnillian Running Free Joona Sumela HSKH         HYL  
  406 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä HSKH         HYL  
  407 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  409 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE         HYL  
  412 snauts Sisu Epelin Odoardo Susanna Turtiainen HSKH         HYL  
  415 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT         HYL  
  421 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU         HYL  
  422 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  423 borcol Tauno Vallhunden Tom Johanna Rissanen HAU         HYL  
  424 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  430 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  432 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  434 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  436 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK         HYL  
  437 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  438 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH         HYL  
  439 borcol Dis Away To Me Dis Britt Perez (SWE)         HYL  
  442 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  444 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  447 borcol Spiiku Tarawood´s I Feel Good Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  448 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         HYL  
  410 borcol Usva Peuhuliinan Usvatähti Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  414 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         POIS  
  416 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH         POIS  
  417 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         POIS  
  425 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         POIS  
  427 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  433 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  443 borcol Sin Tending Eye Catcher Anja Lehtiö LAW         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:45, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 37, ihanneaika 31 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 397 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 23,85 4,95 -7,15 0 -7,15  
2 434 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 26,00 4,54 -5,00 0 -5,00 SERT-H
3 396 auspai Tellervo Bywater Dorin Teemu Hakanpää UPK 27,23 4,33 -3,77 0 -3,77  
4 420 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH 30,94 3,81 -0,06 0 -0,06  
5 390 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 33,24 3,55 2,24 0 2,24  
6 412 snauts Sisu Epelin Odoardo Susanna Turtiainen HSKH 34,58 3,41 3,58 0 3,58  
7 422 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 26,11 4,52 -4,89 5 5  
8 404 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK 27,54 4,28 -3,46 5 5  
9 408 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 28,15 4,19 -2,85 5 5  
10 413 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 29,71 3,97 -1,29 5 5  
11 402 silnou Myy Flat Power Spiders Web Heidi Gräsbeck TSAU 29,75 3,97 -1,25 5 5  
12 436 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 30,93 3,82 -0,07 5 5  
13 438 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH 32,06 3,68 1,06 5 6,06  
14 401 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH 34,90 3,38 3,90 5 8,90  
15 394 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 26,59 4,44 -4,41 10 10  
16 106 slapko Minni Dunja Inkeri Vapalahti KARKK 39,81 2,96 8,81 5 13,81  
17 437 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU 38,21 3,09 7,21 15 22,21  
  435 borcol Kelli Seemework Kelli Eva Karlsson (SWE)         HYL  
  439 borcol Dis Away To Me Dis Britt Perez (SWE)         HYL  
  400 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  403 belpat Nisse Macnillian Running Free Joona Sumela HSKH         HYL  
  405 borcol Pray Öbetet´s Dusk Anja Lehtiö LAW         HYL  
  406 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä HSKH         HYL  
  407 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  409 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE         HYL  
  419 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  421 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU         HYL  
  423 borcol Tauno Vallhunden Tom Johanna Rissanen HAU         HYL  
  424 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  430 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  432 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  440 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  442 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  445 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  446 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  448 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         HYL  
  428 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel Susanna Turtiainen HSKH         HYL  
  410 borcol Usva Peuhuliinan Usvatähti Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  414 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         POIS  
  416 belpat Zori Zoria Du Chateau Royal Anniina Anttila HSKH         POIS  
  417 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         POIS  
  425 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         POIS  
  427 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  433 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  443 borcol Sin Tending Eye Catcher Anja Lehtiö LAW         POIS