Kilpailu 17.5.2012 A agilityrata, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[Maksi 1] [Medi 1] [Mini 1] [Maksi 2] [Medi 2] [Mini 2] [Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Jäbä Frosty Field's Floating Point Vesa Parkkonen HSKH 41,31 3,73 -8,69 0 -8,69 LUVA
2 21 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI 50,95 3,02 0,95 0 0,95  
3 15 x-rotu Luna Luna Sini Kohvakka I-HAH 42,39 3,63 -7,61 5 5  
4 26 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo KANAV 42,97 3,58 -7,03 5 5  
5 13 pumi Jesper Jesper Minna Hanttu HSKH 54,23 2,84 4,23 5 9,23  
6 23 dalmat Martta Double Dot's Casino Gambler Lena Jauhiainen HSKH 65,70 2,34 15,70 5 20,70  
  2 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  3 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  4 irlter Napoleon Garyowen Wolmar Karoliina Kamppinen 11004364         HYL  
  5 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU         HYL  
  6 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  8 holpak Riki Suzi-Dog's Fixed Star Mirva Salminen HSKH         HYL  
  9 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  14 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  16 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  17 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  18 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  19 belpag Aava Groguard Camelopardalis Marika Pajunen ATD         HYL  
  24 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU         HYL  
  25 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  29 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  30 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  32 kerter Olga Bright Spot Baile Brigin Laura Teerisuo HSKH         HYL  
  22 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU         POIS  

Medi 1, kello 10:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 novnou Tara Nackelsbyyn Tarantella Maija Piippo KANAV 49,95 3,08 -0,05 5 5  
2 44 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 61,71 2,50 11,71 0 11,71  
  34 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  35 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  41 parson Eemeli Tallitontun Olli Suvi Hakala VAU         HYL  
  43 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK         HYL  
  45 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  46 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  42 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         POIS  

Mini 1, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 40,28 3,82 -9,72 0 -9,72 SERT
2 63 kääsna Capo Xtravaschnauza Extraordinary Jasmine Lindström HSKH 46,28 3,33 -3,72 5 5  
3 51 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 51,04 3,02 1,04 10 11,04  
4 57 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 57,28 2,69 7,28 5 12,28  
5 55 mopsi Mosse Acterhalen Zwarte Klaver Pia Kyllönen 11004364 54,76 2,81 4,76 10 14,76  
6 54 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 43,82 3,51 -6,18 15 15  
7 56 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Rusila VAU 55,76 2,76 5,76 15 20,76  
  47 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH         HYL  
  48 parson Mocca Ninacan Gimmel Jaana Forsstedt PORSK         HYL  
  49 käävil Safi Littlerock's Sweep Safina Kristiina Lindberg IMPHA         HYL  
  53 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  
  60 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  61 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  62 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  64 kkkämä Jetta Menuettax Enchantresse Henriikka Salminen HURHA         HYL  

Maksi 2, kello 12:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Neela Sweet Anna Orenius CITYB 36,41 4,50 -14,59 0 -14,59 SERT
2 73 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH 41,71 3,93 -9,29 0 -9,29 SERT
3 74 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 47,19 3,47 -3,81 0 -3,81 SERT
4 82 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH 47,37 3,46 -3,63 0 -3,63 LUVA
5 70 doberm Deri Darya's Dall Defender Tarja Ivakko HSKH 47,73 3,44 -3,27 0 -3,27 LUVA
6 76 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 42,89 3,82 -8,11 5 5  
7 77 mudi Romi Takkutukan Riemuvoitto Minna Hämäläinen HSKH 46,24 3,55 -4,76 5 5  
8 81 lagrom Vito Gewitter Lo Fantom Tania Grönroos PORSK 53,73 3,05 2,73 5 7,73  
9 75 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 60,08 2,73 9,08 5 14,08  
10 67 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK 46,35 3,54 -4,65 15 15  
  31 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  66 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  68 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  69 doberm Qissa Ascomannis Qaili Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  71 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         HYL  
  72 kroati Saga Tuus Laventelilulla Eija Hyvättinen PORSK         HYL  
  78 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  79 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU         HYL  
  80 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson LÄGI         HYL  
  85 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH         HYL  
  86 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  88 silnou Wunjo Chiccoxen Is This Love Camilla Peura 11004364         HYL  
  7 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT         HYL  
  65 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         POIS  
  83 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH         POIS  
  87 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         POIS  

Medi 2, kello 12:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 44,87 3,65 -6,13 0 -6,13 LUVA
2 92 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 47,18 3,48 -3,82 5 5  
3 91 pinser Papu Of Leijliden Princess Pandora Tuija Lehtosaari I-HAH 58,44 2,81 7,44 10 17,44  
  33 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  36 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  38 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola ATD         HYL  
  40 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  89 parson Lotta Tallitontun Puupi Juulia Ketola RIMA         HYL  
  94 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH         HYL  
  96 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  97 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH         HYL  
  99 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  100 pyrpap Siru Drole Dóiseau Sainte-Nitouche Inari Toikkanen JAU         HYL  
  93 kesvil Assi Fix Kompis Astrid Riitta Järvenpää KKK         POIS  
  95 cocspa Mille Benchmark Flower Power Eve Blom (DEN)         POIS  

Mini 2, kello 13:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 43,07 3,81 -7,93 0 -7,93 LUVA
2 110 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK 54,50 3,01 3,50 5 8,50  
  59 mittel Sulo Mahti Vahdin Sirius Sandra Rantamäki KANAV         HYL  
  101 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK         HYL  
  103 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  104 cavspa Ralli Fireboy's My Heart Kirsi Smeds ATD         HYL  
  105 kesvil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  
  106 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Kaisa Eskola BAT         HYL  
  108 kääsna Nekku Black Carambas Beretta Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  109 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  

Maksi 3, kello 13:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 33, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 35,62 4,52 -9,38 0 -9,38  
2 143 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT 36,31 4,43 -8,69 0 -8,69  
3 27 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 38,79 4,15 -6,21 0 -6,21 SERT-A
4 126 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU 44,67 3,60 -0,33 0 -0,33  
5 139 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 45,52 3,54 0,52 0 0,52  
6 115 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 38,15 4,22 -6,85 5 5  
7 112 lappor Vinha Sagaberran Nevanneito Hanna Bragge LAPPA 51,69 3,12 6,69 0 6,69  
8 132 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen 11004724 47,10 3,42 2,10 5 7,10  
9 141 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH 52,69 3,06 7,69 0 7,69  
10 113 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 49,32 3,26 4,32 5 9,32  
11 144 borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU 40,86 3,94 -4,14 15 15  
12 138 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä BAT 44,85 3,59 -0,15 15 15  
13 114 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK 45,23 3,56 0,23 15 15,23  
14 119 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 48,64 3,31 3,64 15 18,64  
  111 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  116 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  117 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  120 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  121 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  122 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  123 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU         HYL  
  124 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  125 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK         HYL  
  128 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  129 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  130 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Maria Lundsten BAT         HYL  
  131 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  134 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH         HYL  
  135 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  137 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  140 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari KKK         HYL  
  145 lappor Jänkä Sagaberran Jäänkävijä Hanna Bragge LAPPA         HYL  
  146 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  118 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         POIS  
  133 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         POIS  
  147 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  

Medi 3, kello 14:25, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 35,68 4,51 -9,32 0 -9,32  
2 167 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 38,29 4,20 -6,71 0 -6,71  
3 158 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 40,38 3,99 -4,62 0 -4,62  
4 166 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 40,65 3,96 -4,35 0 -4,35  
5 150 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH 41,29 3,90 -3,71 0 -3,71  
6 149 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 45,08 3,57 0,08 0 0,08  
7 168 borter Onni Heathberry's Good Thinking Heli Hildén BAT 45,38 3,55 0,38 0 0,38  
8 163 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 49,87 3,23 4,87 5 9,87  
9 162 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Maria Huttunen PORSK 51,02 3,16 6,02 5 11,02  
10 170 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 55,86 2,88 10,86 10 20,86  
  148 kromfo Heta Atsalean Ansa Ville Liukka HAU         HYL  
  152 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  153 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  155 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK         HYL  
  159 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH         HYL  
  160 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD         HYL  
  161 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  164 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  165 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH         HYL  
  169 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK         HYL  
  171 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  172 shelam Vertti Littlelook Look Of Little Juha Ruokonen KKK         HYL  
  98 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI         HYL  
  151 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         POIS  

Mini 3, kello 15:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 41, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 38,12 4,22 -6,88 0 -6,88  
2 197 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 38,84 4,14 -6,16 0 -6,16  
3 183 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 38,95 4,13 -6,05 0 -6,05  
4 206 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 40,53 3,97 -4,47 0 -4,47  
5 190 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 41,33 3,89 -3,67 0 -3,67  
6 194 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT 41,53 3,88 -3,47 0 -3,47  
7 205 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 42,26 3,81 -2,74 0 -2,74  
8 174 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE 42,36 3,80 -2,64 0 -2,64  
9 212 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 42,87 3,76 -2,13 0 -2,13  
10 214 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 43,54 3,70 -1,46 0 -1,46  
11 179 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 44,72 3,60 -0,28 0 -0,28  
12 215 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 45,62 3,53 0,62 0 0,62  
13 196 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 45,87 3,51 0,87 5 5,87  
14 186 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 46,31 3,48 1,31 5 6,31  
15 177 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT 48,58 3,31 3,58 5 8,58  
16 211 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 53,92 2,99 8,92 0 8,92  
17 208 kääsna Layla Mátraszépe Radio Gaga Tarja Ivakko HSKH 52,37 3,07 7,37 5 12,37  
  102 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  175 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  176 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  180 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH         HYL  
  182 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK         HYL  
  184 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  185 jackru Niki Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  187 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  188 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH         HYL  
  189 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD         HYL  
  191 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH         HYL  
  192 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  193 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK         HYL  
  195 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  198 shelam Nero Mutkis Nuolennopeanero Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  199 lanhee Zeta Bovenop Zara The Heeler Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  201 cavspa Elmo Oak's Big Apple Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  202 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  204 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  207 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA         HYL  
  209 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  210 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         HYL  
  213 borter Safiiri Junipermoor's Electric Blue Janne Karstunen BAT         HYL  
  178 borter Tina Heathberry's Spellbound Heli Hildén BAT         HYL  
  181 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         POIS  
  107 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK         POIS