Kilpailu 17.5.2012 B hyppyrata, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[Medi 1] [Mini 1] [Maksi 1] [Medi 2] [Mini 2] [Maksi 2] [Medi 3] [Mini 3] [Maksi 3]

Medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 27,69 4,70 -14,31 0 -14,31 SERT
2 38 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola ATD 29,27 4,44 -12,73 0 -12,73 SERT
3 44 mittel Jekku Mintgarden's Frej Nea Lahtinen HSKH 46,45 2,80 4,45 0 4,45  
4 35 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU 33,49 3,88 -8,51 10 10  
5 37 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen JAU 42,08 3,09 0,08 10 10,08  
  34 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  41 parson Eemeli Tallitontun Olli Suvi Hakala VAU         HYL  
  43 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK         HYL  
  45 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  42 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         POIS  

Mini 1, kello 10:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 28,22 4,61 -13,78 0 -13,78 LUVA
2 52 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 30,55 4,26 -11,45 0 -11,45 LUVA
3 51 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 33,07 3,93 -8,93 0 -8,93 LUVA
4 58 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 33,36 3,90 -8,64 0 -8,64 SERT
5 59 mittel Sulo Mahti Vahdin Sirius Sandra Rantamäki KANAV 37,31 3,48 -4,69 0 -4,69 SERT
6 57 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 40,22 3,23 -1,78 0 -1,78  
7 56 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Rusila VAU 45,49 2,86 3,49 0 3,49  
8 62 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 33,34 3,90 -8,66 5 5  
9 55 mopsi Mosse Acterhalen Zwarte Klaver Pia Kyllönen 11004364 45,39 2,86 3,39 5 8,39  
10 64 kkkämä Jetta Menuettax Enchantresse Henriikka Salminen HURHA 48,29 2,69 6,29 5 11,29  
  53 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  
  54 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  61 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  

Maksi 1, kello 11:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 30,00 4,33 -12,00 0 -12,00 LUVA
2 19 belpag Aava Groguard Camelopardalis Marika Pajunen ATD 30,30 4,29 -11,70 0 -11,70 LUVA
3 11 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH 37,83 3,44 -4,17 0 -4,17  
4 8 holpak Riki Suzi-Dog's Fixed Star Mirva Salminen HSKH 28,96 4,49 -13,04 5 5  
5 2 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK 35,89 3,62 -6,11 5 5  
6 17 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724 37,03 3,51 -4,97 5 5  
7 10 pyrpap Rita Iwaz Ambre Jaune Maria Tarhi HSKH 40,67 3,20 -1,33 5 5  
8 3 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 30,31 4,29 -11,69 10 10  
9 15 x-rotu Luna Luna Sini Kohvakka I-HAH 31,06 4,18 -10,94 10 10  
10 12 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 31,17 4,17 -10,83 10 10  
11 6 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK 42,93 3,03 0,93 10 10,93  
12 21 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI 48,61 2,67 6,61 5 11,61  
13 24 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU 36,61 3,55 -5,39 15 15  
14 28 borcol Jäbä Frosty Field's Floating Point Vesa Parkkonen HSKH 39,48 3,29 -2,52 15 15  
15 13 pumi Jesper Jesper Minna Hanttu HSKH 52,84 2,46 10,84 5 15,84  
16 16 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 38,91 3,34 -3,09 25 25  
  4 irlter Napoleon Garyowen Wolmar Karoliina Kamppinen 11004364         HYL  
  5 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU         HYL  
  14 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  25 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  26 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo KANAV         HYL  
  30 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  9 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         POIS  
  22 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU         POIS  

Medi 2, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 37,59 4,04 -9,41 0 -9,41 LUVA
2 90 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 38,88 3,91 -8,12 0 -8,12  
3 100 pyrpap Siru Drole Dóiseau Sainte-Nitouche Inari Toikkanen JAU 42,46 3,58 -4,54 10 10  
4 97 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 43,68 3,48 -3,32 10 10  
5 92 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 47,34 3,21 0,34 10 10,34  
6 33 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 41,04 3,70 -5,96 15 15  
  40 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  89 parson Lotta Tallitontun Puupi Juulia Ketola RIMA         HYL  
  99 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  93 kesvil Assi Fix Kompis Astrid Riitta Järvenpää KKK         POIS  
  95 cocspa Mille Benchmark Flower Power Eve Blom (DEN)         POIS  

Mini 2, kello 12:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK 46,10 3,30 -0,90 0 -0,90 SERT
2 110 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK 48,73 3,12 1,73 0 1,73  
3 105 kesvil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK 39,24 3,87 -7,76 5 5  
4 101 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK 41,67 3,65 -5,33 5 5  
5 106 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Kaisa Eskola BAT 40,09 3,79 -6,91 15 15  
6 108 kääsna Nekku Black Carambas Beretta Tiina Pehkonen HSKK 51,33 2,96 4,33 15 19,33  
  103 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  104 cavspa Ralli Fireboy's My Heart Kirsi Smeds ATD         HYL  

Maksi 2, kello 12:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH 39,73 3,83 -7,27 0 -7,27 LUVA
2 75 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 45,70 3,33 -1,30 0 -1,30 LUVA
3 88 silnou Wunjo Chiccoxen Is This Love Camilla Peura 11004364 36,04 4,22 -10,96 5 5  
4 72 kroati Saga Tuus Laventelilulla Eija Hyvättinen PORSK 38,93 3,90 -8,07 5 5  
5 81 lagrom Vito Gewitter Lo Fantom Tania Grönroos PORSK 47,09 3,23 0,09 5 5,09  
6 71 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH 36,48 4,17 -10,52 10 10  
7 78 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW 44,37 3,43 -2,63 10 10  
8 67 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK 45,77 3,32 -1,23 10 10  
9 215 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI 48,51 3,13 1,51 15 16,51  
10 68 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK 41,29 3,68 -5,71 20 20  
11 84 vehter Janne Musca-Rosan Morientes Mauri Oinonen KKK 62,06 2,45 15,06 5 20,06  
12 82 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH 65,05 2,34 18,05 10 28,05  
  7 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT         HYL  
  66 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         HYL  
  69 doberm Qissa Ascomannis Qaili Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  76 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  86 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  65 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         POIS  
  83 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH         POIS  
  87 borcol Ritni Nesquick Salla Vuorenmaa KKK         POIS  

Medi 3, kello 13:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 25, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 32,73 4,61 -10,27 0 -10,27  
2 154 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 34,49 4,38 -8,51 0 -8,51  
3 155 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK 35,70 4,23 -7,30 0 -7,30  
4 165 manter Lina Kimblewick Lady Luck Sanna Malkamäki HSKH 38,00 3,97 -5,00 0 -5,00  
5 168 borter Onni Heathberry's Good Thinking Heli Hildén BAT 40,58 3,72 -2,42 0 -2,42  
6 163 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 43,59 3,46 0,59 0 0,59  
7 161 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU 30,84 4,90 -12,16 5 5  
8 152 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 32,50 4,65 -10,50 5 5  
9 159 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH 41,25 3,66 -1,75 5 5  
10 160 walter Waltteri Dixie Sound Money Flow Terhi Kaitila ATD 46,57 3,24 3,57 5 8,57  
11 166 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 35,77 4,22 -7,23 10 10  
12 150 skette Flow Robinstown Burnt Oak Anna-Maija Grönlund HSKH 38,64 3,91 -4,36 10 10  
13 170 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 50,80 2,97 7,80 5 12,80  
  148 kromfo Heta Atsalean Ansa Ville Liukka HAU         HYL  
  151 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  153 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  157 cocspa Manta Pretty Flower's Hula-Ba-Loo Elina Murto COC         HYL  
  158 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH         HYL  
  162 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Maria Huttunen PORSK         HYL  
  164 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  169 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK         HYL  
  171 mudi Kiusa Vimmatun Somasumusireeni Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  172 shelam Vertti Littlelook Look Of Little Juha Ruokonen KKK         HYL  
  173 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU         HYL  
  98 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI         HYL  
  156 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         POIS  

Mini 3, kello 14:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 38, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 34,12 4,43 -8,88 0 -8,88 SERT-H
2 192 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT 34,31 4,40 -8,69 0 -8,69  
3 188 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH 35,39 4,27 -7,61 0 -7,61  
4 213 borter Safiiri Junipermoor's Electric Blue Janne Karstunen BAT 35,52 4,25 -7,48 0 -7,48  
5 206 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 36,17 4,18 -6,83 0 -6,83  
6 204 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 36,20 4,17 -6,80 0 -6,80  
7 201 cavspa Elmo Oak's Big Apple Tiina Kuusisto LAW 36,54 4,13 -6,46 0 -6,46  
8 191 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 36,79 4,10 -6,21 0 -6,21  
9 175 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 42,80 3,53 -0,20 0 -0,20  
10 182 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK 44,59 3,39 1,59 0 1,59  
11 200 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 34,37 4,39 -8,63 5 5  
12 174 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE 36,61 4,12 -6,39 5 5  
13 178 borter Tina Heathberry's Spellbound Heli Hildén BAT 37,63 4,01 -5,37 5 5  
14 209 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 38,29 3,94 -4,71 5 5  
15 215 käävil Nelli Bebella's Dark Dancer Elina Suoranta HSKH 40,41 3,74 -2,59 5 5  
16 189 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila ATD 40,97 3,69 -2,03 5 5  
17 193 ceskyt Voltti Sötnosar's Fantom Jarno Järvinen MYNSK 40,98 3,68 -2,02 5 5  
18 205 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 41,48 3,64 -1,52 5 5  
19 179 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 42,88 3,52 -0,12 5 5  
20 196 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 34,66 4,36 -8,34 10 10  
21 207 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA 38,25 3,95 -4,75 10 10  
22 180 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 42,32 3,57 -0,68 10 10  
23 176 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 41,42 3,65 -1,58 15 15  
24 184 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU 43,11 3,50 0,11 15 15,11  
25 208 kääsna Layla Mátraszépe Radio Gaga Tarja Ivakko HSKH 49,03 3,08 6,03 10 16,03  
  102 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  183 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  187 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  190 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         HYL  
  194 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         HYL  
  195 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  198 shelam Nero Mutkis Nuolennopeanero Riikka Ruokonen KKK         HYL  
  199 lanhee Zeta Bovenop Zara The Heeler Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  202 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  203 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  211 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  212 borter Chili Grindstones Weather Bound Eve Blom           HYL  
  214 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  185 jackru Niki Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         POIS  

Maksi 3, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 33, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 32,40 4,66 -10,60 0 -10,60  
2 143 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT 32,70 4,62 -10,30 0 -10,30  
3 146 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 33,38 4,52 -9,62 0 -9,62 SERT-H
4 137 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 36,43 4,14 -6,57 0 -6,57  
5 141 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH 41,49 3,64 -1,51 0 -1,51  
6 125 keesho Nika Blue Nikabrik V.D. Aviflora Hof Outi Hälli E-HKK 41,97 3,60 -1,03 0 -1,03  
7 112 lappor Vinha Sagaberran Nevanneito Hanna Bragge LAPPA 45,13 3,35 2,13 0 2,13  
8 127 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 31,84 4,74 -11,16 5 5  
9 115 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 34,31 4,40 -8,69 5 5  
10 27 borcol Fläkt Sjövallarens Fläkt Jouni Vainio HAU 34,53 4,37 -8,47 5 5  
11 121 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 34,80 4,34 -8,20 5 5  
12 119 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 39,02 3,87 -3,98 5 5  
13 113 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 43,12 3,50 0,12 5 5,12  
14 142 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 37,98 3,98 -5,02 10 10  
15 140 auskel Nano Placo Dior Mira Heiskari KKK 39,84 3,79 -3,16 10 10  
16 128 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 45,14 3,35 2,14 10 12,14  
17 139 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 45,17 3,34 2,17 10 12,17  
18 135 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 52,75 2,86 9,75 10 19,75  
19 131 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI 42,32 3,57 -0,68 20 20  
20 129 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 42,11 3,59 -0,89 25 25  
  111 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  114 borcol Suri Borderiinan Elohopea Anu Niemi KKK         HYL  
  116 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  117 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU         HYL  
  120 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  123 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU         HYL  
  124 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  126 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Verkamo JAU         HYL  
  132 hovawa Wudi Wertvoll Woodstock Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  134 dalmat Rampe Chatterly's Rambling Rose Seija Tiainen HSKH         HYL  
  144 borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU         HYL  
  145 lappor Jänkä Sagaberran Jäänkävijä Hanna Bragge LAPPA         HYL  
  20 borcol Neela Sweet Anna Orenius CITYB         HYL  
  73 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH         POIS  
  74 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         POIS  
  118 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         POIS  
  133 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         POIS  
  136 belpam Tomo No-How Be My Love-Boy Misa Riiali RIMA         POIS  
  147 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS