Kilpailu 26.6.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Medi 1] [B Medi 1] [A Mini 1] [B Mini 1] [A Maksi 1] [B Maksi 1]

A agilityrata, medi 1, kello 18:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 27, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 135 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 32,05 4,40 -12,95 0 -12,95 LUVA
2 27 espves Ruffe Nadador Carajillo Leena Söderholm TAMMI 35,51 3,97 -9,49 0 -9,49 LUVA
3 15 kesvil Sulo Ain'uljas Icarus Riikka Helle I-HAH 38,30 3,68 -6,70 0 -6,70 LUVA
4 6 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 41,02 3,44 -3,98 0 -3,98 LUVA
5 25 kesvil Hertta Celesterling Element Of Fun Tiina Tuomisto KKK 41,03 3,44 -3,97 0 -3,97 SERT
6 4 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH 44,82 3,15 -0,18 0 -0,18 LUVA
7 5 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 32,08 4,39 -12,92 5 5  
8 19 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 36,20 3,89 -8,80 5 5  
9 10 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg COC 43,88 3,21 -1,12 5 5  
10 20 parson Nyrkki Ratkiller Tenthousandfist Annukka Korpijaakko AGRY 45,88 3,07 0,88 5 5,88  
11 22 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 48,14 2,93 3,14 5 8,14  
12 24 espves Nella Gullhill`s Friski Filippa Salla Nevalainen I-HAH 34,52 4,09 -10,48 10 10  
13 7 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 36,06 3,91 -8,94 10 10  
14 16 kääsna Luka Super Play's Gipsy King Aija Hakola IMPHA 62,57 2,25 17,57 0 17,57  
15 1 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 53,80 2,62 8,80 10 18,80  
16 13 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 42,27 3,34 -2,73 20 20  
17 8 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH 55,85 2,53 10,85 10 20,85  
18 23 schape Peppi Lumikuono Dacia Gabasa Minna Bäcklund HSKH 74,98 1,88 29,98 10 39,98  
  3 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Ojapalo VAU         HYL  
  9 shelam Mocca Scandyline Golden Model Julia Sarajärvi AST         HYL  
  11 espves Ronja Caraydan Felucia Minna Vittaniemi HSKH         HYL  
  12 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  14 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH         HYL  
  17 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko HSKH         HYL  
  18 pyrpap Mia Drole D Oiseau Mouflette Ferique Tiina Jürjo (EST)         HYL  
  26 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  29 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  21 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH         POIS  
  28 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 18:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 135 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 29,55 4,77 -15,45 0 -15,45 SERT
2 4 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH 43,33 3,25 -1,67 0 -1,67 LUVA
3 22 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 45,97 3,07 0,97 0 0,97  
4 14 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH 35,11 4,02 -9,89 5 5  
5 27 espves Ruffe Nadador Carajillo Leena Söderholm TAMMI 37,85 3,72 -7,15 5 5  
6 29 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 40,81 3,45 -4,19 5 5  
7 20 parson Nyrkki Ratkiller Tenthousandfist Annukka Korpijaakko AGRY 50,89 2,77 5,89 0 5,89  
8 18 pyrpap Mia Drole D Oiseau Mouflette Ferique Tiina Jürjo (EST) 30,90 4,56 -14,10 10 10  
9 11 espves Ronja Caraydan Felucia Minna Vittaniemi HSKH 33,89 4,16 -11,11 10 10  
10 3 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Ojapalo VAU 38,88 3,63 -6,12 10 10  
11 16 kääsna Luka Super Play's Gipsy King Aija Hakola IMPHA 55,19 2,56 10,19 0 10,19  
12 1 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 50,95 2,77 5,95 15 20,95  
13 13 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 38,55 3,66 -6,45 25 25  
  5 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  6 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  7 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  8 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  9 shelam Mocca Scandyline Golden Model Julia Sarajärvi AST         HYL  
  10 cocspa Iines Pretty Flower´s Goodnesgracious Johanna Malmberg COC         HYL  
  12 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  15 kesvil Sulo Ain'uljas Icarus Riikka Helle I-HAH         HYL  
  17 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko HSKH         HYL  
  19 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  24 espves Nella Gullhill`s Friski Filippa Salla Nevalainen I-HAH         HYL  
  26 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  21 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH         POIS  
  25 kesvil Hertta Celesterling Element Of Fun Tiina Tuomisto KKK         POIS Siirtynyt 2. luokkaan
  28 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello n:19:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 135 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 parson Senny Karvahaalarin Quickly Alexandra Oscarsson AST 37,60 3,75 -7,40 0 -7,40 SERT
2 49 borter Jussi Portin Haltijan Angus Armi Honkanen HI-HA 41,03 3,44 -3,97 0 -3,97 LUVA
3 30 jackru Roope Miimoksen Oxa Kati Skog KOTKA 41,69 3,38 -3,31 0 -3,31 LUVA
4 48 käävil Rory Toyfanin Exotic Choice Soile Tuovinen HURHA 48,61 2,90 3,61 0 3,61  
5 31 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH 37,85 3,72 -7,15 5 5  
6 55 lanhee Peppi Marmalade's Aquamarine Henna Heinisuo HURHA 44,52 3,17 -0,48 5 5  
7 35 kääsna Milla Pectus Joy Jocelyn Netta Olander PORSK 45,00 3,13 0,00 5 5  
8 32 kääsna Capo Xtravaschnauza Extraordinary Jasmine Lindström HSKH 37,14 3,80 -7,86 10 10  
9 47 x-rotu Demo Demo Sini Piippo KEKO 44,83 3,14 -0,17 20 20  
10 36 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite Heidi Vallineva KEKO 65,89 2,14 20,89 10 30,89  
11 38 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA 64,35 2,19 19,35 15 34,35  
12 57 tiispa Daisy Nanaza Carita Carita Fast HSKK 77,04 1,83 32,04 15 47,04  
  33 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  34 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA         HYL  
  37 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU         HYL  
  40 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  42 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko HSKH         HYL  
  43 shelam Aada Cadinan Imelda Elina Timoskainen SHELT         HYL  
  46 vlyter Papu Starring Naminami Soile Ruonala HSKH         HYL  
  50 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  51 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  52 shelam Nekku Stallmalmen's Darling Buds Of May Netta Olander PORSK         HYL  
  53 käävil Oskari Trucker's Yoo-Hoo Yorgos Tea Mehtonen HEILU         HYL  
  54 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  41 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         POIS  
  44 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH         POIS  
  56 mopsi Mosse Acterhalen Zwarte Klaver Pia Kyllönen KEKO         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 18:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 135 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 34,03 4,14 -10,97 0 -10,97 SERT
2 36 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite Heidi Vallineva KEKO 35,19 4,01 -9,81 0 -9,81 SERT
3 53 käävil Oskari Trucker's Yoo-Hoo Yorgos Tea Mehtonen HEILU 39,24 3,59 -5,76 0 -5,76 SERT
4 49 borter Jussi Portin Haltijan Angus Armi Honkanen HI-HA 40,61 3,47 -4,39 0 -4,39 SERT
5 55 lanhee Peppi Marmalade's Aquamarine Henna Heinisuo HURHA 42,83 3,29 -2,17 0 -2,17 LUVA
6 35 kääsna Milla Pectus Joy Jocelyn Netta Olander PORSK 42,84 3,29 -2,16 0 -2,16 SERT
7 52 shelam Nekku Stallmalmen's Darling Buds Of May Netta Olander PORSK 43,71 3,23 -1,29 0 -1,29 LUVA
8 43 shelam Aada Cadinan Imelda Elina Timoskainen SHELT 34,27 4,11 -10,73 5 5  
9 30 jackru Roope Miimoksen Oxa Kati Skog KOTKA 39,79 3,54 -5,21 5 5  
10 32 kääsna Capo Xtravaschnauza Extraordinary Jasmine Lindström HSKH 45,90 3,07 0,90 5 5,90  
11 39 lägpys Taiga Fixan's Freddie Final Marika Rautiainen HSKH 36,24 3,89 -8,76 10 10  
12 47 x-rotu Demo Demo Sini Piippo KEKO 37,48 3,76 -7,52 10 10  
13 37 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU 39,71 3,55 -5,29 10 10  
14 38 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA 42,18 3,34 -2,82 10 10  
15 34 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 38,33 3,68 -6,67 15 15  
16 40 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK 44,02 3,20 -0,98 15 15  
17 51 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH 51,70 2,73 6,70 10 16,70  
18 57 tiispa Daisy Nanaza Carita Carita Fast HSKK 61,74 2,28 16,74 0 16,74  
  31 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH         HYL  
  42 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko HSKH         HYL  
  46 vlyter Papu Starring Naminami Soile Ruonala HSKH         HYL  
  48 käävil Rory Toyfanin Exotic Choice Soile Tuovinen HURHA         HYL  
  50 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  41 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         POIS  
  44 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH         POIS  
  45 parson Senny Karvahaalarin Quickly Alexandra Oscarsson AST         POIS  
  56 mopsi Mosse Acterhalen Zwarte Klaver Pia Kyllönen KEKO         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello n: 20:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 54, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 135 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 auskel Villi Kiipelin Kevytkenkä Tiina Hyvärinen HSKH 35,72 3,95 -9,28 0 -9,28 LUVA
2 104 kesvil Pate Ain`uljas Othello Riikka Helle I-HAH 37,59 3,75 -7,41 0 -7,41 LUVA
3 107 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 38,64 3,65 -6,36 0 -6,36 LUVA
4 105 labnou Dd Brighter's Daz Dillinger Minttu Sasi HSKH 46,05 3,06 1,05 0 1,05  
5 83 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU 31,30 4,51 -13,70 5 5  
6 68 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 36,45 3,87 -8,55 5 5  
7 94 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 37,98 3,71 -7,02 5 5  
8 114 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 38,76 3,64 -6,24 5 5  
9 91 belpam Musca Tammikallion Musca Jaana Hautala JAU 39,67 3,55 -5,33 5 5  
10 110 belpam Alma Taikatalven Daystar Helena Pitkänen VAU 41,62 3,39 -3,38 5 5  
11 65 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Claudia Ottka I-HAH 42,89 3,29 -2,11 5 5  
12 80 lyhcol Tedy Koiruuksien Veikka Kuperkeikka Heidi Lindholm HSKH 45,38 3,11 0,38 5 5,38  
13 59 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 31,79 4,43 -13,21 10 10  
14 73 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 32,48 4,34 -12,52 10 10  
15 108 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 32,95 4,28 -12,05 10 10  
16 98 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH 35,16 4,01 -9,84 10 10  
17 69 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 36,00 3,92 -9,00 10 10  
18 63 slapko Unna Ailda Tomi Vakkila JAU 37,89 3,72 -7,11 10 10  
19 62 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 38,02 3,71 -6,98 10 10  
20 95 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 38,83 3,63 -6,17 10 10  
21 113 doberm April April Artep Moravia Satu Veini PORSK 39,86 3,54 -5,14 10 10  
22 84 auspai Lola Tres Colores Paris Parfait Mikael Björkman PORSK 40,15 3,51 -4,85 10 10  
23 96 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 43,84 3,22 -1,16 10 10  
24 67 rottwe Nala Rottlife Aurora Noora Ruuhimäki HAUHAU 50,45 2,80 5,45 5 10,45  
25 86 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 29,06 4,85 -15,94 15 15  
26 100 sakpai Oiva Newmix Paizio Marika Rajalampi HSKH 38,10 3,70 -6,90 15 15  
27 58 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH 36,46 3,87 -8,54 20 20  
28 111 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK 51,31 2,75 6,31 15 21,31  
29 71 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 58,04 2,43 13,04 10 23,04  
30 109 borcol Viva Piggyland's Elton Henna-Mari Männistö YLIKS 33,84 4,17 -11,16 30 30  
31 112 walspa Onni Wild Fellow's Full Of Daddy Matti Koivu HURHA 72,75 1,94 27,75 15 42,75  
  60 kulnou Bella Guldgårdens Pretty Princess Leena Paavola JAU         HYL  
  61 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU         HYL  
  66 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK         HYL  
  70 lyhcol Oona Final Fantasy's Drama Queen Noora Roininen JAU         HYL  
  72 lyhcol Erkki Secret Affair's Lucky Loser Saara Vihma I-HAH         HYL  
  75 irlter Napoleon Garyowen Wolmar Karoliina Kamppinen KEKO         HYL  
  76 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK         HYL  
  77 walspa Nemo Ginseng Anu Vuoristo HSKH         HYL  
  78 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  79 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  81 borcol Puh Tending Crusader Annika Tuikkanen SBCAK         HYL  
  85 borcol Mosku Maccabee Twice As Nice Suvi Erola HSKH         HYL  
  87 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  89 borcol Prima Mawlch Dot Leena Inkilä JAU         HYL  
  90 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  92 borcol Lulu Www Aceofhearts Fi Essi Pöysti I-HAH         HYL  
  93 appenz Aapo Eijatuun Nekkar Soili Leinonen A-KOT         HYL  
  97 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  99 belpat Riesa Kuunsirpin Simply The Best Susanna Mäkinen CITYB         HYL  
  101 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  102 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  103 rhokoi Ada Ikimba Abeni Elina Sarva HSKH         HYL  
  115 belpat Niki Mustantuiskun Enigma Tiia Närkki PORSK         HYL  
  64 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         POIS  
  74 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson KKK         POIS  
  88 belpam Messi No-How Zulu's Star Pauliina Sulin JAU         POIS  
  106 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 54, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 135 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 28,11 5,02 -16,89 0 -16,89 LUVA
2 78 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 30,76 4,58 -14,24 0 -14,24 LUVA
3 96 pitcol Tinka Lion Blend False Apple Anna Friman HSKH 32,85 4,29 -12,15 0 -12,15 SERT
4 82 auskel Villi Kiipelin Kevytkenkä Tiina Hyvärinen HSKH 33,21 4,25 -11,79 0 -11,79 LUVA
5 108 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 33,44 4,22 -11,56 0 -11,56 LUVA
6 71 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 34,23 4,12 -10,77 0 -10,77 SERT
7 70 lyhcol Oona Final Fantasy's Drama Queen Noora Roininen JAU 34,56 4,08 -10,44 0 -10,44 SERT
8 63 slapko Unna Ailda Tomi Vakkila JAU 35,56 3,96 -9,44 0 -9,44 LUVA
9 97 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI 35,84 3,93 -9,16 0 -9,16 LUVA
10 107 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 36,20 3,89 -8,80 0 -8,80 SERT
11 80 lyhcol Tedy Koiruuksien Veikka Kuperkeikka Heidi Lindholm HSKH 37,76 3,73 -7,24 0 -7,24 LUVA
12 104 kesvil Pate Ain`uljas Othello Riikka Helle I-HAH 37,88 3,72 -7,12 0 -7,12 LUVA
13 111 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK 38,01 3,71 -6,99 0 -6,99 LUVA
14 92 borcol Lulu Www Aceofhearts Fi Essi Pöysti I-HAH 41,88 3,37 -3,12 0 -3,12 LUVA
15 68 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 29,12 4,84 -15,88 5 5  
16 76 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK 29,84 4,72 -15,16 5 5  
17 115 belpat Niki Mustantuiskun Enigma Tiia Närkki PORSK 30,44 4,63 -14,56 5 5  
18 73 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 32,91 4,28 -12,09 5 5  
19 69 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 33,54 4,20 -11,46 5 5  
20 110 belpam Alma Taikatalven Daystar Helena Pitkänen VAU 35,80 3,94 -9,20 5 5  
21 62 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 36,01 3,92 -8,99 5 5  
22 84 auspai Lola Tres Colores Paris Parfait Mikael Björkman PORSK 37,30 3,78 -7,70 5 5  
23 81 borcol Puh Tending Crusader Annika Tuikkanen SBCAK 37,41 3,77 -7,59 5 5  
24 91 belpam Musca Tammikallion Musca Jaana Hautala JAU 39,22 3,60 -5,78 5 5  
25 66 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK 41,08 3,43 -3,92 5 5  
26 105 labnou Dd Brighter's Daz Dillinger Minttu Sasi HSKH 42,14 3,35 -2,86 5 5  
27 58 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH 29,09 4,85 -15,91 10 10  
28 113 doberm April April Artep Moravia Satu Veini PORSK 33,98 4,15 -11,02 10 10  
29 90 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH 36,54 3,86 -8,46 10 10  
30 100 sakpai Oiva Newmix Paizio Marika Rajalampi HSKH 38,58 3,65 -6,42 10 10  
31 98 espves Kola Gotcha Daredevil Emilia Kainulainen I-HAH 41,22 3,42 -3,78 10 10  
32 99 belpat Riesa Kuunsirpin Simply The Best Susanna Mäkinen CITYB 44,51 3,17 -0,49 10 10  
33 67 rottwe Nala Rottlife Aurora Noora Ruuhimäki HAUHAU 45,38 3,11 0,38 10 10,38  
34 83 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU 33,11 4,26 -11,89 15 15  
35 85 borcol Mosku Maccabee Twice As Nice Suvi Erola HSKH 34,09 4,14 -10,91 15 15  
36 79 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 35,36 3,99 -9,64 15 15  
37 61 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU 47,27 2,98 2,27 15 17,27  
38 112 walspa Onni Wild Fellow's Full Of Daddy Matti Koivu HURHA 70,31 2,01 25,31 15 40,31  
  59 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  60 kulnou Bella Guldgårdens Pretty Princess Leena Paavola JAU         HYL  
  65 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  72 lyhcol Erkki Secret Affair's Lucky Loser Saara Vihma I-HAH         HYL  
  75 irlter Napoleon Garyowen Wolmar Karoliina Kamppinen KEKO         HYL  
  77 walspa Nemo Ginseng Anu Vuoristo HSKH         HYL  
  87 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  89 borcol Prima Mawlch Dot Leena Inkilä JAU         HYL  
  93 appenz Aapo Eijatuun Nekkar Soili Leinonen A-KOT         HYL  
  94 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  95 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  101 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  102 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  103 rhokoi Ada Ikimba Abeni Elina Sarva HSKH         HYL  
  109 borcol Viva Piggyland's Elton Henna-Mari Männistö YLIKS         HYL  
  114 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  64 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         POIS  
  74 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson KKK         POIS  
  88 belpam Messi No-How Zulu's Star Pauliina Sulin JAU         POIS  
  106 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         POIS