Kilpailu 27.6.2012, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[C Mini 2] [D Mini 2] [C Maksi 2] [D Maksi 2] [C Medi 2] [D Medi 2]

C agilityrata, mini 2, kello 18:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen PPKY 38,54 4,15 -10,46 0 -10,46 LUVA
2 1 schipp Hesko Bilgepump's Hesko Minna Hallikainen TSAU 45,05 3,55 -3,95 0 -3,95 LUVA
3 7 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 46,34 3,45 -2,66 0 -2,66 LUVA
4 12 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 48,83 3,28 -0,17 0 -0,17 LUVA
5 4 kääsna Mahis Rantakaupin Maahinen Sirkku Sahlberg RAUMA 48,86 3,28 -0,14 0 -0,14  
6 9 cavspa Huisku Shiny Tiny's Red Violet Reija Marttinen HSKH 49,00 3,27 0,00 0 0  
7 3 wecoca Helmi Imago's Weight Watcher Heidi Kivistö JAU 41,76 3,83 -7,24 5 5  
8 17 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 42,02 3,81 -6,98 5 5  
9 2 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE 45,85 3,49 -3,15 5 5  
10 6 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 43,04 3,72 -5,96 10 10  
11 11 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 56,79 2,82 7,79 10 17,79  
12 10 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 75,55 2,12 26,55 15 41,55  
  8 kääpin Severi Iitin Tiltun Salaneuvos Riikka Korkalainen TSAU         HYL  
  14 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  15 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KEKO         HYL  
  16 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC         HYL  
  18 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA         HYL  
  5 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 2, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 41,99 4,05 -10,01 0 -10,01 SERT
2 1 schipp Hesko Bilgepump's Hesko Minna Hallikainen TSAU 42,71 3,98 -9,29 0 -9,29 SERT
3 7 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 48,27 3,52 -3,73 0 -3,73 SERT
4 11 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 56,60 3,00 4,60 0 4,60  
5 10 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 45,46 3,74 -6,54 5 5  
6 18 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA 47,38 3,59 -4,62 5 5  
7 4 kääsna Mahis Rantakaupin Maahinen Sirkku Sahlberg RAUMA 52,73 3,22 0,73 5 5,73  
8 9 cavspa Huisku Shiny Tiny's Red Violet Reija Marttinen HSKH 57,32 2,97 5,32 5 10,32  
9 16 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 57,65 2,95 5,65 5 10,65  
10 14 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU 51,73 3,29 -0,27 15 15  
11 12 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 64,65 2,63 12,65 5 17,65  
12 2 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE 59,32 2,87 7,32 15 22,32  
  3 wecoca Helmi Imago's Weight Watcher Heidi Kivistö JAU         HYL  
  8 kääpin Severi Iitin Tiltun Salaneuvos Riikka Korkalainen TSAU         HYL  
  13 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen PPKY         HYL  
  15 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KEKO         HYL  
  17 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK         HYL  
  5 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 2, kello n: 18:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 borcol Nova Ylivoima Ulla Rantala KOTKA 40,81 3,92 -8,19 0 -8,19 LUVA
2 37 espves Minni Carmeliteofgold Milla-Maaria Parttimaa HI-HA 43,67 3,66 -5,33 0 -5,33 SERT
3 19 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 43,91 3,64 -5,09 0 -5,09 LUVA
4 42 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT 40,00 4,00 -9,00 5 5  
5 33 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell Jesse Ojanen VEIKK 44,87 3,57 -4,13 5 5  
6 39 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH 47,33 3,38 -1,67 5 5  
7 48 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 49,57 3,23 0,57 5 5,57  
8 21 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH 52,28 3,06 3,28 5 8,28  
9 30 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU 39,25 4,08 -9,75 10 10  
10 45 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 41,82 3,83 -7,18 10 10  
11 47 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK 42,97 3,72 -6,03 15 15  
12 38 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 46,57 3,44 -2,43 25 25  
  22 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA         HYL  
  23 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT         HYL  
  24 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  25 borcol Osku Demssin Omar Sonja Meuronen LAU         HYL  
  27 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  28 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  31 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU         HYL  
  32 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  34 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  36 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  43 auspai Madde Särkivaaran Tokko-Pa Elina Laine RIIHI         HYL  
  44 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  46 novnou Rasa Agrosofens Fiiness Marja-Liisa Lindell KKK         HYL  
  20 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA         POIS  
  35 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         POIS  
  40 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         POIS  
  41 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST         POIS  

D agilityrata, maksi 2, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 24, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT 37,63 4,52 -14,37 0 -14,37 LUVA
2 43 auspai Madde Särkivaaran Tokko-Pa Elina Laine RIIHI 44,64 3,81 -7,36 0 -7,36 LUVA
3 48 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 48,57 3,50 -3,43 0 -3,43 LUVA
4 21 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH 49,54 3,43 -2,46 0 -2,46 SERT
5 44 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 45,34 3,75 -6,66 5 5  
6 22 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA 53,44 3,18 1,44 5 6,44  
7 19 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 45,76 3,71 -6,24 10 10  
8 25 borcol Osku Demssin Omar Sonja Meuronen LAU 51,07 3,33 -0,93 10 10  
9 33 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell Jesse Ojanen VEIKK 51,61 3,29 -0,39 10 10  
10 24 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU 55,00 3,09 3,00 10 13,00  
11 45 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU 39,47 4,31 -12,53 15 15  
12 47 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson KKK 52,07 3,27 0,07 15 15,07  
13 46 novnou Rasa Agrosofens Fiiness Marja-Liisa Lindell KKK 37,19 4,57 -14,81 20 20  
14 27 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 40,11 4,24 -11,89 20 20  
15 39 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH 68,13 2,49 16,13 5 21,13  
  28 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  29 borcol Nova Ylivoima Ulla Rantala KOTKA         HYL  
  30 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  31 novnou Oscar Agrosofens Akrobat Sari Siikala HAU         HYL  
  32 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  34 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  36 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  38 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  42 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         HYL  
  20 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA         POIS  
  35 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         POIS  
  37 espves Minni Carmeliteofgold Milla-Maaria Parttimaa HI-HA         POIS  
  40 walspa Wade Rocbee Elton John Sanna Säilä-Lundberg HSKH         POIS  
  41 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST         POIS  

C agilityrata, medi 2, kello n: 20:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 46,04 3,47 -2,96 0 -2,96 LUVA
2 49 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 49,78 3,21 0,78 0 0,78  
3 57 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 51,66 3,10 2,66 0 2,66  
4 60 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 36,08 4,43 -12,92 5 5  
5 61 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola ATD 39,70 4,03 -9,30 5 5  
6 54 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 41,48 3,86 -7,52 5 5  
7 58 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH 42,99 3,72 -6,01 5 5  
8 59 schape Fiina Buffing Forever Warrig Kirsi Pässilä HSKK 66,96 2,39 17,96 0 17,96  
9 56 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 52,41 3,05 3,41 20 23,41  
  50 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  62 auskel Mila Ahmakulman Agnes Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  51 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 2, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola ATD 40,30 4,22 -11,70 0 -11,70 LUVA
2 49 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 53,31 3,19 1,31 0 1,31  
3 56 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 44,57 3,81 -7,43 10 10  
4 54 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 46,47 3,66 -5,53 10 10  
5 58 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH 47,47 3,58 -4,53 10 10  
6 53 isllam Selja Heinähukan Selja Riinu Mäkelä HSKH 53,64 3,17 1,64 10 11,64  
7 50 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 54,81 3,10 2,81 10 12,81  
8 57 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 56,18 3,03 4,18 10 14,18  
  55 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH         HYL  
  59 schape Fiina Buffing Forever Warrig Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  60 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  62 auskel Mila Ahmakulman Agnes Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  51 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         POIS