Kilpailu 27.9.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 8:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 151 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT 39,44 4,13 -14,56 0 -14,56 OIVA
2 158 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV 33,82 4,82 -20,18 5 5  
3 157 lägpys Minni MAISKIS SYLMAR Julia Kasanen NAS 42,59 3,83 -11,41 5 5  
4 143 shelam Yrmy ANNSPETS HECATE Petri Heinonen BAT 41,63 3,92 -12,37 10 10  
5 148 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 49,64 3,28 -4,36 10 10  
  142 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  144 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         HYL  
  147 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT         HYL  
  152 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL  
  153 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU         HYL  
  154 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  155 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         HYL  
  156 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Jenna Caloander HAU         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 8:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Maija Määttänen BAT 34,27 4,76 -19,73 0 -19,73 OIVA
2 161 shelam Greetta Windydreams Velvet Heart Marjut Saarainen KOTKA 43,35 3,76 -10,65 5 5  
3 159 novnou Aava NOVAMIAN ATLANTIS Henna Kuokkanen VAU 34,30 4,75 -19,70 10 10  
  160 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  162 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  164 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK         HYL  
  165 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  167 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  170 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  
  172 espves Nova KUURATURREN DRAMA QUEEN Fiona Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  228 kesvil Luka Chamaemorus Hélianthe Heureux Nea Hanén AGRY         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 8:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 185 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 29,55 5,52 -24,45 5 5  
2 174 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH 37,28 4,37 -16,72 5 5  
3 175 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT 42,67 3,82 -11,33 5 5  
4 177 novnou Taavi SIENNA-RED TORNADO OF CROWN Jaana Oksman HI-HA 75,28 2,17 21,28 15 36,28  
  173 borcol Lilli FUNWAY VIVA LA VIDA Noora Riikonen LÄGI         HYL  
  179 auskel Mix KONNUUKSIEN BRAVO Jessika Markkanen SJRT         HYL  
  180 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  181 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL  
  183   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  176 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 8:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU 38,10 4,28 -15,90 10 10  
2 190 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 64,58 2,52 10,58 5 15,58  
  191 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  195 borcol Nicsi VINDICATE'S PETITE PATCH Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  196 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Esa Lehdistö ATT         HYL  
  197 borcol Gimli MAWLCH GIMLI Janne Rajala ACE         HYL  
  199 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT         HYL  
  200 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH         HYL  
  201 borcol Kisses Somollis Kisses Eva Partida HSKH         HYL  
  202 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  203 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 9:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 jackru Molly BIRPELIN SYYTÖN Katja Lilja JAU 37,95 4,03 -9,05 0 -9,05 LUVA
2 205 chihup Maisa Ziraline's Super Star Titta Lähdesmäki I-HAH 48,61 3,15 1,61 5 6,61  

E hyppyrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 31,61 4,84 -15,39 0 -15,39 OIVA
2 141 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 33,69 4,54 -13,31 0 -13,31 LUVA
3 158 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV 26,48 5,78 -20,52 5 5  
4 153 lägpys Hoppu CIMILLAN ÄKKILÄHTÖ Paula Luomala KOIVU 31,91 4,79 -15,09 5 5  
5 147 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 47,95 3,19 0,95 5 5,95  
6 149 shelam Fanni HELMIKUMMUN BANDIDA Lotta Ahokas P-HAU 38,74 3,95 -8,26 10 10  
7 143 shelam Yrmy ANNSPETS HECATE Petri Heinonen BAT 50,29 3,04 3,29 10 13,29  
  142 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  145 mittel Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY         HYL  
  148 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  150 parson Nalli ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  154 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  155 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         HYL  
  157 lägpys Minni MAISKIS SYLMAR Julia Kasanen NAS         HYL  
  146 shelam Casi BUSTLING'S BE A WILD THING Jenni Sullanmaa BAT         POIS  
  156 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Jenna Caloander HAU         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 9:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  159 novnou Aava NOVAMIAN ATLANTIS Henna Kuokkanen VAU         HYL  
  160 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  161 shelam Greetta Windydreams Velvet Heart Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  162 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  164 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK         HYL  
  165 mudi Tiuku VIMMATUN AARREAINOKAINEN Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  167 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  168 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH         HYL  
  169 cocspa Noska LAHJAKAS HULINA Tea Huotari I-HAH         HYL  
  170 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  
  172 espves Nova KUURATURREN DRAMA QUEEN Fiona Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  228 kesvil Luka Chamaemorus Hélianthe Heureux Nea Hanén AGRY         HYL  
  163 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH         POIS  
  166 kromfo Hessu BEDUAR'S AURUM POTESTAS EST Outi Nuotio HSKH         POIS  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 10:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 183   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH 30,52 5,01 -16,48 0 -16,48 LUVA
2 179 auskel Mix KONNUUKSIEN BRAVO Jessika Markkanen SJRT 29,06 5,26 -17,94 10 10  
3 180 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU 38,50 3,97 -8,50 10 10  
  173 borcol Lilli FUNWAY VIVA LA VIDA Noora Riikonen LÄGI         HYL  
  175 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  177 novnou Taavi SIENNA-RED TORNADO OF CROWN Jaana Oksman HI-HA         HYL  
  178 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  181 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL  
  182 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  184 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  185 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  176 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 10:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 199 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT 32,67 4,68 -14,33 0 -14,33 LUVA
2 198 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL 30,12 5,08 -16,88 5 5  
3 190 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 49,79 3,07 2,79 10 12,79  
4 187 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY 60,91 2,51 13,91 0 13,91  
  186 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  191 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  193 slapko Juno PUHURIPEIKON ARMASTELIJA Anselmi Henriksson I-HAH         HYL  
  194 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  195 borcol Nicsi VINDICATE'S PETITE PATCH Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  196 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Esa Lehdistö ATT         HYL  
  197 borcol Gimli MAWLCH GIMLI Janne Rajala ACE         HYL  
  200 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH         HYL  
  201 borcol Kisses Somollis Kisses Eva Partida HSKH         HYL  
  202 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  188 borcol Jäbä EVEETUN ELÄMÄN VALO Mari Juntunen I-HAH         POIS  
  203 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 11:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 chihup Maisa Ziraline's Super Star Titta Lähdesmäki I-HAH 52,97 3,08 -1,03 0 -1,03 LUVA

F agilityrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 157 lägpys Minni MAISKIS SYLMAR Julia Kasanen NAS 37,23 4,38 -16,77 0 -16,77 OIVA
2 148 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH 48,35 3,37 -5,65 10 10  
3 147 borter Vixi SITE HUT'S PASSISTA Merja Raunio BAT 60,94 2,67 6,94 10 16,94  
  142 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  143 shelam Yrmy ANNSPETS HECATE Petri Heinonen BAT         HYL  
  144 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         HYL  
  152 jackru Zip TSARODEJ JIMMY CHOO Jessika Markkanen SJRT         HYL  
  154 käävil Simeon SOLA'S VERDI Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  155 parson Aurus SCOTSTYLES SALT OF THE EARTH Paula Kuikka I-HAH         HYL  
  158 shelam Louis SUSADAN LOUIS Tuula Karhu ACTIV         HYL  
  156 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Jenna Caloander HAU         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 33,19 4,91 -20,81 10 10  
2 161 shelam Greetta Windydreams Velvet Heart Marjut Saarainen KOTKA 43,36 3,76 -10,64 10 10  
  159 novnou Aava NOVAMIAN ATLANTIS Henna Kuokkanen VAU         HYL  
  160 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  162 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  164 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK         HYL  
  167 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  168 shelam Leevi LINNAISTEN FAST AND FURIOUS Mari Kokko HSKH         HYL  
  172 espves Nova KUURATURREN DRAMA QUEEN Fiona Yli-Sissala LAKKE         HYL  
  228 kesvil Luka Chamaemorus Hélianthe Heureux Nea Hanén AGRY         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 espves Coco Kuuraturren Coco Chanel Sanna Yli-Sissala LAKKE 45,28 3,60 -8,72 0 -8,72 LUVA
2 185 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 32,39 5,03 -21,61 5 5  
3 179 auskel Mix KONNUUKSIEN BRAVO Jessika Markkanen SJRT 42,07 3,87 -11,93 10 10  
  173 borcol Lilli FUNWAY VIVA LA VIDA Noora Riikonen LÄGI         HYL  
  175 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  177 novnou Taavi SIENNA-RED TORNADO OF CROWN Jaana Oksman HI-HA         HYL  
  180 porves Fani MIMAKON AJI VERDE Emmi Aaltonen HAU         HYL  
  181 shelam Milo AMARANTES TWISTED BLUE Ida Heikkilä HSKH         HYL  
  183   Masi MARCELLOOFDOGSDREAM Sari Salo HSKH         HYL  
  184 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL  
  176 novnou Peppi FOXDROP'S MARQUISE Anette Puolakka HSKH         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 190 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 51,88 3,14 -2,12 5 5  
2 191 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH 56,85 2,87 2,85 5 7,85  
3 199 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT 37,39 4,36 -16,61 10 10  
4 187 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Siiri Virtanen SCY 69,93 2,33 15,93 10 25,93  
  186 lappor Oikku TUHKAVUORTEN TULIROIHU Kristina Sundman HSKH         HYL  
  194 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         HYL  
  195 borcol Nicsi VINDICATE'S PETITE PATCH Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  196 schape Diesel ELOPELLON JOHAN POMPPAS Esa Lehdistö ATT         HYL  
  197 borcol Gimli MAWLCH GIMLI Janne Rajala ACE         HYL  
  198 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL         HYL  
  200 lyhcol Iisi KOIRUUKSIEN SUPERNOVA Siiri Rantala HSKH         HYL  
  201 borcol Kisses Somollis Kisses Eva Partida HSKH         HYL  
  202 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  188 borcol Jäbä EVEETUN ELÄMÄN VALO Mari Juntunen I-HAH         POIS  
  203 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer SKN         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 41,77 4,43 -14,23 0 -14,23 OIVA
  206 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU 41,94 4,41 -14,06 0 -14,06 OIVA
2 209 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY 54,30 3,41 -1,70 0 -1,70 OIVA
3 215 bicfri Ronny Diamella Up The Irons Mia Rantaniitty HSKH 48,06 3,85 -7,94 5 5  
4 217 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 53,14 3,48 -2,86 5 5  
5 211 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK 37,03 5,00 -18,97 10 10  
  208 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  213 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH         HYL  
  216 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  218 shelam Routa BUMTSI BUM ENDLESS SUMMER Suvi Haapaniemi VAU         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY 36,83 5,02 -19,17 0 -19,17 LUVA
2 231 mudi Choko MUSTANTASSUN IINES Anne Huittinen PIRKU 40,93 4,52 -15,07 0 -15,07 LUVA
3 224 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH 37,48 4,94 -18,52 5 5  
4 227 skette Peppi VIELFRASS EBONY AND IVORY Eva Partida HSKH 46,10 4,01 -9,90 10 10  
5 221 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 50,60 3,66 -5,40 10 10  
  219 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  222 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  223 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST         HYL  
  225 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  226 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  229 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  230 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 232 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 48,08 3,85 -7,92 0 -7,92 LUVA
2 240 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 33,58 5,51 -22,42 5 5  
3 238 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 34,55 5,35 -21,45 5 5  
4 239 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 45,00 4,11 -11,00 5 5  
5 235 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 51,66 3,58 -4,34 10 10  
  233 auspai Aina Red'n Ready Partner in Crime Markus Becks HAU         HYL  
  237 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  241 espves Tida Taimariz Golden Touch Niina Nenonen HSKH         HYL  
  236 shelam Weeti BRIDEMOOR'S BLUE LINE Pia Dromberg HAU         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 18, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 borcol Remi ASTRA REMI Johanna Alasvuo-Koski A-KOT 32,97 5,61 -23,03 0 -23,03 LUVA
2 252 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KOTKA 36,16 5,12 -19,84 0 -19,84 LUVA
3 254 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 45,84 4,04 -10,16 0 -10,16 LUVA
4 244 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 32,61 5,67 -23,39 5 5  
5 247 borcol Zupi Funway Get Party Started Tiia Vitikainen ACE 35,27 5,25 -20,73 5 5  
6 253 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS 32,72 5,65 -23,28 10 10  
7 249 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 40,27 4,59 -15,73 10 10  
  189 belpat Mandi BLACK MASTER'S OCEAN-LUXURY Amanda Savolainen AGRY         HYL  
  192 auskel Envy ZEPHYR ENVY Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  234 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  242 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  243 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  245 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  246 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  250 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  255 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  256 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  257   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  251 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 47,25 3,64 -1,75 0 -1,75 LUVA
2 207 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 40,13 4,29 -8,87 5 5  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 shelam Routa BUMTSI BUM ENDLESS SUMMER Suvi Haapaniemi VAU 37,42 4,60 -11,58 0 -11,58 LUVA
2 151 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT 42,04 4,09 -6,96 0 -6,96 LUVA
3 212 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 47,09 3,65 -1,91 0 -1,91  
4 217 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 50,06 3,44 1,06 0 1,06  
5 213 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 36,47 4,72 -12,53 5 5  
6 211 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK 37,74 4,56 -11,26 5 5  
7 208 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK 50,88 3,38 1,88 10 11,88  
  214 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU         HYL  
  215 bicfri Ronny Diamella Up The Irons Mia Rantaniitty HSKH         HYL  
  210 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY 30,98 5,55 -18,02 0 -18,02 LUVA
2 221 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 42,56 4,04 -6,44 0 -6,44 LUVA
3 230 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH 28,83 5,97 -20,17 5 5  
4 220 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY 36,68 4,69 -12,32 5 5  
5 222 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT 37,86 4,54 -11,14 5 5  
6 231 mudi Choko MUSTANTASSUN IINES Anne Huittinen PIRKU 42,48 4,05 -6,52 5 5  
7 171 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Maija Määttänen BAT 43,81 3,93 -5,19 5 5  
8 219 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 43,83 3,92 -5,17 5 5  
9 229 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 43,07 3,99 -5,93 10 10  
10 227 skette Peppi VIELFRASS EBONY AND IVORY Eva Partida HSKH 45,65 3,77 -3,35 10 10  
11 223 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST 49,34 3,49 0,34 15 15,34  
  226 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 239 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 43,76 3,93 -5,24 0 -5,24 LUVA
2 240 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 42,84 4,01 -6,16 5 5  
  232 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH         HYL  
  235 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH         HYL  
  237 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  238 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL  
  241 espves Tida Taimariz Golden Touch Niina Nenonen HSKH         HYL  
  236 shelam Weeti BRIDEMOOR'S BLUE LINE Pia Dromberg HAU         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 192 auskel Envy ZEPHYR ENVY Mari Kaplas ACTIV 29,97 5,74 -19,03 0 -19,03 LUVA
2 252 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KOTKA 33,40 5,15 -15,60 0 -15,60 OIVA
3 250 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH 37,40 4,60 -11,60 5 5  
4 189 belpat Mandi BLACK MASTER'S OCEAN-LUXURY Amanda Savolainen AGRY 37,45 4,59 -11,55 5 5  
5 246 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU 31,99 5,38 -17,01 10 10  
6 254 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 37,34 4,61 -11,66 10 10  
7 256 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS 40,11 4,29 -8,89 10 10  
8 257   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 40,20 4,28 -8,80 10 10  
9 242 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT 42,06 4,09 -6,94 15 15  
10 248 borcol Remi ASTRA REMI Johanna Alasvuo-Koski A-KOT 34,28 5,02 -14,72 20 20  
11 249 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 39,29 4,38 -9,71 20 20  
  234 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  243 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  244 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  245 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  247 borcol Zupi Funway Get Party Started Janne Rajala ACE         HYL  
  253 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  255 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  251 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 16:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 chihup Roosa SVIT HARMFUL ILONA Salla Hakakoski HSKH 62,41 2,98 6,41 5 11,41  
  207 lanhee Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 16:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 shelam Rama ABUNDANTIA'S BI BLACK DREAM Olli Leino HSKH 36,54 5,09 -19,46 5 5  
2 209 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY 55,12 3,37 -0,88 5 5  
3 215 bicfri Ronny Diamella Up The Irons Mia Rantaniitty HSKH 46,32 4,02 -9,68 10 10  
4 216 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU 57,57 3,23 1,57 10 11,57  
5 212 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 73,49 2,53 17,49 10 27,49  
  151 borter Aada SITE HUT'S PRINCESA Jenna Vörlin BAT         HYL  
  208 popopk Sisu Crossoak Pastel De Belem Kirsti Helje HSKK         HYL  
  211 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK         HYL  
  210 koohon Nenya KUUSIPEURAN YEXEMA CALANTHE NENYA Mari Nummi I-HAH         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 16:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 226 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH 39,03 4,77 -16,97 5 5  
2 229 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 43,45 4,28 -12,55 10 10  
3 221 kerter Elle CLANCIARRAI PERSON ELLE Reetta Lauttamus I-HAH 47,77 3,89 -8,23 10 10  
4 222 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT 47,28 3,93 -8,72 15 15  
5 223 stbter Isla ZESIRO TWINFLOWER OF GREENLINE Irmeli Westermarck AST 54,00 3,44 -2,00 25 25  
  171 cocspa Tuura EBEN'S SET FIRE TO THE RAIN Maija Määttänen BAT         HYL  
  219 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  220 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         HYL  
  224 shelam Siiri ROSEBRIDGE'S FROSTY ROSE Oona Paltola I-HAH         HYL  
  225 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  227 skette Peppi VIELFRASS EBONY AND IVORY Eva Partida HSKH         HYL  
  230 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  231 mudi Choko MUSTANTASSUN IINES Anne Huittinen PIRKU         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 36,94 5,04 -19,06 5 5  
2 233 auspai Aina Red'n Ready Partner in Crime Markus Becks HAU 39,95 4,66 -16,05 5 5  
3 235 pon Räyhis WINDFLAW'S DRAQUE BIEN IRONMANI Wilma Puroila I-HAH 42,29 4,40 -13,71 5 5  
4 239 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 47,57 3,91 -8,43 10 10  
  237 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Svahn LÄGI         HYL  
  241 espves Tida Taimariz Golden Touch Niina Nenonen HSKH         HYL  
  236 shelam Weeti BRIDEMOOR'S BLUE LINE Pia Dromberg HAU         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 17:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS 39,03 4,77 -16,97 0 -16,97 LUVA
2 192 auskel Envy ZEPHYR ENVY Mari Kaplas ACTIV 38,17 4,87 -17,83 10 10  
3 257   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 51,82 3,59 -4,18 15 15  
4 189 belpat Mandi BLACK MASTER'S OCEAN-LUXURY Amanda Savolainen AGRY 52,82 3,52 -3,18 15 15  
  234 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  242 borcol Niilo BREEZING SWEEP Johanna Mattila BAT         HYL  
  243 belpam Tempo IRIDINE CLEVER FOX Tiina Karvonen LÄGI         HYL  
  244 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  246 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  247 borcol Zupi Funway Get Party Started Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  248 borcol Remi ASTRA REMI Johanna Alasvuo-Koski A-KOT         HYL  
  249 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  250 borcol Nopsa DESPINA FROSTI Marko Hyvärinen HSKH         HYL  
  253 borcol KasKas Never Never Land M'hiryuu Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  255 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  245 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         POIS  
  251 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         POIS  
  252 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KOTKA         POIS