Kilpailu 17.10.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8,, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 9:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 11, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 44,09 4,85 -13,91 0 -13,91  
2 9 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 45,66 4,69 -12,34 0 -12,34  
3 12 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 40,37 5,30 -17,63 5 5  
4 4 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 47,47 4,51 -10,53 10 10  
5 15 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 42,98 4,98 -15,02 20 20  
  1 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen LÄGI         HYL  
  3 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  7 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  8 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  11 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  14 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  6 borcol Tera Noblefamily's Seriously Cute Aila Rajaheimo KKK         POIS  
  13 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 9:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 28, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 37,36 5,73 -20,64 0 -20,64 SERT-A AVA
2 45 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 38,87 5,51 -19,13 5 5  
3 40 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF 39,14 5,47 -18,86 5 5  
4 35 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 41,61 5,14 -16,39 5 5  
5 36 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 44,37 4,82 -13,63 5 5  
6 22 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi JAU 45,84 4,67 -12,16 5 5  
7 26 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 47,51 4,50 -10,49 5 5  
8 20 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 46,72 4,58 -11,28 10 10  
9 41 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 46,97 4,56 -11,03 10 10  
10 18 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 46,42 4,61 -11,58 15 15  
11 25 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 46,79 4,57 -11,21 15 15  
12 31 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI 51,73 4,14 -6,27 15 15  
  16 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  17 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  21 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  23 borcol Gava Ravlundha Lady Josefina Sipilä HAU         HYL  
  24 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  27 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  28 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  30 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  33 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  34 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  37 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  42 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  43 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  44 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI         HYL  
  46 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  19 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         POIS  
  38 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 10:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 35,04 5,14 -10,96 0 -10,96 SERT-H AVA-H
2 11 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 31,37 5,74 -14,63 5 5  
3 14 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 33,78 5,33 -12,22 5 5  
4 10 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 34,38 5,24 -11,62 5 5  
5 9 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 36,32 4,96 -9,68 15 15  
6 8 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK 36,48 4,93 -9,52 15 15  
7 5 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 61,13 2,94 15,13 0 15,13  
  1 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen LÄGI         HYL  
  2 novnou Mila IKITULEN OIKEE ENKELI Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  4 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  12 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  15 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  6 borcol Tera Noblefamily's Seriously Cute Aila Rajaheimo KKK         POIS  
  7 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         POIS  
  13 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 10:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 28, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 31,27 5,76 -14,73 0 -14,73  
2 33 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 31,60 5,70 -14,40 0 -14,40  
3 16 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH 35,17 5,12 -10,83 0 -10,83  
4 18 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 32,20 5,59 -13,80 5 5  
5 24 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS 33,68 5,34 -12,32 5 5  
6 44 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 33,88 5,31 -12,12 5 5  
7 31 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI 45,19 3,98 -0,81 5 5  
8 40 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF 29,84 6,03 -16,16 10 10  
9 29 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 30,64 5,87 -15,36 10 10  
10 34 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK 32,47 5,54 -13,53 10 10  
11 20 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH 35,86 5,02 -10,14 10 10  
12 28 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST 37,14 4,85 -8,86 10 10  
13 23 borcol Gava Ravlundha Lady Josefina Sipilä HAU 38,83 4,64 -7,17 10 10  
14 36 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 34,46 5,22 -11,54 15 15  
15 30 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS 38,41 4,69 -7,59 15 15  
16 25 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 45,42 3,96 -0,58 30 30  
  17 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  21 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  22 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi JAU         HYL  
  26 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  27 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  37 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  41 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF         HYL  
  42 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  43 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  45 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  46 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  19 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         POIS  
  32 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  38 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 40,28 5,16 -15,72 0 -15,72  
2 10 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 38,75 5,37 -17,25 5 5  
3 3 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 41,68 4,99 -14,32 5 5  
4 5 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 66,91 3,11 10,91 10 20,91  
  4 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  8 borcol Viiru TOIVOTAAN TOIVOTAAN VIPOTIINA Minna Viitanen KKK         HYL  
  9 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  11 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  12 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  15 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  6 borcol Tera Noblefamily's Seriously Cute Aila Rajaheimo KKK         POIS  
  7 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         POIS  
  13 borcol Dusty PIGGYLAND'S YOU KNOW WHAT TO DO Riina Jokimies KOTKA         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:10, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 24, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 37,43 5,56 -18,57 0 -18,57  
2 16 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH 42,40 4,91 -13,60 0 -13,60 SERT-A
3 46 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 36,93 5,63 -19,07 5 5  
4 17 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 46,23 4,50 -9,77 5 5  
5 35 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 37,06 5,61 -18,94 10 10  
6 30 borcol Viksu TIWIAN'S RW LITTLE JOHN Terhi Kesti MÄNTS 40,77 5,10 -15,23 15 15  
7 45 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 35,46 5,87 -20,54 20 20  
8 41 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta RFF 42,22 4,93 -13,78 20 20  
9 23 borcol Gava Ravlundha Lady Josefina Sipilä HAU 46,57 4,47 -9,43 25 25  
10 25 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 47,11 4,42 -8,89 30 30  
  18 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  20 auskel Punkstar CEFEUS HOT PUNKSTAR II Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  24 borcol Joe Dalton RENTOLAN JOE Eva Bergman NAS         HYL  
  27 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  28 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  29 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  31 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil LÄGI         HYL  
  33 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  34 auskel Enzo SHEPHERDS ENZO Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  36 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  37 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  40 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa RFF         HYL  
  42 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  19 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         POIS  
  21 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         POIS  
  32 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         POIS  
  38 borcol Nano Daere Ballarat Heli Lilja LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén P-HAU 47,97 4,27 -5,03 0 -5,03  
2 47 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 48,91 4,19 -4,09 0 -4,09  
  48 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH         HYL  
  51 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 55,74 3,68 2,74 0 2,74  
2 68 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 44,10 4,65 -8,90 5 5  
3 59 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 49,43 4,15 -3,57 5 5  
  52 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  53 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila PORSK         HYL  
  54 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK         HYL  
  55 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  61 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Yli-Rohdainen SVK         HYL  
  63 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL  
  64 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  65 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  67 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL  
  69 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  70 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  72 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  75 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  58 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  60 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  
  62 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 28, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 39,77 5,15 -13,23 0 -13,23  
2 108 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 42,10 4,87 -10,90 0 -10,90  
3 83 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 42,84 4,79 -10,16 0 -10,16  
4 97 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 43,34 4,73 -9,66 0 -9,66  
5 92 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 44,42 4,62 -8,58 0 -8,58  
6 105 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 41,72 4,91 -11,28 5 5  
  76 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  77 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  78 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  79 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  82 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  84 espves Kara CARAYDAN VIVA LA LIBERTAD Mia Hyrskylahti JAU         HYL  
  85 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  86 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         HYL  
  91 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  95 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  96 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  98 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  99 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS         HYL  
  100 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  101 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         HYL  
  102 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  103 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU         HYL  
  104 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  107 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  109 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  111 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  112 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  80 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen VESIK         POIS  
  90 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen JAU         POIS  
  113 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         POIS  
  114 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen JAU         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 15:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 45,56 4,61 -6,44 0 -6,44 SERT-H
2 48 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 49,23 4,27 -2,77 0 -2,77  
3 50 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén P-HAU 48,49 4,33 -3,51 15 15  
  49 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         HYL  
  51 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 15:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Jonna Kannisto HSKH 36,33 5,78 -15,67 0 -15,67  
2 68 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 37,29 5,63 -14,71 0 -14,71  
3 65 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 40,53 5,18 -11,47 0 -11,47  
4 71 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 43,40 4,84 -8,60 0 -8,60  
5 55 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT 43,50 4,83 -8,50 0 -8,50  
6 52 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 40,38 5,20 -11,62 5 5  
7 74 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS 42,71 4,92 -9,29 5 5  
8 56 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY 60,54 3,47 8,54 5 13,54  
9 75 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH 64,25 3,27 12,25 10 22,25  
  53 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila PORSK         HYL  
  54 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK         HYL  
  57 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  59 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT         HYL  
  61 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Yli-Rohdainen SVK         HYL  
  63 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         HYL  
  64 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  66 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         HYL  
  67 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL  
  69 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  72 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  73 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  58 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  60 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  
  62 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 15:05, tuomari Esa Muotka, koirakoita 29, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI 38,33 5,48 -13,67 0 -13,67 SERT-H FI AVA-H
2 99 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS 45,05 4,66 -6,95 0 -6,95  
3 82 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH 41,21 5,10 -10,79 5 5  
4 108 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV 41,65 5,04 -10,35 5 5  
5 92 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 49,55 4,24 -2,45 5 5  
6 94 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 50,57 4,15 -1,43 5 5  
7 98 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 38,01 5,52 -13,99 10 10  
8 103 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU 50,97 4,12 -1,03 15 15  
9 91 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS 58,08 3,62 6,08 20 26,08  
  76 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  77 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  79 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  81 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL  
  83 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH         HYL  
  84 espves Kara CARAYDAN VIVA LA LIBERTAD Mia Hyrskylahti JAU         HYL  
  87 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  89 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL  
  95 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  97 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL  
  100 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  101 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         HYL  
  102 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  104 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  105 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  106 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  107 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  109 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  110 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  111 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  86 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         POIS  
  90 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen JAU         POIS  
  93 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  
  113 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         POIS  
  114 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen JAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 16:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 52,21 3,93 -0,79 0 -0,79 SERT-A
2 48 lanhee Hulda COPPERCOAT'S URSA MINOR HEEL Sanna Samio-Karine HSKH 58,87 3,48 5,87 5 10,87  
  50 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén P-HAU         HYL  
  51 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 16:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 39,58 5,18 -13,42 0 -13,42  
2 73 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 40,35 5,08 -12,65 0 -12,65  
3 68 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 41,14 4,98 -11,86 0 -11,86  
4 52 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 41,24 4,97 -11,76 0 -11,76  
5 65 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 43,08 4,76 -9,92 0 -9,92  
6 53 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila PORSK 44,58 4,60 -8,42 0 -8,42  
7 59 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 48,16 4,26 -4,84 0 -4,84  
8 57 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 54,65 3,75 1,65 0 1,65  
9 74 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS 44,29 4,63 -8,71 10 10  
10 69 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 55,08 3,72 2,08 10 12,08  
  54 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK         HYL  
  55 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  56 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY         HYL  
  61 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Yli-Rohdainen SVK         HYL  
  66 kesvil Masi MASI Maija Määttänen BAT         HYL  
  71 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  75 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  58 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  60 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  
  62 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  63 brater Carla MONSTEROSA PARONITAR HERMELIN Minna Ahola HSKH         POIS  
  64 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 16:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 24, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 36,53 5,61 -16,47 0 -16,47  
2 106 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 39,13 5,24 -13,87 0 -13,87  
3 88 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 39,75 5,16 -13,25 0 -13,25  
4 92 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 45,46 4,51 -7,54 0 -7,54  
5 102 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 49,90 4,11 -3,10 0 -3,10  
6 96 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 54,71 3,75 1,71 5 6,71  
7 81 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 59,05 3,47 6,05 10 16,05  
  79 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  82 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  85 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  87 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  91 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         HYL  
  94 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL  
  95 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  98 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  99 schape Hippu Soulshine Aika Pakkaus Sari Koivisto NAS         HYL  
  101 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         HYL  
  104 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  107 espves Muska PERROKALLION STELLA POLARIS Riitta Haaranen VESIK         HYL  
  108 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas ACTIV         HYL  
  109 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  110 mudi Kuje TAKE ONE JUST LIKE FIRE Krista Välkkilä BAT         HYL  
  111 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  112 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL  
  76 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         POIS  
  84 espves Kara CARAYDAN VIVA LA LIBERTAD Mia Hyrskylahti JAU         POIS  
  86 koohon Indi MUSKETTIKOIRAN ÖINEN TÄHTISILMÄ Katarina Lassheikki NAS         POIS  
  90 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen JAU         POIS  
  103 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU         POIS  
  105 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         POIS  
  113 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         POIS  
  114 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen JAU         POIS