Kilpailu 21.11.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 43,28 4,74 -14,72 0 -14,72  
2 4 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 45,13 4,54 -12,87 0 -12,87  
3 3 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 55,28 3,71 -2,72 5 5  
4 1 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 56,69 3,62 -1,31 15 15  

A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 18, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK 40,79 5,03 -14,21 0 -14,21  
2 15 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 41,59 4,93 -13,41 0 -13,41  
3 21 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 51,50 3,98 -3,50 0 -3,50  
4 28 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Yli-Rohdainen SVK 52,15 3,93 -2,85 0 -2,85  
5 31 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 41,83 4,90 -13,17 5 5  
6 27 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI 43,10 4,76 -11,90 5 5  
7 10 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK 46,62 4,40 -8,38 5 5  
  8 borter Häxa EN'BÅÅRDIZ OH DO YOU DO VOODOO Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  9 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  12 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  13 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  19 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  20 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  22 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  23 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia PRT         HYL  
  24 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         HYL  
  25 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  26 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL  
  7 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  18 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  30 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 9:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 20, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 35,97 5,70 -19,03 0 -19,03  
2 57 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 40,47 5,07 -14,53 0 -14,53  
3 40 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 43,37 4,73 -11,63 0 -11,63  
4 54 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 44,57 4,60 -10,43 0 -10,43  
5 51 skette Pronssi Wayward Rainman Hanna Palomäki YLÖKK 44,30 4,63 -10,70 5 5  
6 39 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 48,46 4,23 -6,54 10 10  
  32 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  34 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  37 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  38 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  41 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  43 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  44 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL  
  45 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  46 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         HYL  
  47 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  52 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola NAS         HYL  
  55 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  56 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  58 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  49 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 10:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,09 4,76 -13,91 0 -13,91  
2 2 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD 44,83 4,57 -12,17 5 5  
3 1 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 47,42 4,32 -9,58 5 5  
4 3 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 55,68 3,68 -1,32 5 5  

C agilityrata, mini 3, kello 10:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 19, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 39,36 5,21 -14,64 0 -14,64  
2 24 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU 43,50 4,71 -10,50 0 -10,50  
3 19 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 44,46 4,61 -9,54 5 5  
4 9 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA 39,07 5,25 -14,93 10 10  
5 20 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK 60,84 3,37 6,84 15 21,84  
  10 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK         HYL  
  11 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK         HYL  
  12 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  13 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  15 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  16 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL  
  21 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  22 borter Zumm HEATHBERRY'S LOUD AND CLEAR Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  23 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia PRT         HYL  
  25 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry         HYL  
  26 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH         HYL  
  27 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  28 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Yli-Rohdainen SVK         HYL  
  29 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  6 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         POIS  
  7 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  18 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  30 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS  
  31 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 10:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 22, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 40,65 5,04 -13,35 0 -13,35 SERT-A AVA
2 51 skette Pronssi Wayward Rainman Hanna Palomäki YLÖKK 42,49 4,82 -11,51 0 -11,51  
3 33 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 40,32 5,08 -13,68 5 5  
4 57 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 40,78 5,03 -13,22 5 5  
5 47 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 41,65 4,92 -12,35 5 5  
6 39 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 42,81 4,79 -11,19 5 5  
  32 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  34 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  35 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  36 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         HYL  
  37 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  38 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  40 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  41 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  43 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU         HYL  
  44 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL  
  45 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  48 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  52 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola NAS         HYL  
  53 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  54 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  56 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  49 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         POIS  
  50 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 41,51 4,94 -15,49 0 -15,49  
2 1 lankar Mortti BOVENOP XOLTAN HEELER Kirsi Kettunen BAT 44,13 4,65 -12,87 0 -12,87  
  3 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         HYL  
  2 toyvil Viola PALMALE'OS BULLETPROOF Viljami Saarivuo ATD         POIS  
  5 lankar Verneri BOVENOP PASSEPARTOUT HEELER Kirsi Kettunen BAT         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 12:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 18, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 papill Tara Piikachu's Best Start At Zanimo's Nina Rajala TAMSK 36,23 5,66 -17,77 0 -17,77  
2 15 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 37,33 5,49 -16,67 0 -16,67  
3 25 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen HyKU Ry 39,15 5,24 -14,85 0 -14,85  
4 26 käävil Kari VILLA FANTASIAN JARDIN Titta Lähdesmäki I-HAH 39,89 5,14 -14,11 0 -14,11  
5 14 kiihar Zoda ZODA Pinja Karuveha HSKH 40,26 5,09 -13,74 0 -13,74  
6 19 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 42,38 4,84 -11,62 0 -11,62  
7 28 käävil Vero USKOMATTOMAN SOMA SILOPOSKI Laura Yli-Rohdainen SVK 44,53 4,60 -9,47 0 -9,47  
8 21 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Ulla Talvitie AGRY 45,65 4,49 -8,35 0 -8,35  
9 17 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 35,67 5,75 -18,33 10 10  
10 12 papill Bolt KAUNIINTUULEN BEST POWER EVER Marika Hiltunen HyKU Ry 39,37 5,21 -14,63 10 10  
  9 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RimA         HYL  
  10 jackru Telma PIKKUVEIJARIN ELÄMÄNI ERIKOISPAINOS Kaisa Sinimaa JANKK         HYL  
  13 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  16 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH         HYL  
  20 toyvil Vicky SERENA Isa Ypyä SVK         HYL  
  23 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia PRT         HYL  
  27 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  29 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi AGRY         HYL  
  6 shelam Luka ALBERT Riikka Ratilainen BAT         POIS  
  7 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  18 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         POIS  
  30 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         POIS  
  31 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 12:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 22, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI 36,40 5,63 -17,60 0 -17,60  
2 46 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY 36,55 5,61 -17,45 0 -17,45 SERT-H
3 36 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU 36,79 5,57 -17,21 0 -17,21  
4 57 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 37,62 5,45 -16,38 0 -16,38  
5 52 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola NAS 38,86 5,28 -15,14 0 -15,14  
6 54 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 39,31 5,21 -14,69 0 -14,69  
7 45 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 39,32 5,21 -14,68 0 -14,68  
8 33 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 39,49 5,19 -14,51 0 -14,51  
9 47 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen BAT 39,60 5,18 -14,40 0 -14,40  
10 39 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 39,92 5,14 -14,08 0 -14,08  
11 55 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 35,65 5,75 -18,35 5 5  
12 48 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT 38,29 5,35 -15,71 5 5  
13 40 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 39,22 5,23 -14,78 5 5  
14 38 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 60,18 3,41 6,18 5 11,18  
  35 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  37 tarupi Vappu Hopp Fallera Böna Blomsterdröm Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  41 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  42 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  44 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL  
  51 skette Pronssi Wayward Rainman Hanna Palomäki YLÖKK         HYL  
  53 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  56 parson Sani SCOTSTYLES FRONT CROSS Kalle Jääskeläinen HyKU Ry         HYL  
  49 kromfo Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         POIS  
  50 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 14:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 31,86 6,12 -18,14 0 -18,14  
2 73 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 36,53 5,34 -13,47 0 -13,47  
3 75 lappor Ruska TERVASKIPINÄN NIEHKU Katja Virtanen KIRSUT 42,09 4,63 -7,91 0 -7,91  
4 60 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 36,23 5,38 -13,77 5 5  
5 72 borcol Sopu DALLI Raisa Vähätalo JAU 36,35 5,36 -13,65 5 5  
6 68 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU 36,62 5,32 -13,38 5 5  
7 63 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 39,62 4,92 -10,38 5 5  
8 70 mudi Hoppu TAKKUTUKAN HOPPU Tommi Lintilä JANKK 39,66 4,92 -10,34 10 10  
9 67 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU 39,91 4,89 -10,09 10 10  
10 66 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA 54,47 3,58 4,47 10 14,47  
  59 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  61 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  64 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU         HYL  
  65 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  71 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Emma Räihä HSKH         HYL  
  74 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK         HYL  
  69 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 14:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 31, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 32,10 6,07 -17,90 0 -17,90  
2 107 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU 33,74 5,78 -16,26 0 -16,26  
3 78 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY 34,57 5,64 -15,43 0 -15,43 SERT-H
4 102 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 41,91 4,65 -8,09 0 -8,09  
5 88 borcol Maikki Mai Mai QMA MAIA Tiina Hasu HEILU 32,76 5,95 -17,24 5 5  
6 90 borcol Kate Kate Iida Vakkuri HAU 33,07 5,90 -16,93 5 5  
7 79 borcol Gee JOHAN ON SUPER-G Pasi Kangas HPSK 34,16 5,71 -15,84 5 5  
8 100 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 37,58 5,19 -12,42 5 5  
9 110 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 37,62 5,18 -12,38 5 5  
10 111 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO 34,46 5,66 -15,54 10 10  
  80 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  81 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  82 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  83 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  85 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU         HYL  
  86 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  89 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  91 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  93 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  94 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  95 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  96 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  98 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  101 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  103 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  104 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  105 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  106 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  108 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KOTKA         HYL  
  109 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI         HYL  
  113 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  84 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         POIS  
  92 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         POIS  
  99 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Sonja Hilvo PAGIS         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 37,46 5,07 -15,54 0 -15,54 SERT-A
2 66 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA 48,96 3,88 -4,04 0 -4,04  
3 73 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 43,33 4,38 -9,67 5 5  
4 69 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 43,41 4,38 -9,59 5 5  
5 70 mudi Hoppu TAKKUTUKAN HOPPU Tommi Lintilä JANKK 36,10 5,26 -16,90 10 10  
6 74 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK 42,64 4,46 -10,36 10 10  
7 64 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU 35,21 5,40 -17,79 15 15  
8 65 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 63,66 2,98 10,66 5 15,66  
9 60 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 38,82 4,89 -14,18 20 20  
  77 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  59 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  61 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  62 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen LÄGI         HYL  
  67 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU         HYL  
  68 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU         HYL  
  71 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Emma Räihä HSKH         HYL  
  72 borcol Sopu DALLI Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  75 lappor Ruska TERVASKIPINÄN NIEHKU Katja Virtanen KIRSUT         HYL  
  63 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 33, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI 34,13 5,57 -18,87 0 -18,87  
2 112 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 34,14 5,57 -18,86 0 -18,86  
3 90 borcol Kate Kate Iida Vakkuri HAU 34,40 5,52 -18,60 0 -18,60  
4 91 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH 39,09 4,86 -13,91 0 -13,91  
5 102 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 45,44 4,18 -7,56 0 -7,56  
6 104 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 34,25 5,55 -18,75 5 5  
7 79 borcol Gee JOHAN ON SUPER-G Pasi Kangas HPSK 36,92 5,15 -16,08 5 5  
8 85 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 38,30 4,96 -14,70 5 5  
9 108 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KOTKA 41,61 4,57 -11,39 5 5  
10 82 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 42,13 4,51 -10,87 5 5  
11 98 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 51,25 3,71 -1,75 5 5  
12 103 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 40,09 4,74 -12,91 10 10  
13 80 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 42,43 4,48 -10,57 10 10  
14 93 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 51,79 3,67 -1,21 10 10  
15 97 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen VAU 39,82 4,77 -13,18 15 15  
16 113 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 44,48 4,27 -8,52 15 15  
  78 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY         HYL  
  81 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  83 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  86 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  87 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  88 borcol Maikki Mai Mai QMA MAIA Tiina Hasu HEILU         HYL  
  89 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  94 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  95 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS         HYL  
  96 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  100 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  101 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  105 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  106 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  107 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  110 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  111 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  84 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         POIS  
  92 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         POIS  
  99 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Sonja Hilvo PAGIS         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 40,16 4,73 -12,84 0 -12,84  
2 69 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 51,20 3,71 -1,80 5 5  
3 75 lappor Ruska TERVASKIPINÄN NIEHKU Katja Virtanen KIRSUT 51,78 3,67 -1,22 5 5  
4 68 espves Mido MIDSUMMER MASTERPIECE AV MILKCREEK Heidi Kurki HEILU 41,50 4,58 -11,50 10 10  
5 74 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK 44,38 4,28 -8,62 10 10  
6 60 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 40,85 4,65 -12,15 15 15  
7 64 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU 41,63 4,56 -11,37 15 15  
  59 auskel Ruuti YACATIS KATEENA-GEMMA Mika Yliluoma I-HAH         HYL  
  61 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  62 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen LÄGI         HYL  
  66 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL  
  67 borcol Tiima PEATDIGGER TIIMA Jouni Vainio HAU         HYL  
  70 mudi Hoppu TAKKUTUKAN HOPPU Tommi Lintilä JANKK         HYL  
  71 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Emma Räihä HSKH         HYL  
  72 borcol Sopu DALLI Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  73 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS         HYL  
  76 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  63 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 27, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 belpam Meri HOTIMPI AAVA Matti Lampinen KOTKA 40,80 4,66 -12,20 0 -12,20 SERT-A
2 98 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 42,03 4,52 -10,97 0 -10,97  
3 102 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 47,20 4,03 -5,80 0 -5,80  
4 86 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 36,95 5,14 -16,05 5 5  
5 100 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA 40,72 4,67 -12,28 5 5  
6 106 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU 41,17 4,62 -11,83 5 5  
7 95 borcol Rock PEATDIGGER ROCK Iris Kieme PAGIS 46,07 4,12 -6,93 5 5  
8 101 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 36,26 5,24 -16,74 10 10  
9 113 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 39,79 4,78 -13,21 10 10  
10 85 lyhcol Ima Svagni Leela Maria Evstigneeva JAU 39,97 4,75 -13,03 10 10  
11 78 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari AGRY 35,39 5,37 -17,61 15 15  
12 80 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH 50,23 3,78 -2,77 15 15  
13 83 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 52,55 3,62 -0,45 15 15  
  79 borcol Gee JOHAN ON SUPER-G Pasi Kangas HPSK         HYL  
  81 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  87 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  88 borcol Maikki Mai Mai QMA MAIA Tiina Hasu HEILU         HYL  
  89 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL  
  96 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  97 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen VAU         HYL  
  104 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  105 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  107 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  109 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI         HYL  
  110 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  111 borcol Ricu LITTLE STEP'S VALDOR Jan Dahl HANKO         HYL  
  112 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL  
  84 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen PAGIS         POIS  
  91 belpam Gibli KIIRASTULEN DA CAPO Eeva Pitkänen MAH         POIS  
  92 auspai Kerttu HAZELMOOR GLITTERING GOLDIE Laura Kurimo HAU         POIS  
  94 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS  
  99 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Sonja Hilvo PAGIS         POIS