Kilpailu 22.11.2020, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT 45,64 4,05 -6,36 5 5  
  130 pitmäy Saskia KÄPÄLÄMÄKI PIKKU-SASU Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  132 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  134 pitmäy Viuhti KÄPÄLÄMÄKI VIUHTI Tuija Lindholm AGRY         HYL  

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU 36,76 5,03 -15,24 0 -15,24 OIVA
2 135 parson Iisa HURJA-HILDAN AVELLA Milja Silvasti ATT 37,12 4,98 -14,88 0 -14,88 LUVA
3 139 borter Kirre GRINDSTONES XTH IN THE ROW Tiina Kovalainen BAT 48,40 3,82 -3,60 5 5  
4 145 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 49,02 3,77 -2,98 5 5  
5 142 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH 46,48 3,98 -5,52 10 10  
6 148 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST 50,75 3,65 -1,25 10 10  
7 144 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Heikkinen I-HAH 64,55 2,87 12,55 15 27,55  
8 136 caiter Hippu TAIKATUISKUN KULTAHIPPU Nella Tammelin HSKH 58,12 3,18 6,12 25 31,12  
  137 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  149 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Jenna Caloander HAU         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 47,03 3,93 -4,97 0 -4,97 LUVA
2 166 bedlin Elsa KIMALTEISEN ALICE IN WONDERLAND Jutta Voutilainen HEILU 52,06 3,55 0,06 5 5,06  
3 154 shelam Haiku TAIKAPENNIN BLUE ANGEL Eija Westerholm KOTKA 37,76 4,90 -14,24 10 10  
4 164 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 46,19 4,01 -5,81 10 10  
5 160 lagrom Elli AAVELUMI Iida Vieno SWAU 36,95 5,01 -15,05 15 15  
  150 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  151 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH         HYL  
  152 cocspa Lenni TRIPLET POLAR STAR Anni Laine HAU         HYL  
  153 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää BAT         HYL  
  157 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  159 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL  
  165 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi NU-PU         HYL  
  168 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT         HYL  
  170 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  173 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL  
  156 shelam Bug RUBIK Päivi Purra NoLOA         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 179 novnou Tara DRAGONFLAME'S ENDLESS LOVE Kaisa Iho HAU 45,63 4,05 -6,37 0 -6,37 LUVA
  175 borcol Naxu FUNWAY HUNG UP Janita Leinonen LAW         HYL  
  176 borcol Crash EMPIRE OF FIRE BORN TO CRUSCH OPPONENTS Juulia Savolainen TAMSK         HYL  
  181 borcol Awa DIOLCH AWYR Maija Lähteenmäki HSKH         HYL  
  186 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL  
  188 engspa Stout MR BOND TAMAAM Saija Koivula AGRY         HYL  
  189 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH         HYL  
  190 novnou Taavi SIENNA-RED TORNADO OF CROWN Jaana Oksman HI-HA         HYL  
  191 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  192 pumi Kevin NOISY DOG'S FIGURE Minna Niskapohja KSSK         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Blomgren I-HAH 39,44 4,69 -12,56 5 5  
2 221 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 48,55 3,81 -3,45 5 5  
3 197 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 40,17 4,61 -11,83 20 20  
4 209 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK 39,41 4,69 -12,59 25 25  
  193 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU         HYL  
  194 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  195 auspai Papu HELMIVUOREN DIORIITTI Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  198 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Ilona Stammeier HAU         HYL  
  204 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  205 lyhcol Klara JÄÄLINNAN KUURAN LUMO Suvi Koivisto HSKH         HYL  
  207 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU         HYL  
  210 dalmat Teo MIS-ZER COME OUT AND PLAY Moona Kosonen TUUKK         HYL  
  213 belpat Fido BLACK RUNAWAY'S MESSI Sara Sarén HAU         HYL  
  215 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT         HYL  
  216 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  217 belpat Kiri FAST N'STRONG AFTER MIDDAY Tarja Puisto JANKK         HYL  
  219 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS         HYL  
  220 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  208 doberm Ruben BREWATCHEN ARAGON ALEXANDROS Heidi Tauriainen SDY         POIS  
  218 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         POIS  

F agilityrata, pikkumini 1, kello 11:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  130 pitmäy Saskia KÄPÄLÄMÄKI PIKKU-SASU Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  132 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  133 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Jenna Caloander HAU 34,13 5,24 -16,87 0 -16,87 OIVA
2 137 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI 36,38 4,92 -14,62 0 -14,62 LUVA
3 136 caiter Hippu TAIKATUISKUN KULTAHIPPU Nella Tammelin HSKH 48,49 3,69 -2,51 0 -2,51 LUVA
4 146 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha HSKH 44,61 4,01 -6,39 10 10  
5 142 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH 46,57 3,84 -4,43 10 10  
6 144 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Heikkinen I-HAH 53,54 3,34 2,54 10 12,54  
  135 parson Iisa HURJA-HILDAN AVELLA Milja Silvasti ATT         HYL  
  139 borter Kirre GRINDSTONES XTH IN THE ROW Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  145 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH         HYL  
  148 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST         HYL  
  140 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 16, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT 35,70 5,01 -15,30 0 -15,30 OIVA
2 151 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 34,58 5,18 -16,42 5 5  
3 160 lagrom Elli AAVELUMI Iida Vieno SWAU 35,45 5,05 -15,55 5 5  
4 170 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA 41,13 4,35 -9,87 5 5  
5 165 parson Ed FOXWARREN WALLACE Leena Kontuniemi NU-PU 44,49 4,02 -6,51 5 5  
6 158 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH 45,97 3,89 -5,03 5 5  
7 152 cocspa Lenni TRIPLET POLAR STAR Anni Laine HAU 46,16 3,88 -4,84 5 5  
8 154 shelam Haiku TAIKAPENNIN BLUE ANGEL Eija Westerholm KOTKA 41,53 4,31 -9,47 10 10  
9 157 stbter Ella HUPS'STAFF HELGA Lena Jauhiainen HSKH 47,82 3,74 -3,18 10 10  
10 164 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 46,90 3,82 -4,10 15 15  
  150 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  153 shelam Into MERRY MOONRAY'S SPECIAL EDITION Tiina Saranpää BAT         HYL  
  159 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH         HYL  
  163 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  166 bedlin Elsa KIMALTEISEN ALICE IN WONDERLAND Jutta Voutilainen HEILU         HYL  
  173 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL  
  156 shelam Bug RUBIK Päivi Purra NoLOA         POIS  

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 178 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH 31,85 5,62 -19,15 0 -19,15 LUVA
2 175 borcol Naxu FUNWAY HUNG UP Janita Leinonen LAW 31,71 5,64 -19,29 5 5  
3 182 borcol Saimi BRISKNESS SE ON SIINÄ Tiina Fager AGRY 37,92 4,72 -13,08 5 5  
4 189 borcol Elvi EVERY LITTLE THING OPEN GATE Marika Asikainen HSKH 42,10 4,25 -8,90 5 5  
5 190 novnou Taavi SIENNA-RED TORNADO OF CROWN Jaana Oksman HI-HA 47,64 3,76 -3,36 5 5  
6 179 novnou Tara DRAGONFLAME'S ENDLESS LOVE Kaisa Iho HAU 49,91 3,59 -1,09 5 5  
7 191 borcol Dio PÄÄTTYMÄTÖN VALTTI Inkeri Jalonen KAT 37,23 4,81 -13,77 10 10  
8 181 borcol Awa DIOLCH AWYR Maija Lähteenmäki HSKH 36,34 4,93 -14,66 15 15  
9 177 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 53,50 3,35 2,50 15 17,50  
  176 borcol Crash EMPIRE OF FIRE BORN TO CRUSCH OPPONENTS Juulia Savolainen TAMSK         HYL  
  186 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT         HYL  
  188 engspa Stout MR BOND TAMAAM Saija Koivula AGRY         HYL  
  192 pumi Kevin NOISY DOG'S FIGURE Minna Niskapohja KSSK         HYL  

F agilityrata, maksi 1, kello 11:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 21, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 belpat Fido BLACK RUNAWAY'S MESSI Sara Sarén HAU 41,48 4,32 -9,52 0 -9,52 LUVA
2 221 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 49,56 3,61 -1,44 0 -1,44 LUVA
3 197 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH 35,76 5,01 -15,24 5 5  
4 198 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Ilona Stammeier HAU 42,79 4,18 -8,21 5 5  
5 209 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK 35,78 5,00 -15,22 10 10  
6 219 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 41,43 4,32 -9,57 10 10  
7 195 auspai Papu HELMIVUOREN DIORIITTI Tiina Kovalainen BAT 44,38 4,03 -6,62 10 10  
8 205 lyhcol Klara JÄÄLINNAN KUURAN LUMO Suvi Koivisto HSKH 41,06 4,36 -9,94 15 15  
9 194 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK 59,44 3,01 8,44 10 18,44  
10 212 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Sanna Söderholm ASKOL 65,99 2,71 14,99 5 19,99  
11 207 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU 39,18 4,57 -11,82 20 20  
12 202 auspai Elli CAPRICOLE LET'S DANCE BLUES Leena Isolatva I-HAH 41,19 4,35 -9,81 20 20  
  193 borcol Flick FLICK Jenni Karstunen VAU         HYL  
  199 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL         HYL  
  204 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  210 dalmat Teo MIS-ZER COME OUT AND PLAY Moona Kosonen TUUKK         HYL  
  211 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  215 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT         HYL  
  216 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  217 belpat Kiri FAST N'STRONG AFTER MIDDAY Tarja Puisto JANKK         HYL  
  220 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  208 doberm Ruben BREWATCHEN ARAGON ALEXANDROS Heidi Tauriainen SDY         POIS  
  218 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 lankar Jessi COPPERCOAT'S XMAS CAROL HEEL Outi Kunnari HSKH 29,66 4,89 -10,34 0 -10,34 LUVA
  132 jackru Milma NYFIKEN MILMA Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  134 pitmäy Viuhti KÄPÄLÄMÄKI VIUHTI Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  133 jackru Digi TUISKU Emilia Eerola BAT         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 shelam Koda MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SPECIAL Jenna Inkala AST 24,58 5,90 -15,42 0 -15,42 LUVA
2 146 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha HSKH 25,78 5,62 -14,22 0 -14,22 LUVA
3 145 kesvil Mehiläinen WASP'S MAYA THE BEE Risto Mallat HSKH 33,61 4,31 -6,39 5 5  
4 141 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 37,59 3,86 -2,41 5 5  
5 136 caiter Hippu TAIKATUISKUN KULTAHIPPU Nella Tammelin HSKH 49,72 2,92 9,72 10 19,72  
  138 mittem Ferro BONZER'S LÄNNEN-LOKARI Mari Heikkinen AGRY         HYL  
  139 borter Kirre GRINDSTONES XTH IN THE ROW Tiina Kovalainen BAT         HYL  
  142 stbter Karma KRONSÄTERS MONARK Ina Ammunét HSKH         HYL  
  143 parson nALLi ABYSMAL NEMESIS Jenni Santaharju HSKH         HYL  
  144 parson Lysti SCOTSTYLES JUST BE HAPPY Emmi Heikkinen I-HAH         HYL  
  147 shelam Zoma MERRY MOONRAY'S MIDNIGHT SUN Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  135 parson Iisa HURJA-HILDAN AVELLA Milja Silvasti ATT         POIS  
  137 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         POIS  
  140 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU         POIS  
  149 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Jenna Caloander HAU         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 12:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi HSKH 22,91 6,33 -17,09 0 -17,09 LUVA
2 166 bedlin Elsa KIMALTEISEN ALICE IN WONDERLAND Jutta Voutilainen HEILU 34,62 4,19 -5,38 0 -5,38 LUVA
3 170 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA 25,11 5,77 -14,89 5 5  
4 161 shelam Mysli CELERITAS DRAGON LORE Petra Suurkari BAT 25,25 5,74 -14,75 5 5  
5 151 espves Basso CARAYDAN XARTEMIS Mona Takkinen HSKH 27,48 5,28 -12,52 5 5  
6 159 auskel Hulda AUSSIE ACTION'S RED TILLY VICTORY Anne Kunnas HSKH 32,20 4,50 -7,80 5 5  
7 171 shelam Noki PILVIMARJAN BJÖRNDALEN Emeliina Tähtinen HSKH 36,33 3,99 -3,67 5 5  
8 154 shelam Haiku TAIKAPENNIN BLUE ANGEL Eija Westerholm KOTKA 37,30 3,89 -2,70 5 5  
9 156 shelam Bug RUBIK Päivi Purra NoLOA 33,53 4,32 -6,47 10 10  
10 164 espves Nova PERROKALLION SUPERNOVA Virve Kallio HSKH 37,41 3,88 -2,59 10 10  
11 155 cocspa Ookke HOSSING CALLIS Sanna Toivola-Järvinen KLUBI 34,26 4,23 -5,74 15 15  
  150 amekar Haamu SARANTAIS PRAIRIE PIRATE Maija Heimonen JAU         HYL  
  158 shelam Pablo LINNAISTEN MAGIC BLUE TOUCH Mikko Rämänen HSKH         HYL  
  162 shelam Eevi SAAHIN SÄIHKE Linda Korpela HyKU Ry         HYL  
  163 stbter Dajm HUPS'STAFF VIIVI Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  167 shelam Tšäkä ASAP Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  172 espves Kea CARAYDAN VIVA LA VIDA Ville Liukka KLUBI         HYL  
  173 pyrpap Pyrre SALOKANNEL DAREDEVIL Marja Huovila VEIKK         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 13:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 192 pumi Kevin NOISY DOG'S FIGURE Minna Niskapohja KSSK 29,25 4,96 -10,75 0 -10,75 LUVA
2 188 engspa Stout MR BOND TAMAAM Saija Koivula AGRY 29,83 4,86 -10,17 0 -10,17 LUVA
3 177 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY 33,65 4,31 -6,35 0 -6,35 LUVA
4 182 borcol Saimi BRISKNESS SE ON SIINÄ Tiina Fager AGRY 26,95 5,38 -13,05 5 5  
5 187 borcol Lara VIVA LA TIA REVOLUTION Johanna Lehto HSKH 37,59 3,86 -2,41 5 5  
6 190 novnou Taavi SIENNA-RED TORNADO OF CROWN Jaana Oksman HI-HA 38,28 3,79 -1,72 5 5  
7 184 auspai Wila WIRNEEN RIIMITÖN RUNO Camilla Kalliomäki NAS 39,43 3,68 -0,57 10 10  
8 174 auskel Zero DIDAKTIC'S PLAYBOY Johanna Kakkonen KKK 44,99 3,22 4,99 15 19,99  
9 186 auspai Esme SHEPMATE'S EVIDENCE OF SANITY Paula Collin BAT 30,74 4,72 -9,26 20 20  
  176 borcol Crash EMPIRE OF FIRE BORN TO CRUSCH OPPONENTS Juulia Savolainen TAMSK         HYL  
  178 mudi Keijo TAKKUTUKAN TÄHTIMATKAAJA Sari Siitonen HSKH         HYL  
  180 auskel Lenny REDTERRIFIC A KIND OF MAGIC Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  181 borcol Awa DIOLCH AWYR Maija Lähteenmäki HSKH         HYL  
  200 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi ERTTI         HYL  
  183 auskel Immi KELMI ILMATAR Paula Valpas BAT         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 13:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 24, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 195 auspai Papu HELMIVUOREN DIORIITTI Tiina Kovalainen BAT 24,17 6,00 -15,83 0 -15,83 LUVA
2 196 valpai Taika SUMUVUOREN TÄYNNÄ ELÄMÄÄ Riikka Hyttinen I-HAH 29,42 4,93 -10,58 0 -10,58 LUVA
3 198 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Ilona Stammeier HAU 30,74 4,72 -9,26 0 -9,26 LUVA
4 212 pitcol Typy OCEANBOURN CLEVER GOLDEN GRACE Sanna Söderholm ASKOL 41,57 3,49 1,57 0 1,57  
5 216 borcol Mortti TIWIAN'S TAKE A CHANCE ON ME Terhi Kesti MÄNTS 24,38 5,95 -15,62 5 5  
6 199 sakpai Kisu Kisu Sanna Söderholm ASKOL 28,62 5,07 -11,38 5 5  
7 202 auspai Elli CAPRICOLE LET'S DANCE BLUES Leena Isolatva I-HAH 33,83 4,29 -6,17 5 5  
8 219 borcol Maj KARMIWAN FAMI Nina Marjamäki PAGIS 26,01 5,57 -13,99 10 10  
9 207 borcol Jedi PEATDIGGER KNOT Petriina Konttinen HAU 26,97 5,38 -13,03 10 10  
10 206 belpag Miina VALKOHAMPAAN JUSTIINA Maarianna Sipponen JAU 32,06 4,52 -7,94 10 10  
11 221 novnou Veeti AITOC'S AVON FRATER FERRARIUS Harri Honkanen HI-HA 41,54 3,49 1,54 10 11,54  
12 214 auspai Isla CAPRICOLE DAKOTA ROSE Tania Torvinen HAU 33,69 4,30 -6,31 15 15  
13 209 belpag Zeta FINN NOIR O-ZONE Anne-Mari Manninen KKK 31,98 4,53 -8,02 20 20  
  197 borcol Juno VON SCHNEELAND YLLÄTTÄVÄ JAIKS Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  201 porves Luca MIMAKON AJI COLORADO Eevi Koskinen JAU         HYL  
  203 borcol Ziik PEATDIGGER POSEIDON Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  204 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  205 lyhcol Klara JÄÄLINNAN KUURAN LUMO Suvi Koivisto HSKH         HYL  
  210 dalmat Teo MIS-ZER COME OUT AND PLAY Moona Kosonen TUUKK         HYL  
  211 borcol Jippo SOMETHING LIKE MORE MIRACLES Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  213 belpat Fido BLACK RUNAWAY'S MESSI Sara Sarén HAU         HYL  
  215 belpat Fanta HOSSING FANTA Teija Kokkonen KAT         HYL  
  217 belpat Kiri FAST N'STRONG AFTER MIDDAY Tarja Puisto JANKK         HYL  
  220 auspai Siiri TITANGUS DAVITA Maiju Turunen JAU         HYL  
  200 cirnec Felix FLIGHTMASTER SO RED Emma Hiilesniemi ERTTI         POIS  
  208 doberm Ruben BREWATCHEN ARAGON ALEXANDROS Heidi Tauriainen SDY         POIS  
  218 borcol Taisto PÄÄTTYMÄTÖN TAISTO Eeva Sävelä HAU         POIS  

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  223 papill Coco Lead-Star's Darena Dreamer Linda Röman I-HAH         HYL  
  224 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH 54,79 3,38 0,79 5 5,79  
  140 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  227 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH         HYL  
  230 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 235 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU 45,51 4,07 -8,49 0 -8,49 LUVA
  231 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  232 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  234 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  236 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  237 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT         HYL  
  240 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  242 kromfo Sisu BINGIS COMME IL VEUT Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  243 shelam Liinus ABUNDANTIA'S INCY WINCY SPIDER Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  244 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  245 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK         HYL  
  246 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 15:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 auspai Ioni MUTTONBUSTER'S LAST CHAPTER Maria Järvinen RimA 42,34 4,37 -11,66 0 -11,66 LUVA
2 248 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 59,88 3,09 5,88 0 5,88  
3 249 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH 50,33 3,68 -3,67 15 15  
  185 espves Sola AQUAGRUAZ SABINA SOLEADO Leena Jalonen JAU         HYL  
  250 borcol Jass JASS Nina Manner HAU         HYL  
  251 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  252 auskel Aatos TYYRIS HOUKUTUS Jenny Rantamölö RimA         HYL  
  253 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  254 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 15:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 belpam Ärri KAMIKAZEVIRRAN ARWEN Miia Lönnqvist JAU 40,52 4,57 -13,48 0 -13,48 LUVA
2 274 sakpai Amy ALINA Kairi Sälik TAMSK 41,29 4,48 -12,71 0 -12,71 LUVA
3 265 samoje Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 56,71 3,26 2,71 0 2,71  
4 261 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik TAMSK 48,32 3,83 -5,68 5 5  
5 262 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 50,84 3,64 -3,16 5 5  
6 256 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 36,21 5,11 -17,79 10 10  
7 270 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU 39,07 4,74 -14,93 15 15  
  257 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  260 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  263 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  264   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  267 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT         HYL  
  268 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  272 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  258 borcol Pixie Karmiwan Åhittaja Johanna Troberg PORSK         POIS  
  273 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         POIS  

F agilityrata, pikkumini 2, kello 16:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH 58,35 3,19 0,35 0 0,35  
2 224 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK 60,80 3,06 2,80 5 7,80  
  223 papill Coco Lead-Star's Darena Dreamer Linda Röman I-HAH         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 16:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 5, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 shelam Megs NUTMEG Sanni Kariniemi P-HAU 39,02 4,77 -18,98 0 -18,98 LUVA
2 226 kääsnp Martta SUPER PLAY'S OCEANS QUEEN Janne Pulkkinen IMPHA 56,91 3,27 -1,09 0 -1,09  
3 225 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH 47,67 3,90 -10,33 5 5  
4 229 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH 46,64 3,99 -11,36 15 15  
  228 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  230 shelam MyWay BLUEMEADOW'S YABBA DABBA DOO I SAY BOO Jaana Leppänummi I-HAH         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 16:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 15, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU 37,09 5,01 -20,91 0 -20,91 LUVA
2 234 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU 39,48 4,71 -18,52 0 -18,52 LUVA
3 233 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH 44,69 4,16 -13,31 0 -13,31 LUVA
4 240 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI 40,35 4,61 -17,65 5 5  
5 245 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK 45,45 4,09 -12,55 5 5  
6 239 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 46,88 3,97 -11,12 10 10  
  231 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  232 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  235 pyrpap Patu D'ÉPINETTE NOIRE QUI NE S'ARRETE PAS Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  236 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  237 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT         HYL  
  238 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  241 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  243 shelam Liinus ABUNDANTIA'S INCY WINCY SPIDER Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  246 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:25, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 slapko Fio CRYSTAL METSÄLÄINEN Sini Kylmänen HSKH 46,56 3,99 -11,44 0 -11,44 LUVA
2 250 borcol Jass JASS Nina Manner HAU 43,30 4,30 -14,70 5 5  
3 247 auspai Ioni MUTTONBUSTER'S LAST CHAPTER Maria Järvinen RimA 53,19 3,50 -4,81 20 20  
  185 espves Sola AQUAGRUAZ SABINA SOLEADO Leena Jalonen JAU         HYL  
  249 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  251 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  252 auskel Aatos TYYRIS HOUKUTUS Jenny Rantamölö RimA         HYL  
  253 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  254 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  255 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 17:25, tuomari Mika Kangas, koirakoita 17, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 264   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 44,85 4,15 -13,15 5 5  
2 260 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH 33,78 5,51 -24,22 10 10  
3 268 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH 34,70 5,36 -23,30 10 10  
4 261 sakpai Shiney TEAM LEIKSAID OLIVIJA Kairi Sälik TAMSK 42,72 4,35 -15,28 10 10  
5 263 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH 46,86 3,97 -11,14 10 10  
6 262 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 51,39 3,62 -6,61 10 10  
7 274 sakpai Amy ALINA Kairi Sälik TAMSK 53,17 3,50 -4,83 10 10  
8 265 samoje Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 60,27 3,09 2,27 10 12,27  
  256 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  257 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  259 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  266 belpam Ärri KAMIKAZEVIRRAN ARWEN Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  267 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT         HYL  
  269 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  270 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  271 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  272 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  273 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 18:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 222 jackru Nöpö Amories Christmas Snowflake Maija Mäkelä I-HAH 61,78 3,01 3,78 0 3,78  
  224 japchi SUZU HIN SATORI SPRING SONG Niina Jalonen PORSK         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 18:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 4, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH 45,00 4,13 -13,00 0 -13,00 OIVA
2 226 kääsnp Martta SUPER PLAY'S OCEANS QUEEN Janne Pulkkinen IMPHA 56,85 3,27 -1,15 0 -1,15  
  228 shelam Watti JEONAN ONE BLACK DIAMOND Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  229 mittem Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL  
  227 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 18:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 243 shelam Liinus ABUNDANTIA'S INCY WINCY SPIDER Ulla Nikkilä P-HAU 44,09 4,22 -13,91 5 5  
2 237 borter Sompa HEATHBERRY'S SAY IT AGAIN Annika Norrgård BAT 47,07 3,95 -10,93 5 5  
3 239 shelam Mila TULIHÄNNÄN ELVINA Julia Ollila TAMMI 42,58 4,37 -15,42 10 10  
  231 kesvil Nuttu SMARAGDIMIRA Marikki Mettinen KIRSUT         HYL  
  232 espves Fia CARAYDAN UMBRA Sari Nielsen HSKH         HYL  
  233 espves Mimi MARIKHARON KINUSKI Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  234 parson Valo TUPLA-TÄPLÄN VALO-ILMIÖ Minna Sjöberg NU-PU         HYL  
  236 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä BAT         HYL  
  238 kesvil Fiona JUMPAROUND BECAUSE I CAN FLY Juulia Rantanen BAT         HYL  
  241 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL  
  244 espves Tepsi NADADOR KIOSQUERA CON CORAZÓN Kirsi Smeds JAU         HYL  
  245 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KKK         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 8, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 auspai Ioni MUTTONBUSTER'S LAST CHAPTER Maria Järvinen RimA 60,19 3,09 2,19 10 12,19  
  185 espves Sola AQUAGRUAZ SABINA SOLEADO Leena Jalonen JAU         HYL  
  249 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä I-HAH         HYL  
  250 borcol Jass JASS Nina Manner HAU         HYL  
  251 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  252 auskel Aatos TYYRIS HOUKUTUS Jenny Rantamölö RimA         HYL  
  254 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  255 auspai Taiga MYSTIC HIGHLANDS FEMME FATALE Susanna Ojala KAT         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 18:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 15, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 borcol Miissen MYROCK'S KISS OF LUCK Iina Blomqvist I-HAH 32,52 5,72 -25,48 5 5  
2 256 borcol JJ JALLAJALLA Raisa Vähätalo JAU 33,44 5,56 -24,56 5 5  
3 265 samoje Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 66,87 2,78 8,87 5 13,87  
  259 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  260 borcol Muks GOGOGO Sofia Palmu I-HAH         HYL  
  262 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL  
  263 borcol Jekku SOMETHING LIKE IT GOES LIKE THIS Pipsa Blomgren I-HAH         HYL  
  264   Tessa TESSA Marianna Roine HAU         HYL  
  266 belpam Ärri KAMIKAZEVIRRAN ARWEN Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  267 auskel Fly KELMI TOIMEKSIPANIJA Paula Valpas BAT         HYL  
  268 auspai Riepu RED'N READY COSMIC LATTE Melissa Markki HSKH         HYL  
  269 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  270 borcol Kaaos MAPLE YARD SEEB Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  271 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  272 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  273 borcol Jack Dalton RENTOLAN JACK Niina Aho NAS         POIS