Kilpailu 2.6.2011, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 23, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 2,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 54,94 2,73 -3,06 0 -3,06 LUVA
2 19 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH 47,71 3,14 -10,29 5 5  
3 3 jackru Pyry Koirien Kuuselan Pyry Rosa-Maria Eloranta ACE 48,97 3,06 -9,03 5 5  
4 4 kääsna Venni Suedehead Earlybird Tarja Korhonen HAU 53,82 2,79 -4,18 5 5  
5 28 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 55,54 2,70 -2,46 5 5  
6 8 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 61,85 2,42 3,85 5 8,85  
7 25 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 44,42 3,38 -13,58 10 10  
8 16 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 54,99 2,73 -3,01 10 10  
9 22 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 51,73 2,90 -6,27 15 15  
10 2 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 47,31 3,17 -10,69 20 20  
11 12 lägpys Rölli Tulikäpälän Tuhka Tahvo Taina Lahti TUUKK 66,61 2,25 8,61 20 28,61  
12 21 kääsna Kata Backout´s Katmai Kaisa Oksanen HSKH 100,43 1,49 42,43 10 52,43  
  1 jackru Sera Kisentel's Sera Leena-Kaisa Koskinen HSKH         HYL  
  5 shelam Lumi Käpäläkoplan O`no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  7 jackru Ronja Endell Lil' Star Johanna Hirvonen HSKH         HYL  
  14 sakmet Lady Tammitörmän Lady Fox Killer Kati Sinivuori VAU         HYL  
  15 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA         HYL  
  18 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK         HYL  
  20 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  23 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK         HYL  
  24 popopk Ville Charope Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK         HYL  
  26 parson Mocca Ninacan Gimmel Jaana Kettunen PORSK         HYL  
  27 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  13 jackru Elli Vauhtihurtan Tellu Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  
  17 jackru Awa Vauhtihurtan Kutri Karoliina Konola HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 9:50, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 14, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 2,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 51,79 2,90 -6,21 0 -6,21 LUVA
2 47 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH 55,52 2,70 -2,48 5 5  
3 44 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 53,05 2,83 -4,95 10 10  
4 50 cocspa Siiri Loitsutuulen Windbell Johanna Parikka A-KOT 52,24 2,87 -5,76 15 15  
5 38 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 63,14 2,38 5,14 20 25,14  
  30 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Päivi Jaakola HSKH         HYL  
  31 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU         HYL  
  32 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  40 parson Dooris Bordetella's Peggy Sue Tiina Pulkkinen HSKH         HYL  
  41 schipp Morris Fandal's Merry Marmot Pia Jalomeri HSKH         HYL  
  42 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  43 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenni Korhonen HSKH         HYL  
  46 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  48 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus MÄNTS         HYL  
  39 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:25, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 38, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 116 s, eteneminopeus 2,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borcol Khii Tending Rascal Kati Mäntyniemi JAU 37,77 3,97 -20,23 0 -20,23 LUVA SERT
2 73 auspai Capo Bordetella's V Mule Kick Anne Mäki JAU 40,24 3,73 -17,76 0 -17,76 LUVA
3 52 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 48,63 3,09 -9,37 0 -9,37 LUVA
4 76 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 51,99 2,88 -6,01 0 -6,01 LUVA
5 70 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA 48,31 3,11 -9,69 5 5  
6 57 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 49,15 3,05 -8,85 5 5  
7 58 pitcol Waldo Say Wuf Who´s Who Lisbeth Toivonen HSKH 51,43 2,92 -6,57 5 5  
8 51 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK 58,94 2,55 0,94 5 5,94  
9 86 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH 61,93 2,42 3,93 5 8,93  
10 55 borcol Liina Myytin Tuulilukko Nanna Mikalahti AST 37,68 3,98 -20,32 10 10  
11 82 walspa Nelson Rocbee Gucci Hanna Ojala HSKH 48,77 3,08 -9,23 10 10  
12 87 valpai Hukka Mihela´s Hurricane Ahti Juuso HSKH 53,00 2,83 -5,00 10 10  
13 67 x-rotu Teri Teri Sanna Saikkonen KOTKA 53,65 2,80 -4,35 10 10  
14 59 vehter Peppi Hellevillan Ansa Kirsi Toivonen HSKH 55,04 2,72 -2,96 10 10  
15 54 novnou Rasa Agrosofens Fiiness Marja-Liisa Lindell KKK 43,42 3,45 -14,58 15 15  
16 71 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA 50,30 2,98 -7,70 15 15  
17 53 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 45,91 3,27 -12,09 20 20  
18 68 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH 58,31 2,57 0,31 20 20,31  
19 89 borcol Moona Lpintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 40,75 3,68 -17,25 30 30  
  56 snauts Ukko Jettyspoof's Yazzis Soul Veera Alanko JAU         HYL  
  60 borcol Vili Frau Fortuna From The Heart Sanna Laakkonen HI-HA         HYL  
  61 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         HYL  
  62 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  72 borcol Nova Ylivoima Ulla Rantala A-KOT         HYL  
  74 novnou Yoda Hedera`s Ultimate Ride Jonna Pietiläinen TUUKK         HYL  
  75 pinser Sira Sini-Minin Gira Tero Viinikainen HAGI         HYL  
  77 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  78 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  79 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  
  81 snauts Janku Chivas Grand Calvera Anne Mäkimaa HAGI         HYL  
  83 belpat Rico Dujoiedevie Feanor Kati Paakkanen A-KOT         HYL  
  84 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI         HYL  
  88 doberm Qissa Ascomannis Qaili Tarja Ivakko HSKH         HYL  
  90 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  91 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  92 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         HYL  
  93 x-rotu Valtsu Valentin Linnea Skogberg HSKH         HYL  
  94 borcol Myy Rajahiilen Hantuuki Saila Innanen KKK         HYL  
  69 auspai Jumi Landzett Arbiter Hinni Ruottu HSKH         POIS  
  85 sakpai Oiva Newmix Paizio Marika Rajalampi HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 15:30, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Marjatta Ekari HSKH 49,16 2,97 1,16 0 1,16  
2 109 kääsna Enna Ann's Adagio Esmeralda Tanja Puhakka A-KOT 49,53 2,95 1,53 0 1,53  
3 95 wecope Piitu Svarzekoks Born To Be Wild Katri Helttula ATT 52,70 2,77 4,70 0 4,70  
4 108 kääsna Lissu Beries Frosty Lazy Jenni Skog HSKH 53,52 2,73 5,52 5 10,52  
5 113 lägpys Sade Fennican Jadelyn Päivi Järvisalo KKK 67,31 2,17 19,31 10 29,31  
  11 cavspa Ralli Fireboy's My Heart Kirsi Smeds ATD         HYL  
  96 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  97 jackru Bugsy Cherie Filou Petit Parzival Katariina Eskelinen HSKH         HYL  
  98 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  99 cavspa Sulo Crawford Don Charlton Erja Vuorinen VAU         HYL  
  100 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD         HYL  
  102 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD         HYL  
  103 x-rotu Miina Miina Johanna Pakarinen KSSK         HYL  
  105 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA         HYL  
  111 kääsna Hugo Faustkämpfen Lobo Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  112 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK         HYL  
  114 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  101 jackru Arttu Maanmainion Monet Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  
  106 shelam Arttu Minimonsin Stardust Päivi Hauhia ATD         POIS  
  107 borter Papu Flagstones Maine Maria Eriksson PORSK         POIS  
  110 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 16:10, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 43,06 3,39 -4,94 5 5  
2 128 kääsna Esko Gigabit Escudo Mikko Valle HI-HA 48,20 3,03 0,20 5 5,20  
3 119 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 54,62 2,67 6,62 10 16,62  
4 130 shelam Tico Bridemoor`s Twilight Zone Ilona Sandell HAU 44,84 3,26 -3,16 20 20  
5 117 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Paula Häkkinen KKK 60,78 2,40 12,78 10 22,78  
6 131 shelam Roope Littlelook Break Free Pihla-Ottilia Wala JAU 63,57 2,30 15,57 10 25,57  
  115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH         HYL  
  118 lagrom Cora Cora Saija Koivula AGRY         HYL  
  120 kääsna Luna Facilis Heather Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  121 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  122 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT         HYL  
  123 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  124 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  125 kesvil Vilma Backseat Driver's Winona Saija Mutka I-HAH         HYL  
  127 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD         HYL  
  129 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY         HYL  
  126 espves Nelli Zorrazo Big Babe Päivi Pesonen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 16:40, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 auskel Naxe Maiskis Naxe Marika Muona AGRY 45,58 3,20 -2,42 0 -2,42 LUVA
2 140 walspa Rommi Mctwister`s Red Onion Laura Toivonen HSKH 50,12 2,91 2,12 0 2,12  
3 149 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 43,14 3,38 -4,86 5 5  
4 166 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH 53,20 2,74 5,20 0 5,20  
5 141 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI 50,22 2,91 2,22 5 7,22  
6 158 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 47,39 3,08 -0,61 10 10  
7 136 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 62,64 2,33 14,64 5 19,64  
8 165 belpag Lara Valkohampaan Leeuwin Susanna Uusitalo KOTKA 76,06 1,92 28,06 10 38,06  
  135 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH         HYL  
  137 snauts Elli Eipä´s Ehdotella Anne Mäkimaa HAGI         HYL  
  138 pitcol Vive Needlerock Night Queen Katja Toivonen HSKH         HYL  
  139 x-rotu Hippu Hippu Katja Salonen KANSK         HYL  
  142 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU         HYL  
  147 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  148 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH         HYL  
  150 belpat Penny Kuunsirpin Unique Queen Tiina Linna LÄGI         HYL  
  151 hovawa Väinö Damirazin Ulosheittäjä Katja Huotari HSKH         HYL  
  152 auspai Hara Harald Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  153 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  154 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH         HYL  
  155 novnou Ramon Fireheart Kid Sundance Janne Penttinen PORSK         HYL  
  157 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  159 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         HYL  
  160 pyrpal Aulis Tottakai Pikku Pietari Veli-Pekka Suuronen ATT         HYL  
  161 auskel Turha Bestseller Feelgood Marjo Halonen HSKH         HYL  
  162 porves Juuso Aguatelin Danube Leila Ottelin HSKH         HYL  
  163 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  164 x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK         HYL  
  167 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Johanna Kiviharju A-KOT         HYL  
  133 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         POIS  
  156 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         POIS  

B hyppyrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 19, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 25,90 4,36 -11,10 0 -11,10 LUVA
2 2 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 27,88 4,05 -9,12 0 -9,12  
3 15 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA 29,59 3,82 -7,41 0 -7,41  
4 19 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH 30,20 3,74 -6,80 0 -6,80 SERT
5 14 sakmet Lady Tammitörmän Lady Fox Killer Kati Sinivuori VAU 31,11 3,63 -5,89 0 -5,89 LUVA
6 9 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka EKK 31,47 3,59 -5,53 0 -5,53 LUVA
7 28 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 35,15 3,21 -1,85 0 -1,85 LUVA
8 4 kääsna Venni Suedehead Earlybird Tarja Korhonen HAU 40,45 2,79 3,45 0 3,45  
9 8 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 31,11 3,63 -5,89 5 5  
10 6 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 32,54 3,47 -4,46 5 5  
11 1 jackru Sera Kisentel's Sera Leena-Kaisa Koskinen HSKH 36,74 3,08 -0,26 5 5  
12 18 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK 41,44 2,73 4,44 5 9,44  
13 3 jackru Pyry Koirien Kuuselan Pyry Rosa-Maria Eloranta ACE 38,66 2,92 1,66 10 11,66  
14 23 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 47,85 2,36 10,85 15 25,85  
15 22 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 54,31 2,08 17,31 10 27,31  
  10 lägpys Rölli Tulikäpälän Tuhka Tahvo Taina Lahti TUUKK         HYL  
  25 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  26 parson Mocca Ninacan Gimmel Jaana Kettunen PORSK         HYL  
  34 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 20, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 24,14 4,68 -12,86 0 -12,86 LUVA
2 49 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 28,94 3,90 -8,06 0 -8,06 LUVA
3 45 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 29,73 3,80 -7,27 0 -7,27  
4 46 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 30,36 3,72 -6,64 0 -6,64 LUVA
5 43 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenni Korhonen HSKH 30,51 3,70 -6,49 0 -6,49 LUVA
6 47 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH 39,57 2,86 2,57 0 2,57  
7 30 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Päivi Jaakola HSKH 25,48 4,43 -11,52 5 5  
8 40 parson Dooris Bordetella's Peggy Sue Tiina Pulkkinen HSKH 27,97 4,04 -9,03 5 5  
9 29 manter Bindi Kimblewick Ne Plus Ultra Paula Valpas BAT 30,41 3,72 -6,59 5 5  
10 50 cocspa Siiri Loitsutuulen Windbell Johanna Parikka A-KOT 31,25 3,62 -5,75 5 5  
11 31 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU 32,26 3,50 -4,74 5 5  
12 44 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 35,85 3,15 -1,15 5 5  
13 37 mudi Muru Mustapippurin Päivänsäde Terhi Multamäki HSKH 36,75 3,08 -0,25 5 5  
14 36 schape Selma Flying Duster's Time To Waste Marko Kivihalme HSKH 39,01 2,90 2,01 5 7,01  
15 33 parson Alvin Tallitontun Ruuneperi Johanna Merikanto KANAV 32,36 3,49 -4,64 10 10  
16 48 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus MÄNTS 32,25 3,50 -4,75 15 15  
17 38 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 37,42 3,02 0,42 15 15,42  
18 41 schipp Morris Fandal's Merry Marmot Pia Jalomeri HSKH 42,93 2,63 5,93 10 15,93  
  32 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  35 borter Into Heathberry´s Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  39 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 34, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 doberm Qissa Ascomannis Qaili Tarja Ivakko HSKH 27,64 4,09 -9,36 0 -9,36 SERT
2 70 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA 28,74 3,93 -8,26 0 -8,26 LUVA
3 68 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH 32,06 3,53 -4,94 0 -4,94 LUVA
4 65 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH 32,11 3,52 -4,89 0 -4,89 LUVA
5 74 novnou Yoda Hedera`s Ultimate Ride Jonna Pietiläinen TUUKK 32,19 3,51 -4,81 0 -4,81 LUVA
6 76 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH 32,26 3,50 -4,74 0 -4,74 LUVA
7 67 x-rotu Teri Teri Sanna Saikkonen KOTKA 32,30 3,50 -4,70 0 -4,70 LUVA
8 87 valpai Hukka Mihela´s Hurricane Ahti Juuso HSKH 33,07 3,42 -3,93 0 -3,93  
9 63 x-rotu Hammer Hammer Hannamari Nieminen HSKH 34,40 3,29 -2,60 0 -2,60 LUVA
10 81 snauts Janku Chivas Grand Calvera Anne Mäkimaa HAGI 29,85 3,79 -7,15 5 5  
11 52 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 39,98 2,83 2,98 5 7,98  
12 90 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 27,52 4,11 -9,48 10 10  
13 53 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 28,41 3,98 -8,59 10 10  
14 91 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH 28,51 3,96 -8,49 10 10  
15 82 walspa Nelson Rocbee Gucci Hanna Ojala HSKH 29,87 3,78 -7,13 10 10  
16 56 snauts Ukko Jettyspoof's Yazzis Soul Veera Alanko JAU 36,29 3,11 -0,71 10 10  
17 57 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 42,43 2,66 5,43 5 10,43  
18 54 novnou Rasa Agrosofens Fiiness Marja-Liisa Lindell KKK 36,30 3,11 -0,70 15 15  
19 84 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI 44,56 2,54 7,56 10 17,56  
20 61 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD 45,97 2,46 8,97 10 18,97  
21 92 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT 27,18 4,16 -9,82 20 20  
22 62 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU 27,74 4,07 -9,26 20 20  
23 89 borcol Moona Lpintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 33,01 3,42 -3,99 25 25  
  59 vehter Peppi Hellevillan Ansa Kirsi Toivonen HSKH         HYL  
  60 borcol Vili Frau Fortuna From The Heart Sanna Laakkonen HI-HA         HYL  
  69 auspai Jumi Landzett Arbiter Hinni Ruottu HSKH         HYL  
  72 borcol Nova Ylivoima Ulla Rantala A-KOT         HYL  
  73 auspai Capo Bordetella's V Mule Kick Anne Mäki JAU         HYL  
  75 pinser Sira Sini-Minin Gira Tero Viinikainen HAGI         HYL  
  77 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  79 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  
  83 belpat Rico Dujoiedevie Feanor Kati Paakkanen A-KOT         HYL  
  86 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  94 borcol Myy Rajahiilen Hantuuki Saila Innanen KKK         HYL  
  64 hovawa Dana Hofmarien Fifth Element Kristiina Torp HAU         POIS  
  66 auskel Kiri Kelmi Pikku Piikanen Paula Valpas BAT         POIS  
  85 sakpai Oiva Newmix Paizio Marika Rajalampi HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 15, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Marjatta Ekari HSKH 29,95 4,11 -8,05 0 -8,05 LUVA
2 110 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 30,47 4,04 -7,53 0 -7,53 LUVA
3 103 x-rotu Miina Miina Johanna Pakarinen KSSK 32,21 3,82 -5,79 0 -5,79 LUVA
4 98 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 34,60 3,56 -3,40 0 -3,40  
5 108 kääsna Lissu Beries Frosty Lazy Jenni Skog HSKH 35,30 3,48 -2,70 0 -2,70  
6 99 cavspa Sulo Crawford Don Charlton Erja Vuorinen VAU 29,54 4,16 -8,46 5 5  
7 105 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA 31,67 3,88 -6,33 5 5  
8 107 borter Papu Flagstones Maine Maria Eriksson PORSK 43,07 2,86 5,07 5 10,07  
9 113 lägpys Sade Fennican Jadelyn Päivi Järvisalo KKK 47,67 2,58 9,67 5 14,67  
10 95 wecope Piitu Svarzekoks Born To Be Wild Katri Helttula ATT 49,62 2,48 11,62 10 21,62  
  96 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  97 jackru Bugsy Cherie Filou Petit Parzival Katariina Eskelinen HSKH         HYL  
  100 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD         HYL  
  112 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK         HYL  
  114 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 14, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 28,79 4,27 -9,21 0 -9,21 LUVA
2 129 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY 36,66 3,36 -1,34 0 -1,34  
3 131 shelam Roope Littlelook Break Free Pihla-Ottilia Wala JAU 39,85 3,09 1,85 0 1,85  
4 122 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT 29,71 4,14 -8,29 5 5  
5 127 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD 34,20 3,60 -3,80 5 5  
6 115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 29,87 4,12 -8,13 10 10  
  116 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  117 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Paula Häkkinen KKK         HYL  
  118 lagrom Cora Cora Saija Koivula AGRY         HYL  
  119 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  120 kääsna Luna Facilis Heather Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  121 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  125 kesvil Vilma Backseat Driver's Winona Saija Mutka I-HAH         HYL  
  130 shelam Tico Bridemoor`s Twilight Zone Ilona Sandell HAU         HYL  
  126 espves Nelli Zorrazo Big Babe Päivi Pesonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 29, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH 26,45 4,65 -11,55 0 -11,55 LUVA
2 156 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU 29,52 4,17 -8,48 0 -8,48 SERT
3 158 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 31,33 3,93 -6,67 0 -6,67 LUVA
4 143 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 31,69 3,88 -6,31 0 -6,31 LUVA
5 153 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU 31,70 3,88 -6,30 0 -6,30 LUVA
6 154 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH 32,03 3,84 -5,97 0 -5,97  
7 148 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH 32,37 3,80 -5,63 0 -5,63  
8 151 hovawa Väinö Damirazin Ulosheittäjä Katja Huotari HSKH 33,88 3,63 -4,12 0 -4,12  
9 160 pyrpal Aulis Tottakai Pikku Pietari Veli-Pekka Suuronen ATT 24,52 5,02 -13,48 5 5  
10 149 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 30,11 4,09 -7,89 5 5  
11 155 novnou Ramon Fireheart Kid Sundance Janne Penttinen PORSK 30,12 4,08 -7,88 5 5  
12 165 belpag Lara Valkohampaan Leeuwin Susanna Uusitalo KOTKA 33,34 3,69 -4,66 5 5  
13 142 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU 34,46 3,57 -3,54 5 5  
14 163 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH 34,90 3,52 -3,10 5 5  
15 145 lappor Vinha Sagaberran Nevanneito Hanna Bragge LAPPA 36,48 3,37 -1,52 5 5  
16 134 auskel Naxe Maiskis Naxe Marika Muona AGRY 38,97 3,16 0,97 5 5,97  
17 167 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Johanna Kiviharju A-KOT 24,60 5,00 -13,40 10 10  
18 140 walspa Rommi Mctwister`s Red Onion Laura Toivonen HSKH 42,60 2,89 4,60 10 14,60  
19 141 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI 38,52 3,19 0,52 15 15,52  
20 136 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 45,92 2,68 7,92 10 17,92  
21 166 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH 47,82 2,57 9,82 10 19,82  
22 137 snauts Elli Eipä´s Ehdotella Anne Mäkimaa HAGI 49,19 2,50 11,19 15 26,19  
23 164 x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK 63,94 1,92 25,94 15 40,94  
  135 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH         HYL  
  138 pitcol Vive Needlerock Night Queen Katja Toivonen HSKH         HYL  
  139 x-rotu Hippu Hippu Katja Salonen KANSK         HYL  
  152 auspai Hara Harald Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  159 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         HYL  
  162 porves Juuso Aguatelin Danube Leila Ottelin HSKH         HYL  
  133 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 jackru Pyry Koirien Kuuselan Pyry Rosa-Maria Eloranta ACE 42,83 3,38 -7,17 0 -7,17 LUVA
2 24 popopk Ville Charope Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK 54,72 2,65 4,72 0 4,72  
3 2 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 37,94 3,82 -12,06 5 5  
4 16 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 41,52 3,49 -8,48 5 5  
5 9 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka EKK 44,50 3,26 -5,50 5 5  
6 28 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 51,19 2,83 1,19 5 6,19  
7 8 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 53,46 2,71 3,46 5 8,46  
8 25 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 37,20 3,90 -12,80 10 10  
9 22 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 49,10 2,95 -0,90 10 10  
10 20 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 41,87 3,46 -8,13 15 15  
  23 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 104,64 1,39 54,64   HYL  
  27 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  4 kääsna Venni Suedehead Earlybird Tarja Korhonen HAU         HYL  
  5 shelam Lumi Käpäläkoplan O`no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  6 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  14 sakmet Lady Tammitörmän Lady Fox Killer Kati Sinivuori VAU         HYL  
  15 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA         HYL  
  18 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK         HYL  
  26 parson Mocca Ninacan Gimmel Jaana Kettunen PORSK         HYL  
  34 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  
  7 jackru Ronja Endell Lil' Star Johanna Hirvonen HSKH         POIS  
  17 jackru Awa Vauhtihurtan Kutri Karoliina Konola HSKH         POIS  
  21 kääsna Kata Backout´s Katmai Kaisa Oksanen HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 1, kello 12:50, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 41,23 3,52 -8,77 0 -8,77 LUVA SERT
2 46 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 42,90 3,38 -7,10 0 -7,10 LUVA
3 37 mudi Muru Mustapippurin Päivänsäde Terhi Multamäki HSKH 53,06 2,73 3,06 0 3,06  
4 42 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 41,11 3,53 -8,89 5 5  
5 47 kääsna Nomppa Xtravaschnauza Algebra Karoliina Mäkelä I-HAH 62,99 2,30 12,99 5 17,99  
  29 manter Bindi Kimblewick Ne Plus Ultra Paula Valpas BAT         HYL  
  30 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Päivi Jaakola HSKH         HYL  
  31 keesho Vuokko Eswood Another Fairy Story Anniina Jehkonen HEILU         HYL  
  32 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  33 parson Alvin Tallitontun Ruuneperi Johanna Merikanto KANAV         HYL  
  38 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH         HYL  
  41 schipp Morris Fandal's Merry Marmot Pia Jalomeri HSKH         HYL  
  43 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenni Korhonen HSKH         HYL  
  44 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  48 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus MÄNTS         HYL  
  50 cocspa Siiri Loitsutuulen Windbell Johanna Parikka A-KOT         HYL  
  39 x-rotu Rauha Rauha Jenny Mänttäri KAT         POIS  

C agilityrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 31, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 x-rotu Teri Teri Sanna Saikkonen KOTKA 44,40 3,27 -5,60 0 -5,60 LUVA SERT
2 57 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 45,75 3,17 -4,25 0 -4,25 LUVA SERT
3 87 valpai Hukka Mihela´s Hurricane Ahti Juuso HSKH 46,72 3,10 -3,28 0 -3,28 LUVA
4 73 auspai Capo Bordetella's V Mule Kick Anne Mäki JAU 32,64 4,44 -17,36 5 5  
5 89 borcol Moona Lpintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 37,59 3,86 -12,41 5 5  
6 83 belpat Rico Dujoiedevie Feanor Kati Paakkanen A-KOT 39,15 3,70 -10,85 5 5  
7 69 auspai Jumi Landzett Arbiter Hinni Ruottu HSKH 32,27 4,49 -17,73 10 10  
8 92 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT 34,94 4,15 -15,06 10 10  
9 74 novnou Yoda Hedera`s Ultimate Ride Jonna Pietiläinen TUUKK 45,08 3,22 -4,92 10 10  
10 58 pitcol Waldo Say Wuf Who´s Who Lisbeth Toivonen HSKH 50,63 2,86 0,63 10 10,63  
11 84 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson LÄGI 50,81 2,85 0,81 10 10,81  
12 60 borcol Vili Frau Fortuna From The Heart Sanna Laakkonen HI-HA 41,08 3,53 -8,92 15 15  
  51 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK         HYL  
  53 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  54 novnou Rasa Agrosofens Fiiness Marja-Liisa Lindell KKK         HYL  
  55 borcol Liina Myytin Tuulilukko Nanna Mikalahti AST         HYL  
  61 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         HYL  
  62 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  68 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH         HYL  
  70 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA         HYL  
  71 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA         HYL  
  72 borcol Nova Ylivoima Ulla Rantala A-KOT         HYL  
  76 pitcol Inka Pettydude's First Prize Anne-Maaret Heikkinen HSKH         HYL  
  77 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  78 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  79 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  
  81 snauts Janku Chivas Grand Calvera Anne Mäkimaa HAGI         HYL  
  82 walspa Nelson Rocbee Gucci Hanna Ojala HSKH         HYL  
  86 schape Sara Buffing Miss North Star Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  90 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  91 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  59 vehter Peppi Hellevillan Ansa Kirsi Toivonen HSKH         POIS  
  63 x-rotu Hammer Hammer Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  66 auskel Kiri Kelmi Pikku Piikanen Paula Valpas BAT         POIS  
  85 sakpai Oiva Newmix Paizio Marika Rajalampi HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 2, kello 14:50, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 borter Hilla Qvickelyckans Teri Heli Kutvonen ATD 42,16   -7,84 0 -7,84 LUVA
2 110 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 43,17   -6,83 0 -6,83 SERT
3 107 borter Papu Flagstones Maine Maria Eriksson PORSK 45,09   -4,91 0 -4,91 SERT
4 112 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 45,68   -4,32 0 -4,32 LUVA
5 103 x-rotu Miina Miina Johanna Pakarinen KSSK 50,04   0,04 5 5,04  
6 102 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD 52,58   2,58 10 12,58  
7 113 lägpys Sade Fennican Jadelyn Päivi Järvisalo KKK 59,68   9,68 5 14,68  
8 95 wecope Piitu Svarzekoks Born To Be Wild Katri Helttula ATT 57,53   7,53 15 22,53  
  11 cavspa Ralli Fireboy's My Heart Kirsi Smeds ATD         HYL  
  96 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  98 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  99 cavspa Sulo Crawford Don Charlton Erja Vuorinen VAU         HYL  
  104 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Marjatta Ekari HSKH         HYL  
  105 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA         HYL  
  106 shelam Arttu Minimonsin Stardust Päivi Hauhia ATD         HYL  
  109 kääsna Enna Ann's Adagio Esmeralda Tanja Puhakka A-KOT         HYL  
  111 kääsna Hugo Faustkämpfen Lobo Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  114 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  19 x-rotu Dicca Dicca Johanna Kurkvaara HSKH         POIS  
  101 jackru Arttu Maanmainion Monet Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  

C agilityrata, medi 2, kello 15:25, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 40,25   -9,75 0 -9,75 LUVA
2 115 stbter Örkki Kronsäter´s Venska Vinnare Ina Ammunet HSKH 42,11   -7,89 0 -7,89 LUVA
3 127 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD 43,32   -6,68 0 -6,68 LUVA
4 119 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 52,77   2,77 0 2,77  
5 132 vehter Helmi Cara Fionn Erin Paula Häkkinen KKK 46,44   -3,56 5 5  
6 129 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY 48,19   -1,81 5 5  
  118 lagrom Cora Cora Saija Koivula AGRY         HYL  
  121 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  122 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT         HYL  
  123 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  124 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  125 kesvil Vilma Backseat Driver's Winona Saija Mutka I-HAH         HYL  
  128 kääsna Esko Gigabit Escudo Mikko Valle HI-HA         HYL  
  130 shelam Tico Bridemoor`s Twilight Zone Ilona Sandell HAU         HYL  
  131 shelam Roope Littlelook Break Free Pihla-Ottilia Wala JAU         HYL  
  126 espves Nelli Zorrazo Big Babe Päivi Pesonen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Tuija Kokkonen, koirakoita 32, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä A-KOT 39,30   -10,70 0 -10,70 LUVA
2 148 walspa Dante Jangas Even-Stevens Viivi Koivunen HSKH 44,54   -5,46 0 -5,46 LUVA
3 145 lappor Vinha Sagaberran Nevanneito Hanna Bragge LAPPA 44,71   -5,29 0 -5,29 LUVA
4 142 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU 46,84   -3,16 0 -3,16 LUVA
5 160 pyrpal Aulis Tottakai Pikku Pietari Veli-Pekka Suuronen ATT 33,85   -16,15 5 5  
6 147 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU 36,20   -13,80 5 5  
7 157 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK 37,79   -12,21 5 5  
8 159 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH 39,18   -10,82 5 5  
9 158 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 42,34   -7,66 5 5  
10 138 pitcol Vive Needlerock Night Queen Katja Toivonen HSKH 42,36   -7,64 5 5  
11 154 valpai Roope Veshukan Roope Sari Tupamäki HSKH 48,91   -1,09 5 5  
12 137 snauts Elli Eipä´s Ehdotella Anne Mäkimaa HAGI 50,69   0,69 5 5,69  
13 162 porves Juuso Aguatelin Danube Leila Ottelin HSKH 49,83   -0,17 15 15  
14 134 auskel Naxe Maiskis Naxe Marika Muona AGRY 54,00   4,00 15 19,00  
15 164 x-rotu Miina Miina Kirsi Vuorenmaa KANSK 63,82   13,82 10 23,82  
16 88 doberm Qissa Ascomannis Qaili Tarja Ivakko HSKH 51,52   1,52 25 26,52  
  80 borcol Khii Tending Rascal Kati Mäntyniemi JAU         HYL  
  135 espves Nero Coto Del Bolanio Anna Kokko I-HAH         HYL  
  136 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  139 x-rotu Hippu Hippu Katja Salonen KANSK         HYL  
  141 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI         HYL  
  143 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  146 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH         HYL  
  149 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  150 belpat Penny Kuunsirpin Unique Queen Tiina Linna LÄGI         HYL  
  151 hovawa Väinö Damirazin Ulosheittäjä Katja Huotari HSKH         HYL  
  152 auspai Hara Harald Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  155 novnou Ramon Fireheart Kid Sundance Janne Penttinen PORSK         HYL  
  161 auskel Turha Bestseller Feelgood Marjo Halonen HSKH         HYL  
  163 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  165 belpag Lara Valkohampaan Leeuwin Susanna Uusitalo KOTKA         HYL  
  166 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH         HYL  
  156 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         POIS