Kilpailu 3.6.2011, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 3] [D Medi 3] [D Maksi 3] [E Maksi 3] [E Mini 3] [E Medi 3]

D agilityrata, mini 3, kello 18:00, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 43, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 39,67 4,36 -8,33 0 -8,33  
2 30 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK 46,15 3,75 -1,85 0 -1,85 SERT-A
3 18 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT 49,84 3,47 1,84 0 1,84  
4 28 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 49,96 3,46 1,96 0 1,96  
5 39 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH 42,47 4,07 -5,53 5 5  
6 2 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 42,54 4,07 -5,46 5 5  
7 46 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA 44,16 3,92 -3,84 5 5  
8 42 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 45,36 3,81 -2,64 5 5  
9 26 borter Safiiri Junipermoor´s Electric Blue Kirsi Söderberg BAT 45,89 3,77 -2,11 5 5  
10 8 schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA 47,75 3,62 -0,25 5 5  
11 49 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 48,51 3,57 0,51 5 5,51  
12 29 borter Tina Heathberry´s Spellbound Jaana Lindfors KKK 48,54 3,56 0,54 5 5,54  
13 16 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 55,46 3,12 7,46 0 7,46  
14 19 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 49,13 3,52 1,13 10 11,13  
15 52 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH 49,84 3,47 1,84 10 11,84  
16 51 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 50,48 3,43 2,48 10 12,48  
17 43 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu KKK 44,51 3,89 -3,49 15 15  
  1 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  3 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  4 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  7 shelam Julle Freudenbringer Julius Tiina Kaartinen LAU         HYL  
  9 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  11 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH         HYL  
  12 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL  
  13 parson Pulu Louise Toni Koutu KKK         HYL  
  14 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         HYL  
  17 borter Sisu Dundarroch Mr Finland Tapio Niemi BAT         HYL  
  20 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH         HYL  
  22 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  25 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  31 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  32 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         HYL  
  33 shelam Shokki Paimenneidon Blue Mohican Karoliina Myllyoja AST         HYL  
  34 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH         HYL  
  35 walter Killi Vicway Valkyria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  36 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  37 borter Hippu Demimoon Rosemary Anne Luoto HSKH         HYL  
  40 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  41 parson Onni Green Perry\'s Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  45 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  47 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  48 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  50 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  5 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         POIS  
  10 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         POIS  
  15 parson Ilona Alabama Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  21 shelam Piski Smart Move Moonraker Laura Uuksulainen HAU         POIS  
  23 parson Sera Gwragged Annwn Serengeti Johanna Mononen KAT         POIS  
  24 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU         POIS  
  27 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere Ilona Joensuu JAU         POIS  
  38 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 19:15, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 34, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 kromfo Viima Vilijonkka Anu Niemi KKK 40,23 4,30 -7,77 0 -7,77  
2 83 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 41,45 4,17 -6,55 0 -6,55  
3 77 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 42,90 4,03 -5,10 0 -5,10 SERT-A
4 69 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 45,10 3,84 -2,90 0 -2,90  
5 74 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU 41,64 4,16 -6,36 5 5  
6 79 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT 48,51 3,57 0,51 5 5,51  
7 59 borter Ilo Agilmon Floyd Senni Huotari VEIKK 56,62 3,06 8,62 0 8,62  
8 55 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 43,17 4,01 -4,83 10 10  
9 53 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK 49,84 3,47 1,84 10 11,84  
10 87 puli Tuva Confettie's Lavinia Laila Bjurström TAMMI 55,04 3,14 7,04 5 12,04  
11 64 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH 55,57 3,11 7,57 5 12,57  
12 58 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU 51,90 3,33 3,90 10 13,90  
13 70 parson Vili Jackville Bosse Tuija Rankama AGRY 63,70 2,72 15,70 5 20,70  
  84 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  54 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU         HYL  
  56 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  57 shelam Ronja Funnytail Fine And Sweet Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  62 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  63 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  66 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  67 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         HYL  
  68 shelam Indi Bosom Buddy's In Time Jouni Lehmuskallio HAU         HYL  
  71 manter Max Bonwild Arctic Soulmate Irina Rytkönen HSKH         HYL  
  73 pyrpap Rimona Drole D´oiseau Cure-Pipe Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  75 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio TAMSK         HYL  
  76 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  81 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  82 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  85 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         HYL  
  86 koohon Luka Lucky Nana's Berberis Sami Oksa RIMA         HYL  
  88 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  89 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU         HYL  
  90 koohon Frodo Lucky Nana´s Bromus Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  151 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  60 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH         POIS  
  61 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         POIS  
  65 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU         POIS  
  78 kesvil Nekku Miranja`s Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU         POIS  
  80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         POIS  

D agilityrata, maksi 3, kello 20:10, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 51, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW 38,44 4,50 -9,56 0 -9,56  
2 117 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 41,31 4,19 -6,69 0 -6,69  
3 136 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto HAU 43,85 3,94 -4,15 0 -4,15  
4 95 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto HAU 43,86 3,94 -4,14 0 -4,14  
5 144 auskel Emmi Coshagh Alegria Marielle Wiikman-Karstunen BAT 44,98 3,85 -3,02 0 -3,02  
6 133 silnou Martta Little Beach Fairy Tale Jenny Mänttäri KAT 46,41 3,73 -1,59 0 -1,59  
7 120 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU 40,78 4,24 -7,22 5 5  
8 110 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 44,79 3,86 -3,21 5 5  
9 123 valpai Cosmo Weissen Lindenhof Cosmo Pia Jalomeri HSKH 53,58 3,23 5,58 0 5,58  
10 104 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH 50,99 3,39 2,99 5 7,99  
11 106 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Markku Laurén HSKH 55,73 3,10 7,73 5 12,73  
12 127 borcol Metku Pythagoraan New Joy Laura Isohanni RIMA 46,66 3,71 -1,34 15 15  
  146 borcol Rico Decathlete´s Comet Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  91 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK         HYL  
  92 borcol Luca Skydive Duke Daybreak Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  93 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  94 borcol Juju Decathlete´s Gryffindor Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  96 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  98 auskel Kila Didaktic's Aurora Katariina Kovanen-Piippo KAT         HYL  
  99 belpam Maliina Giramin Baglis Saija Mustonen LAW         HYL  
  100 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  101 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  102 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  103 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB         HYL  
  105 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Laura Isohanni HSKH         HYL  
  107 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  108 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU         HYL  
  109 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  111 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA         HYL  
  113 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  114 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  116 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja SBCAK         HYL  
  118 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  121 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  122 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH         HYL  
  124 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  129 borcol Cheena Tammikallion Xena Jarkko Jormalainen HI-HA         HYL  
  130 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  131 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen LAW         HYL  
  132 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  134 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  135 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU         HYL  
  137 lyhcol Boris Lubin's Adventurer Tiina Backlund ATD         HYL  
  138 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  139 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU         HYL  
  141 dalmat Hertta Marnellin Kind Of Magic Antti Peltola HI-HA         HYL  
  145 borcol Kidd Mc Knight Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  147 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  148 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  149 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  150 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Markku Lauren HSKH         HYL  
  97 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         POIS  
  115 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         POIS  
  119 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         POIS  
  125 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY         POIS  
  126 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS  
  128 belpat Yava Yava Du Château Royal Nina Frantsi SBPKY         POIS  
  140 belpam Tomo No-How Be My Love-Boy Misa Riiali RIMA         POIS  
  142 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         POIS  

E agilityrata, maksi 3, kello 18:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 52, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW 35,41 5,03 -15,59 0 -15,59  
2 131 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen LAW 37,60 4,73 -13,40 0 -13,40  
3 95 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto HAU 40,32 4,41 -10,68 0 -10,68  
4 117 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 40,78 4,36 -10,22 0 -10,22  
5 136 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto HAU 41,78 4,26 -9,22 0 -9,22  
6 133 silnou Martta Little Beach Fairy Tale Jenny Mänttäri KAT 45,34 3,93 -5,66 0 -5,66  
7 108 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 51,37 3,46 0,37 0 0,37  
8 146 borcol Rico Decathlete´s Comet Heidi Karanko TSAU 36,15 4,92 -14,85 5 5  
9 132 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 36,76 4,84 -14,24 5 5  
10 148 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna LAW 45,28 3,93 -5,72 5 5  
11 114 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 46,25 3,85 -4,75 5 5  
12 99 belpam Maliina Giramin Baglis Saija Mustonen LAW 38,78 4,59 -12,22 10 10  
13 101 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 39,53 4,50 -11,47 10 10  
14 113 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 40,17 4,43 -10,83 10 10  
15 129 borcol Cheena Tammikallion Xena Jarkko Jormalainen HI-HA 40,31 4,42 -10,69 10 10  
16 103 belpag Mimmi Finn Noir Gimmiakis Miina Sipilä CITYB 41,91 4,25 -9,09 10 10  
17 91 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 45,78 3,89 -5,22 10 10  
18 135 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 46,76 3,81 -4,24 10 10  
19 109 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 45,55 3,91 -5,45 15 15  
20 96 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 53,00 3,36 2,00 15 17,00  
  92 borcol Luca Skydive Duke Daybreak Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  93 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  94 borcol Juju Decathlete´s Gryffindor Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  98 auskel Kila Didaktic's Aurora Katariina Kovanen-Piippo KAT         HYL  
  100 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  102 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  104 x-rotu Wilma Wilma Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  105 novnou Jippo Hedera's Well Favoured Tuomo Syvänperä HSKH         HYL  
  106 irlter Solo Fardarrigh Volcanic Markku Laurén HSKH         HYL  
  107 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  110 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  111 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA         HYL  
  112 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  116 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja SBCAK         HYL  
  118 auspai Musti Ardiente Valor Heroico Pipsa Sahrman ATD         HYL  
  120 borcol Sitku Eyewitness Private Eye Esa Muotka HAU         HYL  
  122 silnou Jedi Flatkiss Amadeus Moscato Seija Tiainen HSKH         HYL  
  123 valpai Cosmo Weissen Lindenhof Cosmo Pia Jalomeri HSKH         HYL  
  124 lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         HYL  
  127 borcol Metku Pythagoraan New Joy Laura Isohanni RIMA         HYL  
  130 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  134 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  137 lyhcol Boris Lubin's Adventurer Tiina Backlund ATD         HYL  
  138 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  139 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU         HYL  
  141 dalmat Hertta Marnellin Kind Of Magic Antti Peltola HI-HA         HYL  
  143 borcol Omie Decathlete´s Galaxy Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  144 auskel Emmi Coshagh Alegria Marielle Wiikman-Karstunen BAT         HYL  
  145 borcol Kidd Mc Knight Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  147 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  149 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  150 irlter Frida Quiet Riot Yardbird Markku Lauren HSKH         HYL  
  97 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         POIS  
  115 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         POIS  
  119 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         POIS  
  125 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY         POIS  
  126 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS  
  128 belpat Yava Yava Du Château Royal Nina Frantsi SBPKY         POIS  
  140 belpam Tomo No-How Be My Love-Boy Misa Riiali RIMA         POIS  
  142 holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         POIS  

E agilityrata, mini 3, kello 19:30, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 40, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH 41,33 4,31 -9,67 0 -9,67  
2 6 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 41,41 4,30 -9,59 0 -9,59  
3 45 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 44,08 4,04 -6,92 0 -6,92  
4 3 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 49,95 3,56 -1,05 0 -1,05 SERT-A
5 28 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 50,42 3,53 -0,58 0 -0,58  
6 20 borter Nyyti Demimoon Flaming Star Anne Luoto HSKH 51,49 3,46 0,49 0 0,49  
7 50 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 41,58 4,28 -9,42 5 5  
8 44 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI 42,86 4,15 -8,14 5 5  
9 9 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 43,12 4,13 -7,88 5 5  
10 51 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 46,51 3,83 -4,49 5 5  
11 34 shelam Netta Happy Master's Girl Of Mine Anne Kunnas HSKH 53,07 3,35 2,07 5 7,07  
12 42 borter Jörö Junipermoor`s Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 45,32 3,93 -5,68 10 10  
13 37 borter Hippu Demimoon Rosemary Anne Luoto HSKH 57,01 3,12 6,01 5 11,01  
14 16 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 58,36 3,05 7,36 5 12,36  
15 47 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 60,19 2,96 9,19 10 19,19  
16 8 schipp Cessi Annspets Cesilia Anna Heinonen RIMA 56,03 3,18 5,03 15 20,03  
17 11 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH 61,42 2,90 10,42 10 20,42  
  1 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  2 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  4 borter Koodi Heathberry´s Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  12 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI         HYL  
  13 parson Pulu Louise Toni Koutu KKK         HYL  
  14 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         HYL  
  18 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT         HYL  
  19 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         HYL  
  22 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  25 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  26 borter Safiiri Junipermoor´s Electric Blue Kirsi Söderberg BAT         HYL  
  29 borter Tina Heathberry´s Spellbound Jaana Lindfors KKK         HYL  
  30 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK         HYL  
  31 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  33 shelam Shokki Paimenneidon Blue Mohican Karoliina Myllyoja AST         HYL  
  36 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  40 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  41 parson Onni Green Perry\'s Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  43 parson Penny Tupla-Täplän Chanel Five Toni Koutu KKK         HYL  
  46 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen RIMA         HYL  
  48 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  49 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT         HYL  
  52 kleins Otto Noblefamily's Foreign Affair Mari Saukko HSKH         HYL  
  5 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         POIS  
  7 shelam Julle Freudenbringer Julius Tiina Kaartinen LAU         POIS  
  10 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         POIS  
  15 parson Ilona Alabama Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  21 shelam Piski Smart Move Moonraker Laura Uuksulainen HAU         POIS  
  23 parson Sera Gwragged Annwn Serengeti Johanna Mononen KAT         POIS  
  24 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen HAU         POIS  
  27 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere Ilona Joensuu JAU         POIS  
  32 borter Rölli Demimoon Cranberry Hanna Piepponen BAT         POIS  
  38 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 20:40, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 34, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen HAU 37,78 4,71 -13,22 0 -13,22  
2 83 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 39,51 4,51 -11,49 0 -11,49  
3 86 koohon Luka Lucky Nana's Berberis Sami Oksa RIMA 39,97 4,45 -11,03 5 5  
4 77 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 41,99 4,24 -9,01 5 5  
5 89 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU 45,33 3,93 -5,67 5 5  
6 75 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio TAMSK 47,44 3,75 -3,56 5 5  
7 53 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK 47,94 3,71 -3,06 5 5  
8 62 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 50,04 3,56 -0,96 10 10  
9 81 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 48,15 3,70 -2,85 15 15  
10 78 kesvil Nekku Miranja`s Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 57,98 3,07 6,98 10 16,98  
11 73 pyrpap Rimona Drole D´oiseau Cure-Pipe Sinikka Nordman LÄGI 53,25 3,34 2,25 15 17,25  
12 66 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH 50,49 3,53 -0,51 20 20  
  54 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU         HYL  
  55 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  56 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Tiina Linna LÄGI         HYL  
  57 shelam Ronja Funnytail Fine And Sweet Eeva Brockmann TSAU         HYL  
  59 borter Ilo Agilmon Floyd Aira Komulainen JOA         HYL  
  63 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  64 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela HSKH         HYL  
  67 kesvil Mindy Coros Mai Thai Brita Långström KKK         HYL  
  68 shelam Indi Bosom Buddy's In Time Jouni Lehmuskallio HAU         HYL  
  69 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  70 parson Vili Jackville Bosse Tuija Rankama AGRY         HYL  
  71 manter Max Bonwild Arctic Soulmate Irina Rytkönen HSKH         HYL  
  72 kromfo Viima Vilijonkka Anu Niemi KKK         HYL  
  74 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  76 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  82 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         HYL  
  84 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  85 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         HYL  
  87 puli Tuva Confettie's Lavinia Laila Bjurström TAMMI         HYL  
  88 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  90 koohon Frodo Lucky Nana´s Bromus Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  151 mudi Vimma Mustantassun Sorja Sabotaasi Marjo Hytönen HSKH         HYL  
  60 whippe Leya Woodbrook´s Princess Leya Raila Terävä HSKH         POIS  
  61 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         POIS  
  65 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU         POIS  
  79 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT         POIS  
  80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         POIS