Halli-investoinnin mittavuudesta johtuen halli rakennutetaan kiinteistöosakeyhtiönä, jonka kaikki tulot käytetään hallihankkeen kulujen kattamiseksi. Tulee ottaa huomioon, että HSKH ry:n toiminta säilyy yleishyödyllisenä toimintana hallihankkeesta huolimatta. Kiinteistöosakeyhtiön perustamista varten järjestetään kaikille seuran jäsenille avoin yhdistyksen ylimääräinen yleiskokous maanantaina 21.6.2010 klo 19 alkaen. Tervetuloa historialliseen kokoukseen!

Kokouspaikka: Nissaksen asukaspuisto, Nissaksentie 9, Hakunila Vantaa.

Kutsu kokoukseen jäsenkirjeessä 2/2010

Työjärjestys
1. Kokouksen avaus
2. Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin, kahden pöytäkirjantarkastajan jakahden ääntenlaskijan valinta
3. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
4. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen
5. Kiinteistöosakeyhtiön perustaminen Ojangon koiraurheilukeskuksen rakennuttamista varten
6. Muut asiat
7. Kokouksen päättäminen